Metin Köseer yazdı...

Metin Köseer yazdı...
17.03.2020 - 08:21

ÜÇÜNCÜ Lig 1. Grupta mücadele veren Düzcespor haftayı 1 puanla kapattı. Bize buna da şükür demek düştü.

Haftalardır mağlubiyet yüzü görmedik. En azından bu serimizi sürdürüyoruz. Grubumuzda şampiyonluk değil, Play-Off mücadelemiz tüm hızıyla sürüyor.

Efendim… Şampiyonluğa 1 değil, 2 değil, 4-5 takım birden gidiyor. Biz hangisine yetişelim, hangisini hedef alalım, hangisinin peşinden gidelim.

Bir tanesi maç kaybetse diğeri kazanıyor. Bir tanesi berabere kalsa diğeri galip geliyor. Bu arada Düzcespor’da berabere kalınca aradaki 9 puanlık fark devam ediyor.

Geriye ne kalıyor. Paly-Off hesapları kalıyor. Biz yukarılara tırmanacağız derken puan cetveli her hafta değişiyor.

Buyrun haftalar sonra ilk defa ilk 5’e girerek Play-Off umudunu yakaladık. Bu hafta bir baktık ki ilk 5’ten 6’ya düştük.

Yani diyeceğim o ki, grubumuzda inişli çıkışlı bir grafik yaşanıyor. Bir maç kazan üste çıkıyorsun, bir maç kaybet alta düşüyorsun, berabere kalınca Play-Off’tan kopuyorsun.

Bu vesile ile bizim gibi diğer takımlar da boş durmuyorlar. Maç kaybetseler işi bitireceğiz derken, bizim gibi onlar da inişli çıkışlı grafik yaşıyorlar.

Bu hafta lider Serik ile oynadık. Yenemedik ama yenilmedik, buna şükür diyoruz. Ama bizim takım takım oldu ya…. Biz bu Serik’i orada yenerdik. Biz bu çocuklarla Serik’i yenerdik.

Havası mı yaramadı desem, heyecan mı desem, saha mı bozuktu desem ne desem bilmiyorum. Biz bu grupta daha iyiyiz yahu…

Biz bu maçı alırdık ama taraftarımız yoktu. İşte en büyük noksanımız taraftardı.

Bazı maçları taraftarlı oynatan federasyon hafta sonu karar alarak tüm maçlara taraftar yasağı koydu. Koronavirüs sebebi ile iyi oldu ama bize iyi gelmedi. Bakın Cuma günü akşamı taraftarın desteği ile oynayan takımlar kazanırken, karar sonrası Cumartesi ve Pazar günü taraftarsız oynana maçların ne zevki vardı ne de tadı vardı.

Taraftarsız oynanan maçların çoğu berabere bitti. Bazı takımlar da 1’den fazla gol atamadılar.

Taraftarın ne kadar etkili, ne kadar destek verdiği ortaya çıktı. Eğer Düzcespor taraftar desteği ile oynasa idi Serik’ten 3 puanla dönerdi diye düşündüm.

Düzcespor’un berabere kalması sonucu Play-Off potasından bu hafta çıkmış olduk. Ama inanıyoruz ki Play-Off’a mutlaka kalacağız.

Efendim Koronavirüs yüzünden bir çok tedbirler alındı. İnsan sağlığı maçlardan daha önemli bunu biliyoruz.

Devletimiz ne gerekiyorsa yapıyor. Fakat futbol federasyonu bazı kararları almakta geç kalıyor. Bugün taraftarınla oyna diyor yarın taraftar yasağı koyuyor. Buna ne hakem derneği, ne futbol dernekleri, ne kulüpler birliği ne de bazı futbol bağlantılı kesimler gık demiyor.

Bir çok takım taraftarı olmadığı için puan kaybetti. Gerisine siz karar verin.

Düzcespor’un bu haftaki rakibi Manisaspor olacak. Maç Pazar günü saat 15.00’de oynanacak. Zannediyorum ki yine taraftarsız bir maç olacak.  

Manisaspor küme düştü. Bu haftayı çok rahat geçeceğiz inancındayım. Kesin 3 puan futbolda yoktur. Kimseyi küçük görmeyecek hafife almayacaksın.

Her takım ilkleri yaşar. Bizim hedefimiz Play-Off’a kalmak. Manisaspor’un iddiası yok. Biz işimize bakacağız.

Efendim maçları taraftarsız oynatıyoruz. İnsanlar birbirlerine yakın olmasın istiyoruz. Ama kahvehaneler dolu, düğünler tam gaz devam ediyor. Lokantalar da herkes yan yana yemek yiyor.

Evlerin içinde herkes birlikte oturuyor. Haftada bir kere olsun 2 saatliğine bir maç izleme fırsatı ortadan kaldırıldı. Yine de devletimizin bildiği bir şey vardır diyorum.

Düzcespor’un bu haftaki Manisaspor maçını rahat geçeceğine inanarak, gelecek haftalardaki fikstür avantajını iyi kullanacağını tahmin ediyorum.

Düzcespor’un yeni hocası ve başarılı futbolcuları ile taraftarını, Düzcelileri ve en çok ta yönetimi mahcup etmeyeceklerine inanarak başarılarının devamını dilerim.

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 16.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız