Ömer Soyer Yazdı...

Ömer Soyer Yazdı...
26.04.2019 - 11:37

23 Nisan Egemenlik Bayramı Kutlu olsun.

1960’larda Laz Hamidiye İlkokulundaki eğitimde 5’nci sınıfta iki öğretmenimiz vardı. Aydın öğretmenimiz kadrolu, Muharrem öğretmenimiz ise Askerlik nedeni ile atanan öğretmendi. Aydın öğretmenizim bizlere ders anlatırken kendisini paralardı. Biz inadına anlatılan dersi dinlemez ama ders için kaldırdığında anlatılanı bilemezdik. Tabiki tokadı da yapıştırırdı. Biz de içimizden isyan ederdik. Muharrem öğretmen ise hikaye anlatır biz de onu severdik. Nasıl olsa hikaye işimize gelirdi. Ne zaman ticari hayata atıldığımızda anladımki Aydın öğretmen bir tokat fazla atsaydı da birkaç kelime fazla öğrenebilseydim. Bu eksik eğitimden zaman zaman halen sıkıntılarla karşılaşmaktayım.

23 Nisan Egemenlik Bayramından esinlendiğim, geçmişteki pişmanlık bugün işimize yaramamaktadır. Siz değerli öğrenciler, benim düştüğüm hataya sizler düşmeyin, Siz derslerinize dikkatli çalışın. Öğretmenlerinizi dikkatle dinleyin. Yarın benim gibi pişman olmayın.

Laz Hamidiye Ölk okulundan mezun olduktan sonra 1960 yılında Düzce Eski Sanayi çarşısında çalışmaya başladım. Çok zor şartlarda mesleğimi öğrenmeye çalıştım. 1974 yılında askere gittiğimde Adana Ağır Bakım Kademesinde mesleğimle ilgili çok faydasını gördüm. Terhisten sonra 1976 yılında mesleğimin ilk meyvesi olan Babamında katkıları ile Soylu Pompa Dizel Servisi oluşturdum. İlk yıllarda mekanik pompa, enjektör grupları varken, daha sonraki yıllarda teknoloji değiştikçe dizel araçlarda yakıt sistemlerinde değişiklikler oluşalar Common Raıl elektronik dizel püskürtme sistemleri bakım servisi olar 43 yıldır Soylu Pompa Dizel servisimizi şerefle, gururla ilk gün gibi heyecanla müşterilerimizin hizmetinde yolumuza devam etmekteyiz.

Dizel araçlarda değişen Teknoloji ile beraber ateşleme sistemlerinde değişikliklere gidilerek bugün tüm araç teknolojileri servisimizde kullanılmakta, ben ilk okuldan sonra Ortaokulu da okumuş olsaydım belki bu gün daha farklı olurdum diye düşünmekteyim. Ama bu benim boşluğumu oğlum Yusuf Soyer doldurduğunu ifade etmek isterim. İlk, Orta eğitiminden sonra Endüstri Meslek Lisesini bitirip iki yıl Elektronik Yüksel okulla beraber bizim işyerimizde çalışarak baba mesleğinde başarılı bir usta ve yönetici olmuştur. Bizim ilk hedefimiz müşterilerimizin beklentisini karşılamaktır. Aydın öğretmenimin bana attığı her tokat başarımın imzası olmuştur. Öğretmenime müteşekkirim. Mekanı Cennet olsun.

Saygılarımla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ahmet DESTERECİ - B O L U
    Ahmet DESTERECİ - B O L U
    26.04.2019 17:54

    43 Yıllık bir meslek herkese nasip olmaz. Allahü teâlâ sağlık ve âfiyetler versin.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız