Metin Köseer yazdı...

Metin Köseer yazdı...
22.07.2020 - 09:01

DÜZCE AKP Milletvekili Fahri Çakır komisyon başkan vekili olmuş. Vay be başkan vekili olmuş, keşke başkan olsaydı.

Efendim… Fahri Çakır’ın neye başkan vekili olduğunu merak ediyorsanız hemen belirteyim.

TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyon seçimleri sonucunda Fahri Çakır komisyon başkan vekili olarak seçilmiş oldu.

Yani komisyonlar arasında önemli bir yer teşkil eden komisyona başkan vekili olmak kolay değil.

Düzce’mize, milletimize, vatanımıza, toprağımıza, bayrağımıza, Türkiye’mize ve özellikle Fahri Çakır’a hayırlı olsun.

Düzce’de işler bitti şimdi komisyon işleri başladı. Maşallah vekilimiz Fahri Çakır harıl harıl çalışıyor. Her yere yetişiyor. Şimdi yaptığı çalışmalara bir yenisini daha eklemiş oldu. Tabi bu arada aylığı da yükselmiştir. Bedava kim kime koşturur değil mi?

İsterse vatan olsun, isterse Türkiye olsun, isterse Düzce olsun bana ne? İşin içinde ödenek varsa, maaşa zam varsa, harcırah varsa, para geliri varsa ben her yerde varım arkadaşım.

Sevgili kardeşimiz Fahri Çakır yağa sabuna dokunmaz. Senle benle muhatap olmaz. Çakır’ın dünyası farklıdır. Edebiyatı kuvvetlidir, ağzı güzel laf yapar. Çakır konuştuğu zaman aklıma hep eski belediye başkanımız Ruhi Kurnaz gelir.

Fahri Çakır ikinci kez milletvekilliği görevi yapıyor. İlk milletvekilliğini 22. Dönem olarak yapmıştı. Düzce’ye bir çivi çaktığını ne duydum ne gördüm.

Sevgili büyüğümüz Fahri Çakır’ın vekilliği sona erdikten sonra ne yaptığını hiç merak etmedim. Aradan geçen zaman diliminde Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı seçimlerinde başkan adayı olarak yarıştığını gördüm.

Eski milletvekilliğinin verdiği avantajla seçimleri kazanarak Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı oldu.

Vallahi ne yalan söyleyeyim Düzce’de ne sanayi değişti ne de bir atılım görüldü. Hatta bir değişiklik yaşanmadı. Çakır abimizi gayrete getirmek için o zamanlar bir yazı yazmıştım. Kendisine moral vererek destek olmaya çalışmıştım. Ne yazık ki yazıma cevap vermediği gibi Düzce’ye  bir çivi çaktığını ne duydum ne de gördüm.

Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığı sona erdikten sonra Çakır abimiz sessizliğe gömüldü. Aradan geçen zaman diliminde süpriz bir şekilde AKP’den Düzce 1. sıra milletvekili adayı oldu.

Kesinlikle kazanacağı belli olduğu için halka fazla eğilmedi. İnsanlarla fazla haşır neşir olmadı. Çünkü garanti milletvekili olacağını kendisi biliyordu.

Çünkü Düzce halkı milletvekili adayı Çakır’a değil, Cumhurbaşkanı Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermişti.

Fahri Çakır abimiz 27. Dönem milletvekili seçilerek tekrar meclise girmeyi başardı. O gün bugün Fahri abimiz ilk milletvekilliği döneminde olduğu gibi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nda olduğu gibi sessizliğe gömüldü.

Düzce’ye geliyor mu, açılışlara katılıyor mu, Düzce’nin sorunları ile ilgileniyor mu, esnafın halkın sorunlarını dinliyor mu, anmalara, etkinliklere, kutlamalara katılıyor mu, ziyaretlerde bulunuyor mu, ödenekler çıkartıyor mu, ya da herhangi bir yere çivi çakıyor mu vallahi benim haberim yok, bilen varsa bana söylesin ben de öğrenmiş olayım.

Kayıp aranıyor desem yeridir. Fahri abim bana kızmasın, gücenmesin, darılmasın. Ona bu hatırlatmaları yapmak basın olarak bizim görevimiz. Gerçi Düzce’de her basın görevini layıkı ile yapmasa da biz yapalım.

Fahri abi yarın vekillik biter yine Düzce’de beraber oluruz. Ölürsek toprağımız Düzce toprağı olacak. Hadi biraz gayret et ve Düzce’ye azıcık el atıver. Ömrün hep Ankara’da geçmesin. Arada bir Düzce’ye gel de şu mübarek yüzünü bir görelim.

Şu zengin düğün ve sünnetlerini bırak da şu garibanların yanında seni bir görelim. Şu zengin esnafları bırak da mahalli yerel esnafları ziyaret ediver. Sizin komisyon başkan vekili olduğunuzu öğrenince gururlandım. Düzce’nin de gururlanması için biraz hareket lazım değil mi?

Dost acı söyler doğru söyler değil mi? Sizi seviyor ve saygılar sunuyorum. Düzce’nin  milletvekili olduğunuz için sizinle iftihar ediyorum.

Efendim yazıların devam edecek. Şimdi kalın sağlıcakla…

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız