Metin Köseer yazdı...

Metin Köseer yazdı...
17.06.2020 - 09:00

Düzce Belediyesi’nin eski halinden kurtulup yeni imaj yaratması bekleniyor. Düzce Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü ile ilgili geçen hafta bir yazı yazmıştım. Bakanımızın konuyu dikkate alıp almayacağına bir şey diyemem.

Düzce Belediyesi’ne talip olan ekibin ve göreve getirilenlerin pasif kaldıklarını ima etmiştim. Bakanımızın puan kaybettiğini, Düzce Belediyesi’nin çiftliğe döndüğünü yazmıştım.

Bazı birim müdürleri dışında faaliyet gösteren, atak yapan ne başkan yardımcıları var ne de danışmanlar ortada yok.

Belediye olarak 14 aydır basına kendilerini sipariş ederek çalışıyor havası yaratanlar var demiştim.

Oysa Düzce’de 14 aydır bir çivi çakılmadı. Yatırım yapılan bir eser yok. Belediye olarak yapılması gereken rutin işler yapılıyor. Bunu zaten her belediye yapıyor.

Bir de yıkılanın yerine yenisini yapıyoruz. Bunu da yeni yaptık havası yaratarak basına servis ediyoruz.

En ufak çalışmaları, en ufak ziyaretleri basına servis edenleri biliyor. Kendilerini çalışıyormuş süsü vererek başkana yağdanlık yapanları herkes biliyor.

Belediyecilik çok farklı bir meslektir. Bunu herkes beceremez. Belediyecilikten anlamak için belediye tecrübesi gerekir.

Ismarlama kişilerle bu işler olmaz. 14 aydır olmadığı gibi şimdi de olmaz. Bakanımıza sesleniyorum. Hatırlı kişileri yanınıza alarak görev yaptığınızı zannetmeyin. Halk sizi seviyor ama yandaşlarınız size puan kaybettiriyor.

Düzce Belediyesi’nin acilen yenilenmesi gerekir. Bazı birim müdürleri değişmelidir. Bazı belediye başkan yardımcıları değişmelidir. Bazı danışmanlar değişmelidir.

Efendim… Bir ara danışmanlar maaş almıyor dediniz. Yahu danışmanlar maaş almasa ne olacak? Belediyenin adını kullanarak iş yapamazlar mı? Bir kere sevilmeyen, halk tarafından itibar görmeyenleri maaş almasa bile kadronuza koymanız size puan kaybettiriyor.

Halk değişik düşüncelere sahip oluyor. Dürüst başkan, efendi başkan, mütevazi başkan desek ne olur? İcraat var mı yok.

Dost acı söyler doğru söyler. Düzce Belediyesi yenilenmelidir. Kimsenin gözünün yaşına bakmayınız.  Hatır işleri bitti başkan bitti. Kendi egonuzu tatmin etmek için koskoca Düzce’yi cezalandıramazsınız.

Halk artık bilinçli, halk artık neyin ne olduğunu biliyor. Halkımız makam sahiplerine selam verse bile kimin ne olduğunu biliyor. Selam vermek, makam sahiplerine saygı göstermek Düzcelilerin kanında vardır. Sevse de sevmese de selamını verir. Ama düşüncesinden ödün vermez.

O makam sahipleri de kendilerini bir şey zanneder. Halk beni seviyor zanneder, bir çivi dahi çakmasa kendini çalışıyor zanneder. Bu da Düzce belediyesine puan kaybettirir.

Bakanım siz bir takımın hocası sayılırsınız. Takım başarısız olursa hocanın işine son verirler. Takım oyuncuları istedikleri kulüpte kendilerine iş bulurlar. Ya siz ne olacaksınız?

Siz de iş bulursunuz ama adınız ömür boyu çalışmayan başkan olarak kalır. Düzce’yi 5 sene geri bırakan başkan olur.

Düzce belediyesine onlarca başkan yardımcıları, danışmanlar, memurlar, amirler, müdürler geldi geçti. Alnının akı ile çalışan, aldığı maaşın hakkını veren, Düzce için, halk için çırpınanlar oldu.

Biz bunları biliyoruz. İşe gitmeden, masasında oturarak çay kahve içenleri de biliyoruz. Yani oturduğu yerden belediyenin tüm menfaatlerinden faydalanarak emekli olanları da biliyoruz.

Bakanım bu belediye kimseye kalmaz. Ne var ki; sizi sevdiğimiz için bir kere daha uyarma gereği duyuyorum.

Hatır işini bırakın. 14 ay oldu belediye çalışmıyor. Belediye çiftliğe döndü. Yıkıp yapmak marifet değil. Yıkılan bir şeyin başında durup fotoğraf çektirmek marifet değil, çalışıyormuş havası yaratmak marifet değil.

Siz siz olun bu oyunlara, bu tuzaklara düşmeyin. Ben sizi ilk göreve geldiğinizde de uyarmıştım. Unutmayın burası Düzce demiştim.

Ve haklılığım 14 aydır devam ediyor. Başarılı olmak istiyorsanız, Düzce halkını tekrar kazanmak istiyorsanız çok acil şekilde ekibinizi değiştirin. Belediye içinde çok acil şekilde operasyon yapın.

Belediye her geçen gün kötüye gidiyor. Arabalarınız sağda solda cirit atıyor. Siz hala dürüstlüğünüzden ödün vermiyorsunuz. Allah kurtarsın ne diyelim.

Yazılarım devam edecek.

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • Hülya
  Hülya
  19.06.2020 14:44

  Belediye Başkanımızdan bahsederken eski bakan olması sıfatını da ilave ediyoruz bakanlık la belediye başkanlığı farklı halkın içinden gelmek gerekir ihtiyaçların farkında olup çözüm üretmek lazım onun için Ankaradan parti üst düzeyiyle olmaz bu işler

 • Fikret uğur
  Fikret uğur
  19.06.2020 12:33

  Ben duzceliyim ama 30 yıldır dışardayım ama bu gün seçim olsa hala kendini bakan zanneden ama ilk seçimde başkanlığı ariyacak bir faruk özlü görünüyor burdan

 • Hikmet Veli
  Hikmet Veli
  19.06.2020 10:37

  Tebrikler Metin Bey, durumu çok güzel özetlemişsiniz.Inşallah dikkate alınır.

 • Muzaffer
  Muzaffer
  19.06.2020 05:46

  Aynen sizi tebrik ediyorum insaAllah bunu okurlarda halkın nedusundugune önem verirler yoksa Düzcede akpartiyi bitiren bakan olarak tarihe gecer

 • Ergüven Erdoğan
  Ergüven Erdoğan
  18.06.2020 14:41

  Harikasınız kutluyorum devam ihtiyacımız var huzurlu yaşamaya hayırlı günler başarılar.

E-Gazete

 • 24.09.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız