Ömer Soyer Yazdı...

Ömer Soyer Yazdı...
5.04.2019 - 10:10

24 HAZİRAN Genel seçimlerinde hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanlığı %52.6 alırken Milletvekilliğinde oy oranı %42,5 olarak kayıtlara geçmiştir. Bir önceki seçimlere göre düşüş yaşanmıştır.

31 Mart 2019 yerel seçiminde İl Genel Meclisi bazında yine 51,62 iken, Belediye Başkanlığında yine düşüş olmuştur. Düzce ili geçmiş dönemde 10’da 10 iken bugün 5’e 5 olmuştur. Türkiye genelinde de düşmeler olmuştur.

Ankara’da 25 ilçenin 22’sini kazanırken neden büyük şehri kazanamamıştır. İstanbulda ise 39 ilçeden 24 ilçeyi alırken büyük şehir ise muamma. Bu düşüşlere esas sebep, seçime bir yıl kala Ankara’da Melih GÖKÇEK’i, İstanbulda Kadir TOPBAŞI görevlerinden alınmalarında hiçbir açıklama olmaması. Madem bir sebep yoktu neden alındılar. Sebep var idi ise niçin açıklanamadı. Bu çelişki seçmenin aklını karıştırmıştır.

Halk Cumhurbaşkanımıza hala güven duyarken, alt hizmet birimlere ders niteliğinde sonuçlar ortaya konmuştur. Süleyman Demirel’in sözüne baktığımızda “Tencere her iktidarı yıkar”.

Halk ekonomiden memnun değil. Enerji zamları, akaryakıt zamları, doğalgaz zammı, merketlerde, gıdalarda fahiş fiatlar, haksız kazançlar önlenememiş olması ve çarşı Pazar zamlarından halkın tamamen bezmiş olması, ekonominin bozulması ile Türk Lirasının alım gücü azalması, yabancı para birimi karşısında sürekli değer kaybetmesi, işçi memur, esnaf, ev kadınlarının tepkisine sebep olması sonucu sandığa yansımıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımız TV. Ekranlarında Suriyelilere 40 milyar dolar harcadık demiş olması halkımız tarafından olumsuz tepki ile karşılanmıştır. Türkiye genelinde 51620 muhtarlıktan 36980 mahalle muhtarlıkları mevcut olduğu bilinmektedir. Mahalle muhtarlıkların halka karşı önemli sayılabilecek hiçbir görevleri olmadığı halde 2.00,+800,TL. sigorta ödenerek ayda 103.460,00 milyon TL. bir yılda ise BİRMİLYARDÖRTYÜZONBEŞMİLYON lira gereksiz yük getirmiştir. Mahalle muhtarlarına verilen bu ödemeler “çiftçiye destek olarak verilmiş olsaydı” çarşı pazarda bu kadar sıkıntılar yaşanmayacak ve halkın tepkisi de sandığa yansımayacaktı.

Eğer Devlet, Ak Parti iktidarı önümüzdeki 4,5 yılda bu ekonomiyi düzene sokamayacak olursa 2023 hedefleri boşa çıkacaktır. Halkı memnun edin, halk da sizi memnun etsin.

Saygılarımla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız