Metin Köseer yazdı...

Metin Köseer yazdı...
30.01.2020 - 09:48

Düzce trafiğinde gün geçmiyor ki şikâyetler sona ersin. Bu sefer de Aydınpınar caddesinde trafik kaosu yaşanıyor.

Daha önce haberlere konu olan Aydınpınar Caddesi bu sefer sabah ve akşam trafiğinde arap saçından daha kötü oluyor.

Şakuç köprüsünden karşıya geçtiğiniz anda çile başlıyor. Aslında bu caddede trafik akışı rahat sağlanır. Ne yapmak gerekir önce onu yazalım.

Efendim Aydınpınar caddesinde sağ tarafa yapılan parkı kaldıracaksınız. Sağ tarafa yapılan parklar yüzünden bu cadde tıkanıyor.

Üstelik bu caddeyi büyük minibüsler de kullanıyor. Organize Sanayi Bölgesi’ne servis çeken minibüsler bu cadde üzerinde tıkanıp kalıyorlar.

Niye mi?

Sağ tarafa büyüklü küçüklü araçlar park ediyor. Bazı araçlar park yapmak için yanaşıyor. Bazı araçlar park yerinden çıkmaya çalışıyor. Bazı araçlar dörtlü sinyal lambalarını yakarak ikili park yapıyorlar. Bazı araçlar da alışveriş yapmak için park ediyorlar.

Sonuca gelirsek dar olan Aydınpınar caddesinde araç kullanmak sabır istiyor.

Özellikle sabah ve akşam trafiğinde bu caddeye giren araçlar esir kalıyor. Otoban gibi düz olan cadde parklar yüzünden tıkanıyor.

Bu arada Şakuç köprüsünün her iki tarafı da trafiğe açık olduğu için seyir eden araçlar, dönmek isteyen araçlar, sağa sola sinyal verenler, karşıya geçmek isteyenler derken, bunlara özel halk otobüsleri de eklenince trafiğin kilitlendiği cadde oluyor.

Allah’tan okullar tatil olduğu için bu kadar tıkanıyor. Bir de okul servislerini hesaba katarsak Aydınpınar caddesine girmek cesaret ister.

Geçen akşam aracımla bu caddeye bir iş gitmiştim. Keşke yaya gitseydim işimi daha çabuk görürdüm. Sağdan soldan esterabim kornalarla karşıya kendimi atabildim. Karşıya geçerken dönüşü nasıl yapacağım diye düşünmeye başladım.

Amma velakin dönüşü de başarmış oldum. Bu cadde böyle ise bu caddeyi devamlı kullananlara Allah kolaylık versin.

Efendim… Düzce Belediyesi’nde o kadar danışman o kadar belediye başkan yardımcısı var.

Acaba rica etsek sabah veya akşam trafiğinde makam arabalarından inerek bu caddeyi bir gözlem altına alamazlar mı?

Bu caddede yaşanan trafik çilesini takip edemezler mi? Ya da sağ tarafa park yasağı koyamazlar mı?

Hani belediyede çok yetkili olduğu için bir tanesi bu işe el atamaz mı? Yoksa hepsinin çok mu işi var? Yoksa Düzce’nin her tarafına mı yayıldılar. Yoksa makam arabalarından inerlerse üşürler mi?

Diyeceğim şu ki; herkes görev aldıysa herkes görevini layığı ile yapmalı diyorum. Belediye’ye her şey için dilekçe vermeye gerek yok. Biraz da yetkililer sorunların üzerine gitsinler.

Oturduğumuz yerden belediye yönetilmez. Düzce’yi, mahallelerini, caddelerini, sokaklarını tek tek gezmek gerekir. Tıpkı seçimlerde oy toplarken dolaştığınız gibi Düzce’yi karış karış gezerek sorunları takip etmek gerekir.

Beyaz masaya bildirin talimatı var. Yahu beyaz masaya bildirsen ne olacak? Sarı çizmeli Mehmet ağa gibi işler karışıyor. Beyaz masa yetkili merciyi arayacak da, o da müdürüne söyleyecek de, müdür de başkan yardımcısına söyleyecek de, başkan yardımcısı ya kendi bakacak ya da başkana söyleyecek de aha da akşam oldu.

Yarın bakarız, ya da sonra bakarız olacak da aha da hafta sonu geldi. Hadi makam arabasına binelim de Pazartesi tekrar belediyeye geliriz olacak. Hani 70-80 kişilik heyeti aileleri birlikte Antalya’da otele yerleştirip toplantı yapmıştık, hani Düzce’de yapamamıştık. Ne hikmetse toplantılardan bir sonuç çıkmadı ve Düzce’de trafik karışıklığı devam ediyor.

Beyler bugünlük bu kadar… Bu yazımız devam edecek.

Esenkalın…

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 18.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar