Harun Can Şerbetçi Yazdı...

Harun Can Şerbetçi Yazdı...
10.04.2019 - 09:34

DÜZCESPOR’DA geçtiğimiz Cuma günü olağanüstü kongreye gidilerek, Başkanlığa Orhan Aydın getirildi. Orhan Aydın, defalarca Düzcespor’da yöneticilik yapmış bir isimdir. Düzcespor’u sevdiği de bilinir.

Ancak, apar topar, belediyeye ait Kültür Merkezinde yapılan kongrede, yeni Belediye Başkanı Faruk Özlü ile uzun süre ortalarda görünmeyen ve seçim kazanılınca ortaya çıkan Milletvekili Fahri Çakır da hazır bulundu. Buraya kadar her şey iyi ama bazı şeyler soru işareti.

Başkan olarak göreve gelen Orhan Aydın’ın yönetim kurulunda kimler var? Her kongrede yönetim listesi belli olur, bu isimler sahneye davet edilirdi. Bu kongrede böyle şeyler yaşanmadı. Liste ortada yok. Ne olacak belli de değil.

Geçtiğimiz Pazar günü oynanan deplasman maçı için hazırlanan Düzcespor takımına tanışma programı da yapılmadı.

İşin ilginç yanı; Cuma günü yeni Kulüp Başkanı seçilen Orhan Aydın geçtiğimiz Pazar günü deplasmanda oynanan Sultanbeyli maçında da bulunmamış. Sadece yönetim kurulu üyesi olma ihtimali olan eski yöneticilerden Taner Met ve Cengiz Veli hazır bulunmuşlardı.

Dün itibariyle yeni bir yönetim listesi de biz basına yansımadı. Yeni Kulüp Başkanı kendi sahamızda oynanacak zorlu Kızılcabölük maçı öncesi Düzcesporlu futbolcularla bir tanışma düzenler diye bekliyoruz. Yeni yönetim kurulu listesini bekliyoruz. Hepsinin Düzcespor tesislerine gitmesini bekliyoruz.

 

GÖNDERİN YAYINLAYALIM

Geçtiğimiz yıllardan kalan borçların kesin hesabını biz bilemiyoruz. Borç çok, icra koyan başkanlar da vardı, ne oldu kamuoyu bilsin diye yazdık. Giden yönetim bunu kamuoyu ile paylaşmadı.

2018- 2019 dönemi borçlarını da bilmiyoruz. Aşçıya, malzemeciye, idari personele ve de futbolcuya borçların olduğu bilinmektedir. Eski başkanlara borç ne kadardır? İcra koyan eski başkanın icrası kaldırılmış mıdır? Eski Kulüp Başkanı Özgür Sağlam’ın kulüpten alacağı var mıdır?

Bunları kongre öncesi sormuştum ama açıklayan olmadı. Bir kez daha yazıyorum. Yine yazmayı sürdüreceğim.

Her şeyden ötesi bu yıl transfer öncesi kongre yapıldı diye sevindiğimiz bugünlerde, yeni Kulüp Başkanı Orhan Aydın ve oluşacak yeni yönetim, önümüzdeki sezon transfer yapabilecek midir?

Düzcespor’u zor günler bekliyor gibi bir tablo hakim. Puan olarak da bıçak sırtındayız. Bu Pazar günü Düzcespor’u zorlu bir maç bekliyor. Play-off iddiasını koruyan Kızılcabölükspor ile maçımız var. Bu maçı almamız halinde bizim de iddiamız artar.

Ancak, ilk hafta yeni hocasıyla 10 kişi kalmasına rağmen sahamızda 1-0 galip gelmemizin ardından deplasmanda tek gole teslim olmayı beklemiyorduk. Bu ani iniş hayallerimizi köreltti. Galiba bu hafta bunu telafi ederiz ve yolumuza devam ederiz.  

Şimdi Pazar gününe kadar neler olacak? Orhan Aydın yeni yönetimini açıklayacak mı? Yoksa Düzcespor sahaya yönetimsiz mi çıkacak?

Şu kongrede hızlıca okunan gelir- gider listesini, kime-kimlere borç var konusunda pek ikna olmuş da değilim. Şeffaflıkta fayda var. Düzceli’nin bunları bilmesi gibi bir hakkı var. Gönderin bize yayınlayalım. Herkesin merakı ve kafasındaki soru işareti bitsin.

 Sizin anlayacağınız dilden söyleyelim: Görünen bu tabloda sanki ortalıkta hayaletler var gibi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız