Metin Köseer yazdı...

Metin Köseer yazdı...
24.02.2020 - 09:48

ŞU renkli kağıt parçası nelere kadir değil mi? Para için insan sağlığı ile oynayanların sonunu düşünmek bile istemiyorum.

Sahte tohumları ürünlere katarak, at, eşek ve domuz etini insanlara yedirerek, süt ve süt ürünlerine sahte şuruplar atarak insan sağlığı ile oynayanları Allah ıslah etsin.

Son yıllarda insanların üzerinde hastalık sayıları artmaya başladı. Kalp krizleri, şeker hastalıkları, tansiyon, damar tıkanıklıkları, böbrek rahatsızlıkları, zayıflama, kilo verme gibi bir çok hastalıklar çoğalmaya ve yayılmaya başladı.

Hazır gıdalarda taklit olduğu iddiaları var. Hazır aldığımız ürünlerde taklit olduğu iddiaları var. Tüketmek için hazır aldığımız gıdaların üzerinde oynandığına dair iddialar var.

Bakanlık bu konuda firmaları teşhir ediyor. Hangi firmanın hangi şirketin sahtekarlık yaptığını basın aracılığı ile kamuoyuna duyuruyor.

Yine söylüyorum, yine yazıyorum. Renkli kağıt parçası olan para için insanların hayatına hiçe sayan bu firma ve şirketleri Allah ıslah etsin.

Gıda demek hayat demek. Et, süt, sebze, meyve demek hayat demek. Ekmek, unlu mamüller demek hayat demek.

İnsanların tükettikleri bu ürünleri kötü amaçlı kullananları Allah’a havale ediyorum. İnsan sağlığı bu kadar ucuz mu? Allah’ın verdiği canı almak bu kadar kolay mı?

Yıllar önce topraktan alır yerdik, yıllar önce her şeyin özünü yerdik. Şimdi ise her şeyin sunisini, sahtesini yediriyorlar.

Tarım ve Orman Bakanlığı ülke genelinde 7 bin denetçiyle beraber ürün bazlı gıda denetimi seferberliği başlattı. İlçeler dahil 81 il’de gerçekleştirilen denetimler ürün bazlı olacak.

Süt ve süt ürünlerinden başlayacak denetimlerde et ve et ürünlerinde devam edecek.

Bu arada şunu belirteyim 2012’den bu yana 1443 firmaya ait 3202 parti ürün tüketicilerin bilgisine sunuldu. Yani bu firmalar deşifre edilerek kamuoyuna açıklandı.

Yine taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 74 firmaya ait 99 parti ürün Bakanlık internet sitesinden kamuoyuna sunuldu.

Bu arada et ve et ürünleri (domuz eti, tek tırnaklı eti, at eti) zeytinyağlı (tohum yağları) süt ve süt ürünleri (jelatin, bitkisel yağ) olduğu dikkat çekiyor.

Yine Bakanlık tarafından gerçekleştirilen denetimlerde 229 firmanın daha tespit edildiği bilgisine ulaşıldığı iddia edildi.

Allah Allah para kazanan  bu firmalar neden sahtekarlık yolunu seçiyorlar? Bu şirketler neden düzgün iş yapmıyorlar? Bu firma ve şirketler neden hileli ürün kullanma gereği duyuyorlar? Bu firma ve şirketler neden insan sağlığı ile oynuyorlar?

Bu firma ve şirketlerde çalışan işçiler, personeller ve insanlar neden ihbarda bulunmuyorlar? Neden insan sağlığı ile oynayanları şikayet etmiyorlar?

Bu insanlar bu ürünlerden yemiyorlar mı? Evlerine bu ürünlerden getirmiyorlar mı? Çoluk çocuklarına yedirmiyorlar mı?

Bu hilecilerin önüne geçemiyoruz. Gözlerini para hırsı basan bu firma ve şirketlerin önüne geçemiyoruz.

İnsan sağlığı ile oynamak bu kadar basit mi oldu? Hakiki bal diyorlar, reklam yapıyorlar gidip alıyorsun. Bir ay sonra balın dibinde şeker birikintisi oluyor. Ne anlarsan anla değil mi?

Aldığın firmaya şikayete gidiyorsun cevap ceplerinde geziyor. Ya buzdolabına koymadın, ya sıcak yerde bıraktın, ya da ağzı açık mı kaldı gibi saçma sapan sözlerle sizi yıldırıyorlar.

Allah sahte ürün kullanan ve halka yediren, içiren, bunları bilip de göz yumanları ıslah etsin.

Kazandıkları para ile cennette bir köşe alırlar herhalde…

Esenkalın…

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • RECEP AKGÜL
    RECEP AKGÜL
    24.02.2020 22:10

    Bakanlık birde yöresel ürünler diye açıkta satılan yiyecekler korkunç hele bu günlerde vürüsler artık küresel boyutta tehdit ediyor.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız