Metin Köseer

Metin Köseer
14.01.2021 - 09:20

DÜZCE’DE çalışan her kim olursa olsun yazmaya devam ediyorum. Düzce’ye kim çivi çakıyorsa, Düzce için kim mücadele veriyorsa bu sütunlarda yazmaya devam ediyorum.

Düzce’ye tayin olan ve Düzce için çalışanları kaleme aldığımı herkes biliyor. Yıllardır bazı kişileri aralıklarla onure etmeye çalışırım.

Çünkü bu kişileri kimse bilmiyor. Düzce için nasıl çalıştığını kimse bilmiyor. Bu kişiler en ufak bir hizmeti basına servis etmiyorlar.

Biliyorsunuz Düzce’ye neleri geldi gitti. Biz neleri gördük ve daha da göreceğiz. Benim bir prensibim var. Ben bu kişilere gizli kahraman diyorum.

Yiğidi öldür ama hakkını yeme misali Düzce için mücadele veren bu gizli kahramanları kaleme alıyorum. Almadıklarım yok mu? Yığınla var. Kaleme almadıklarım bir düşünsünler acaba niye almıyorum?

Tabii bana da bana da bir kılıf bulurlar. Çünkü çalışmadan çeneyle işi götürüyorlar.

Efendim bu kadar sohbetten sonra Düzce’ye 4 Aralık 2018 tarihinde atanan ve başarılı bir şekilde görev yapan Dr. Yasin Yılmaz’dan kısaca bahsetmek istiyorum.

İşini seven, mesleğini seven, insanları seven, disiplini seven, cana yakın, mütevazi, güler yüzlü, Düzce’yi seven bir müdür gördüm. Bu da Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’dır.

Gizli kahraman bu arkadaşımızdır. Reklamı sevmeyen, medyatik olmamaya özen gösteren Yasin kardeşim tüm vaktini Düzce için harcıyor.

Gece yarıları hastaneleri ziyaret eden, vatandaşların sorunlarını dinleyen, hastalarla birebir sohbet eden, dertlerini dinleyen, ilçeler, beldeleri, köyleri gezerek noksanlıkları, eksiklikleri yerinde gören, çalışmaları yakından takip eden bir arkadaşımızdır.

İnşaatları devam eden sağlık ocaklarını hızlandırmaya çalışan, hastanenin bütün sorunları ile ilgilenen, personeli ile devamlı irtibat halinde olan bir arkadaşımızdır.

Dr. Yasin kardeşim hele hele pandemi boyunca çok büyük mücadele vermiştir. Pozitif olan hastaları bizzat personeli ile beraber kendisi de ilgilenmiştir.

Bu arada Yasin kardeşim kendisi bile pozitif olmuş ve bu hastalığı yener yenmez görevinin başına dönmüştür. İşini seve seve yapan böyle gizli kahramanları bizler çok iyi biliyoruz.

Yasin kardeşime kim başvurduysa sonucunu alır. Amma olumlu amma olumsuz cevabı mutlaka alır. Bir işi yarım bırakmıyor. Küçük bir iş için kendisine haber verildiğinde o işi bitirmeden o işi sonuçlandırmadan içi rahat etmeyen bir kişiliğe sahip.

Kalben içten gelerek çalışan ve sorumluluğunu bilen bir yapısı var. Konuşkan ve sohbeti bol olan bu kardeşimi yetiştiren anne ve babadan Allah razı olsun.  

Şöyle bir düşünüyorum. Türkiye’de en zor görevlerin arasında yer alan kurumlardan bir tanesi sağlık kuruluşudur.

İnsanların hayatı söz konusu olunca ilk başvurduğumuz yer hastaneler ve doktorlardır. Böyle bir kuruluşun işi kolay olmasa gerek değil mi?

Efendim Düzce İl Sağlık Müdürü Doktor Yasin Yılmaz kardeşimin çalışmalarını takip edip aralıklarla buradan yazmaya devam edeceğim.

Tüm sağlık kuruluşlarında gece gündüz çalışan ve hastalarına şifa dağıtmak için mücadele veren Düzce’miz için çırpınan herkese teşekkür ederim.

Esenkalın…