Harun Can Şerbetçi yazdı...

Harun Can Şerbetçi yazdı...
1.07.2020 - 17:29

BUNDAN önceki yazımda, Düzce ilinin utanç tablosu haline gelen D-100 Karayolunun Gümüşova- Kaynaşlı arasındaki kepazeliği yazmıştım. Üzerinden tam bir hafta geçti. Umarım Sayın Valimiz okuyup, konu ile ilgili girişimlerde bulunur. Çünkü diğer muhataplardan tık çıkmadı.

Bir önceki yazıyı yazdıktan sonra bizzat arayıp, konunun çok önemli olduğunu, yerinde bir yazı olduğunu ifade edenler çok oldu. Mesela, bir Düzceli büyüğümüz bizzat telefonla arayıp şu bilgileri verdi: “Biz sivil kitle temsilcisi olarak, Samsun’a atanan Sayın Dr. Zülkif Dağlı’ya D-100 Karayolundaki durumu ve vahameti anlattık.  Kendisi de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne durumu anlatmamızı ifade etti. Bu müdürlük ile temaslardan sonra beklenen bunca yıl olmadı.” 

Bu bilgiden ortaya şu çıkıyor: 4 yılda, “Uyuyan tavşan, üç maymun” dümeni.  Bir önceki yazımda, Sayın Vekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisimize, Ticaret ve Sanayi Odamıza, Esnaf ve Sanatkarlar Odamıza, konu ile ilgisi olan sivil kitle örgütlerine ve her şeyden önemlisi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüze ve dolayısıyla Turizm İl Müdürlüğümüze bu konuda dikkat çektim. Ne mi oldu? D-100’de yine üç maymun kol gezdi.

Şimdi Sayın Düzce Milletvekilimiz Fahri Çakır’a sesleniyorum: “Sizin de bu yol üstünde Düzce’ye gelen konuklarımızı ağırladığınız bir tesis ve oteliniz var. Ticaret Sanayi Odası Başkanlığı da yaptınız, Peki, siz bu manzaradan memnun musunuz?” Bu arada diğer iki vekilimiz de bu işten kendine pay çıkarmalı.  

Peki, şimdi de, bir dönem Bilim ve Teknoloji Bakanlığı yapmış olan Düzce Belediye Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü, siz beğeniyor musunuz? 

Başta, Düzce Belediye Başkanımız Sayın Özlü olmak üzere tüm belediye başkanlarına;  şimdi sizlere yaptığınız tek şeyi söyleyeyim; D-100’deki kavşaklara, ayda en az bir kere süslü-püslü çiçek dikmek. Bunun adına; ütüsüz, yırtık-pırtık ceket ve pantolonun üstüne süslü, çiçekli kravat takmak denir. D-100 Karayolunun Gümüşova-Kaynaşlı arası çöplüğe, hurdalığa dönmüş, siz boyna kavşaklardaki göbekleri çiçekle süsleyin. 

Biz utanıyoruz, Düzceli utanıyor bu manzaralardan? Ya siz? Konuşurken mangalda kül bırakmayan, Düzce için devasa projelerinden, turizmde hamle yapacaklarından dem vurup kol gibi desteksiz atanlar; sizde bu durum nasıl bir etki yapıyor? Bir D-100 kenarını ıslah edemeyen memleketten kimse bir şey beklemesin.

Düzce Kasrını Düzce yemekleri için tesis haline getirirken, “D-100 üzerinden, Zonguldak istikametinden gelenler bu manzarayı görüyorlar. Ayıp oluyor” demiyor musunuz hiç? Eğer görmezden geliyorsanız, Gümüşova-Kaynaşlı arasından geçen araçlara siyah gözlük dağıtın.

Makamlarda ve koltuklarda oturanlar: Bu D-100 rezaletine bir son verin. Düzce bu halde mi olmalı sizce?

Bu arada, buraları fotoğraflamaya başladım. Yakında fotoğraflarla bu konuya devam edeceğim. Ayrıca, bu yazılar dahil tüm fotoğrafları Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili makamlara da bizzat posta ile göndereceğim.

Çünkü, bu manzara bizim yüzümüzü kızartıyor, her geçişte. D-100’den geçerken hemen aklıma ne geliyor biliyor musunuz? Birileri fena halde ölü numarası yaptığı geliyor. Ve de, D-100’de üç maymunun kol gezdiğini görür gibi oluyorum.

Düzce, böyle olmamalıydı. Yazık. Kaybedilen değerlere ve geçen zamana. 

Hoşçakalın…   

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Nazmi
  Nazmi
  4.07.2020 12:30

  Çilimli sapağında dikilen ağaç ve çiçekler kavsakda büyük sorun.resmen kazaya davetiye çıkartıyor. Yola çıkarken yol üzerindeki araçları görmek mümkün dgm. Bu cahil aklımda bunun yakındayken yetkinleler nasil oluyorda bunun farkında dgl

 • İsmail Yılmaz
  İsmail Yılmaz
  3.07.2020 22:22

  Olimpiyat ve Öztürkler kavlaklarına mutlaka Gümüşovadaki gibi altgeçit yapılmalı. Bir Düzceli olarak özellikle Olimpiyat kavşağındaki ilgisizliğe çok üzülüyorum.

E-Gazete

 • 24.09.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız