Metin Köseer yazdı..

Metin Köseer yazdı..
7.11.2019 - 09:15

Ulusal kanallar işin cıvığını iyice çıkartmaya başladılar. Gündüzleri yetmiyormuş gibi geceleri de magazin programları yaparak insanları çileden çıkarmaya başladı.

Dizilere zor katlanırken şimdi de magazin programları ile özenti yaratmaya çalışıyorlar.

Evlilik programları kalktı hele şükür dedik. Bu programlarda eşler birbirlerine demediklerini bırakmıyordu. Bu da evli çiftleri etkiliyor ve aile içi şiddete yol açıyordu.

Daha sonra sanatçıların, ünlülerin gece hayatı ekranlara gelmeye başladı. Yani Türkiye2nin ünlüleri gece nasıl yaşıyorlar? Neler yapıyorlar? Kim kimle flört ediyor? Kim kimle yakalandı? Basın  mensuplarını görünce kimler arka kapıdan kaçmaya çalıştı gibi saçma sapan programlar yayınlanmaya devam ediyor.

Bu tip programlar genç nesilleri etkilerken, aile içinde ekonomik darlıklar bir kenara bırakılıp özentilere yol açmaya başladı.

Sanki bu programları izlerken ünlüler her gün böyle yaşıyor zannediyoruz.

Bu tür programlara katlanmaya devam ederken şimdi de başka bir program peydah oldu.

İsmini vermek istemiyorum ulusal bir kanalda yeni bir program daha başladı. ''‘SİZCE HANGİSİ  YAKIŞIKLI?’’ adlı program devam ediyor.

Allah aşkına ne yapacağımızı şaşırdık. İnsanları nasıl çıldırtacağız diye uğraşıyoruz. Resmen psikolojik harbe başladık.  

İnsanlar bu programı izlerken aşağılık duygusuna kapılacaklar. Acaba ben niye çirkinim? Ya da bunlar niye yakışıklı diye takıntı yapacaklar.

Ya arkadaş bula bula böyle program mı buldunuz? Bu insanlarla niye alay ediyorsunuz? Ben güzelim o çirkin, o güzel bu çirkin, ben çirkinim o güzel.

Ya siz kafayı mı yediniz? Bana ne onun bunun güzelliğinden? Benim karnım doyuyor mu ona bakarım.

Güzelliğin bana faydası yok. Güzel de olsam çirkin de olsam hayat devam ediyor. Günler, aylar, yıllar geçiyor, bak güzeller de ihtiyarlıyor.

Gel Konuşalım programında sizce hangisi daha yakışıklı yarışmasında  anket düzenlemişler. Efendim Burak Özçivit yüzde 49 almış, Akın Akınöz yüzde 51 oy almış, yarışma kafa kafaya sürüyormuş.

Bunlara oy gönderenlere ne demeli?

Yarışmaya bakın ya… Utanmazlar…

Vay efendim birisi 9 milyonluk ayakkabı giyiyormuş. Allah Allah senin benim paramı giyiyorlar, yiyorlar haberimiz yok.

Magazin haberlerinde milletin özel hayatı konu ediliyor. Bu magazin haberleri işi biraz abartıyor, biz garibanlar bunları izlerse, fakirler bunları izlerse, özellikle bayanlar izleyip özenti yaparsa bizim sonumuz, bizim halimiz ne olur?

Yazıklar olsun.

Benim oğlum, benim kızım, benim torunum bunları izlerse ne olacak? Aynayı alıp kendisine mi bakacak? Bunalıma mı girecek?

Kaldırın arkadaş böyle programları kaldırın. Bizler Osmanlı torunlarıyız. Bizler Anadolu çocuklarıyız. Bizler vatan, toprak, bayrak kokan insanlarız.

Düşük don giyen, küpe takan, dövme yapan değil vatan evladıyız. Bu tür programları kim veya kimler yaptırıyor?

İçten içe bizim psikolojimiz ile alay ediyorlar. Milleti bunalıma sokmaya çalışıyorlar. Bizimle , halkla, milletle uğraşıyorlar. İzleyici reytingi yapmaya çalışıyorlar. Para için insanların hayatı ile oynuyorlar.  

Bunlara izin verenleri, bu tür programları izleyenleri, bunlara oy gönderenleri şiddetle kınıyorum.

Kocaman bir yazıklar olsun.

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız