Metin Köseer Yazdı...

Metin Köseer Yazdı...
25.06.2019 - 10:57

İSTANBUL’DA yapılan belediye başkanlığı seçimleri sanki Türkiye genelinde yapılan  seçimler gibi ilgi gördü.

Ya arkadaşlar… İstanbul’dan bize ne?  

Bakınız, kim kazanırsa kazansın bizim için farketmezdi. Ben Düzce’ye ne yapılmış ona bakarım.

Şu Düzce’yi bir türlü çözemedim. Ekrem İmamoğlu kazandı diye sevinen çok. Binali Yıldırım kaybetti diye üzülen çok. Bir de İmamoğlu kazandı diye üzülen çok. Yıldırım kaybetti diye sevinen çok.

Olmadı bu sefer AKP’nin içinden sevinen ve üzülenler oldu. AKP’den dışlananlar sevindiler. Halen AKP sevdalısı olanlar üzüldüler.

Kısacası Düzce yanar döner siyasetçiler ile fokurdayıp gidiyor. Partili görünü, sevdalı görünüp, işini yüzdürenler tarafından kaynayıp gidiyoruz. İşi bozulanlar ise her yerde AKP’li görünüp göbek atanlar ile dolup taşıyor.

Düzce böyle bir oluşum içinde yer alıyor. Yanar döneriz.

Efendim… Ben AKP’ye kırgınım, ben AKP’ye Düzceli olarak çok ama çok kırgınım…

Sen git İstanbul’a benim vergilerimle, benim paramla metrobüs yap, köprü yap, tünel yap, yol yap, hızlı tren yap, saymakla bitmiyor yap Allahım yap.

Peki Düzce’ye ne yaptın? Benim paramla bana ne yaptın?

Kardüz yaylasına kayak merkezi mi yaptın? Stadyum mu yaptın? Hızlı tren hattı mı geçirdin? Hava alanı mı yaptın? Yatırım mı yaptın, ne yaptın? Keleş’i ne mana ile istifa ettirdiniz onu bile açıklamadınız, Düzce için ne yaptınız? Düzce’nin noksanlarını  daha fazla saymak istemiyorum. Sadece bir-iki örnek verdim.

Allah biliyor, kul biliyor. Oyları biz veriyoruz yatırımları İstanbul alıyor. İstanbullu size oy vermiyor. Bu nasıl bir dünya?

Bizim bahçede yemleniyorsunuz, başkasının bahçesine yumurta yapıyorsunuz. Ondan sonra ah vah para bile etmiyor. Oylar küçük şehirlerden geldi, yatırımlar büyük şehirlere gitti.

Bize yatırım gelmiyor, büyükşehirlerden size de oy gelmiyor. Nasıl bir iş bu anlayan var mı?

Vallahi görülen şu ki, AKP bütün büyük şehirleri kaybetmeye başladı. Oyları hep taşra bölgelerden, taşra illerden alarak ayakta durmaya çalışıyor.

Peki AKP olarak büyük şehirlere bu kadar yatırım yapıyorsunuz da neden buralardan oy alamıyorsunuz?

Taşra bölgelere, küçük illere hiç yatırım yapmıyorsunuz da neden buralardan çok oy alıyorsunuz?

Vallahi kimseyi kızdırmaya gelmiyor. Her çıkışın bir inişi var diyorlar. Ben küçük şehirde yaşıyorum. Ben devletimizden, hükümetimizden çok şeyler bekledim olmadı. Hala beklemeye devam ediyorum.

Ya bu yatırımlar gelmezse, ya bu verilen sözler tutulmazsa, ben ne düşünürüm? Ben ne yaparım? Anlayın artık…

Düzce olarak söylüyorum. AKP’ye oy verenler kaybetti. Vermeyenler kazandı. İstanbul’da da onlarca yatırımlar yapıldı oy çıkmadı. AKP’ye oy verenler kaybetti.

İstanbul seçimlerini milli dava gibi görenleri kınıyorum. İstanbul’da belediye başkanı kim olursa olsun bize ne? Bana ne? Düzce’ye bir faydası var mı?

Ben yaşadığım yere bakarım. Ben kendi rahatlığıma bakarım. İstanbul’da yaşamak bir bedel ister. İstanbul güzelse kendine güzel bana mı güzel. Herkes layık olduğu gibi yaşar.

Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ederim. İnşallah İstanbulluların istediği gibi olur. Sadece İstanbul değil, Türkiye değil, Düzce’de kazansın diyorum.

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız