Yusuf Taşhan yazdı...

Yusuf Taşhan yazdı...
13.05.2020 - 17:37

Dünyanın içinde bulunduğu insan hayatı için önemli olan, Sağlığını tehdit eden, yaşama hayatını asgari düzeye indiren hastalığın, hayatı bir anda durdurduğunu görüyor ve yaşıyoruz. Bunun bir musibet olduğunu hala anlamak istemiyoruz.

 Hiçbir canlı varlığın ister iyilik, ister kötülük yapması için Allah’ın izni olmadan yapabileceğini kimse söyleyemez. Allah istemeyince kul ne iyilik, nede kötülük yapabilir.15 Temmuz musibeti eğitim sorumlularımızın ihmali neticesinde Fettullah darbesi ile karşı karşıya kaldık. Dini eğitimde sorumluların Esas görevini yapmayıp modern yaşantı, saltanata meyil etmeleri ile oluşan dini eğitim boşluğunu, Müslümanlardan ama iyi niyetli ama kötü niyetli birileri hala faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu musibetin kafirlerin Müslümanlara yaptıkları zulmün sebebi olduğunu anlamak istemedikleri görülmekte. Müslümanlarında İslami yaşantıyı ihmal edip, İslam’ın şartını yaşantılarından çıkarıp, sadece sözde kaldığı apaçık görülmekte. İbadet yerlerinde 35/40 yaşın üstündeki insanların görülme sebebi; Diyanetimizin dini eğitime yüzeysel bakması. Dine karşı saygısızlığa biz Müslümanlar seyirci kaldık. Tepki verip, engel olup, mücadele etmedik.

Ramazan aylarını eğlence, tiyatro, İslam ile hiç barışık olmayan hallerle geçirmeye başladık. Müslümanların Ramazan ayı maneviyatını yok ettik. Mahallelerde kurulan çadır salonlarda Teravih namazlarını unutturduk. Cami avlularına kurulan şarkı, ilahi, eğlence çadırlarında camilere girmeyen beynamazları ilahiyatçılar ve Cami imamlarımızla eğlendirdik. Allah’a isyan konusunda neler yapıldı ve yapılıyordu. Ben Müslümanım diyenler Allah’ın emirlerini yerine getirmedikleri takdirde Allah’ın musibetleri bitmez. Kalben gelin tövbelerimizi yapalım. Canımız sağken Rabbimizin merhametine kavuşalım.

 

Kafire gelince onlar zaten inkarcı, onlar için dünya var ahiret yok diyorlar. Müslümanlara yapılan zulümlerinden vazgeçmedikleri müddet, bu musibetlerde Rabbimiz için zor değil. Biz insanlar nasıl yaşayacağımız konusunda görsel basınlarla ve yazılı basınlarla yaşama modelleri, programları yapılarak hayatı evde kalmakla değil, çalışmakla, üretmekle devam ettirmek gerektiği görüş ve önerilerimi sunuyorum.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • harbici
    harbici
    15.05.2020 16:16

    bem mi anlatacam yusuf bey iyiliği kötülüğü,ayıbı,haramı helali.adeleti adeletsizliği aklaklılığı,ahlaksızlılığı 3-4 bakanlık bütçesinden fazla bütçesi olan diyanet anlatacak.Açık açık diyanet desene madem köşe de yazı yazıyon sayın taşhan.

E-Gazete

  • 19.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız