Metin Köseer

Metin Köseer
21.12.2020 - 09:37

Son yıllarda Düzce’nin sevdiği, saygı duyduğu, değer verdiği milletvekili Ayşe Keşir’den bahsetmek istiyorum.

Türkiye meselelerine, bütçe görüşmelerine ve AKP’nin kongrelerine, Düzce ziyaretlerine ara vermeden devam eden Keşir, bunlar yetmiyormuş gibi bir de Düzce’ye hizmet gelsin diye mücadele veriyor.

Düzce için en çok çalışan en çok hizmet gelmesini sağlayan Rahmetli Avni Akyol , Kazım Oksay  ve Necmi Hoşver’ın isimleri kafamıza kazınmıştı.

Uzun yıllardan sonra bu sefer kafamıza Milletvekili Ayşe Keşir kazındı. Düzce ile en çok yakından ilgilenen, halkın içine giren, yatırımların gelmesini sağlayan, halkla birebir irtibata geçen, telefonunu 24 saat açık bırakan, ziyaretlerde bulunan, açılışlara katılan, dertleri dinleyen, adaletin ve doğrunun yanında olan, kimsesizlere kucak açan, elindeki imkanları son gücüne kadar kullanan, bakanlıkların kapısını aşındıran, köyleri gezen, hastalara şifa olmaya çalışan ve daha sayamadığım bir çok hizmetlerde bulunan Ayşe Keşir gibi bir vekil daha Düzce’ye gelmedi.

Düzce’de milletvekilleri hakkında kime soru sorsam herkes Ayşe Keşir’den memnun olduklarını dile getirdi. Keşir’in laf kalabalığı yapmadığını, edebiyat parçalamadığını sadece vatandaşları dinlediğini ve sonuca ulaşıncaya kadar çalıştığını dile getiren vatandaşlar, Keşir’in telefonla kendilerine geri döndüğünü ve ilgi gösterdiğini ifade ettiler.

Düzce’ye bağlı köylerin sorunları ile yakından ilgilenen Keşir, Düzce ile de yakın temas içinde bulunuyor.

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü  yalnız bırakmayan, Vali Cevdet Atay ile yakından ilgilenen, Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek sanayicilerin sorunlarına el atan, esnafların dertlerini dinleyen, fındıkçılara sahip çıkan, öğretmen, doktor atamalarını sağlamaya çalışan ve bunun gibi bir çok işlere imza atmaya çalışan Ayşe Keşir son yıllarda Düzce’ye gelmiş ve Düzce’yi temsil etmiş milletvekillerinden biri olarak kafalarımızda yer edinmiştir.

Yiğidi öldür hakkını yeme derler. Bir bayan olarak bu kadar mücadeleci bir kişiliğe sahip olan Keşir, Düzce için büyük bir kazançtır.

Bütçe yoğunluğu içinde çabalarken bir yandan da Ankara’da Düzce’nin ihtiyaçlarını halletmeye çalışıyor. Bakanların  imkanları ölçüsünde Keşir’i kırmadıkları da gelen bilgiler arasında yer aldı.

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Kasım 2020 tarihinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na iletilen Çilimli, Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı, Merkez ve Yığılca ilçeleri ile 7 köyüne yapılacak içme suyu hattın talebinin onaylandığı müjdesini verdi.

Yapılan görüşmeler neticesinde, 1 milyon TL’si hibe olmak üzere toplam 5 milyon 174 bin TL ödenek aktarıldığını açıklayan Keşir, Bakan Murat Kurum’a ve İller Bankası Genel Müdürü’ne Düzceliler adına teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Keşir’in bu çalışmaları, bu teşekkürleri Düzce’ye büyük puan kazandırıyor. Ankara’da Düzce için sempati kazandıran ve sevdirmeye çalışan Milletvekilimiz Ayşe Keşir’e Düzceliler adına  ben de teşekkür ederim.

Gecesini gündüzüne katarak, Ankara ile Düzce arasında mekik dokuyan, TBMM ‘de ilimizi ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden Keşir’e bir kez daha teşekkürlerimi sunarım.

Milletvekili demek Düzce’nin dışında Türkiye’nin vekili demektir. Adı üstünde milletin vekili olduğu için Keşir’in Düzce ile özel olarak ilgilendiğini de dile getirebiliriz.

Yani vekiller Türkiye’yi temsil ederler. TBMM’de yer alırlar. Oy topladığı veya seçildiği yere bakmayabilirler. Biz vekillerimizi meclise Düzce’nin adını temsil etsin diye seçiyoruz. Ama her ilin vekili kendi şehirleri ile ilgilendiği için vekiller de seçildikleri yerlere hizmet vermeye çalışıyorlar. Tabi bu hizmetleri her vekil yapmıyor.

Efendim… Milletvekilimiz Ayşe Keşir Düzce’nin sağ kolu olmaya devam ediyor. Keşir’in çalışmalarını hizmetlerini yazmaya devam edeceğiz. Düzce olarak sizinle gurur duyuyoruz.

Esenkalın…

 

    

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız