Metin Köseer Yazdı...

Metin Köseer Yazdı...
27.05.2019 - 14:01

Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı Düzce Postası Gazetesi olarak makamında ziyaret ettik.

Sayın Dağlı ile sıcak ve samimi bir ortamda sohbet ettik. Konu konuyu açtı derken, zamanın nasıl geçtiğini anlamadık.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın o artık Düzceli oldu dememin sebebi şuydu: Dağlı’nın sıcakkanlı, samimi, iyiliksever, hayırsever ve en uzun görev adamı olmasına bağladım.

Yani Düzce’nin en kıdemli Valisi Zülkif Dağlı’dır. 3 yılı aşkın süredir görev yapan Dağlı, Düzce’yi sevdiğini, severek görev yaptığını söyledi.

Sayın Dağlı, sorularımız karşısında içtenlikle cevap verdi. Bilinmeyen bir çok konuya açıklık getirdi. Yapılanları, yapılacakları anlatan Dağlı, bekleyen bir çok projeler olduğunu da ifade etti.

Bu arada Dağlı, işlerinin arasında tarihe geçecek, unutulmayacak bir anı bıraktı. İnönü Parkı ve gazinonun yıkılması için imza attı.

Valilik atamalarını Ankara yapar. Belediye başkanını ise halk seçer. Vali Dağlı, belediyenin yapması gereken halk toplantılarını, devlet olarak kendisi yapıyor.

Her ay halk toplantısı yaparak sorunları, dertleri dinliyor, notlar alıyor. Daha sonra çözüm için elinden geleni yapıyor.

Kısacası halkın içinden gelen Vali Dağlı, o kadar işinin içinde halkın sorunlarını da gidermeye çalışıyor. Dağlı istese halk toplantılarını yapmaz. Böyle bir mecburiyeti yok.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce ile ilgili bir çok açıklamalarda bulundu. Aynı konuları, aynı lafları tekrar tekrar yazmanın bir manası yok. Asıl önemli olan konu Dağlı’nın samimi, mütevazi ve cana yakın olmasıdır. Bunun yanında görünmeyen hizmetleridir.

Dağlı’nın hizmete soktuğu ve sırada bekleyen projeleri olduğunu bilen var mı? Yok. Hala proje hazırlatma peşinde olduğunu bilen var mı? Yok. Vali Dağlı bugün Düzce’den gitse, arkasında bıraktığı projeleri olacak. Bu projeler hayata geçirildiği zaman Dağlı’nın hatırası, anısı olarak Düzce’de kalacak.

Bunu herkes bilmez, bilemez. Bizler işin içinde olduğumuz için bu kadar emin konuşabiliyoruz.

Sayın Dağlı’yı abartmıyorum, yağcılık yapmıyorum, şakşak nedir bilmem. Bildiğim tek şey varsa, valimiz adam ayırmıyor, herkesle arkadaş gibi, kapısı herkese açık olduğu için bu huyunu seviyorum.

Düzce’ye bir çok valiler geldi geçti. Her valinin kendine göre has bir tutumu vardı. Resmi olanı, samimi olanı, cana yakın olanı, mütevazi olanı, halkın adamı olanı vardı. Dağlı’da ise hepsi var.

Valimizin bilinmeyen yönleri de var. Bu da bende kalsın. Düzce’de en uzun kalan vali unvanını bırakmasını beklemiyorum. İnşallah burada kalmaya devam eder.

Dağlı Düzce’ye, Düzce’de Dağlı’ya alıştı. Düzce’de işler ancak  ve ancak çözülmeye başladı. Çünkü her gelen vali Düzce’yi tanımadan, işleri çözemeden, yatırımlarını yapamadan tayini çıkıyordu.

Şu anda çok şanslıyız. Dağlı Düzce’yi tanıdı, bildi, öğrendi, çözdü ve  çalışmalarına hız verdi, özellikle halkın, vatandaşların sorunlarını çözmek için, mağduriyetlerini gidermek için çaba sarfediyor.

Düzce’nin en büyük makamına sahip olan Dağlı’nın bu sıcakkanlılığı ve cana yakın oluşu halkımız arasında memnuniyet  veriyor.

Dağlı, dinlemesini bildiği gibi iş yapmasını da çok iyi biliyor. Demokraside çare tükenmez demek bence Vali Zülkif Dağlı demek.

Sayın valimizle tanışmaktan, görüşmekten, muhabbet etmekten haz alan bir kişi olarak kendisine başarılarının devamını diliyorum.

Vali Dağlı ile ilgili olarak yazılarıma aralıklarla devam edeceğim.

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız