Metin Köseer

Metin Köseer
5.04.2021 - 09:44

Düzce MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu ile Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı (DESOB) Mustafa Kayıkçı bir haftadır Düzce kamuoyunu meşgul ediyorlar.

Caboğlu Düzce DESOB Başkanı Kayıkçı için oturduğun yerden ahkam kesme, siyaset yapma oda başkanları ile bir araya gelemiyorsun, seni istemeyen başkanlar var, ya siyaset ya oda başkanlığı yap diyor.

Kayıkçı ise MHP Düzce İl Başkanı Caboğlu için sen ne anlarsın esnafın halinden, Faruk Özlü sizin düşmanınız mı? Sizin de eğer gözünüz varsa, DESOB’a buyurun ama sizin esnaf kaydınız bile yok diyor. 

Biri siyasi parti başkanı diğeri oda başkanı ve yaşadıkları polemiğe bakar mısınız? Hani bir atasözü vardır. Aman boşver kayıkçı kavgası bu derler.

Caboğlu Düzce’deki oda başkanlarının gaflet uykusu içinde olduğunu savunurken, Kayıkçı da boş duracak değil ya hemen 27 oda başkanı ile basın toplantısı yaparak gövde gösterisinde bulundu ve “ülkücülük edeptir, hayadır” diyerek cevap verdi.

Ben yine aynı atasözünü söyleyeceğim. Bu kayıkçı kavgası beyler…

Yahu koronavirüs hastalığının çıkması ile yayılması 1 yılı geçti. Hangi siyasi parti ile hangi oda başkanları halkına ve üyelerine destek verdi?

Hangisi mülk sahiplerini kira almayın diye durdurabildi? Hangisi esnaflarına yardımda bulundu? Hangisi çekleri, senetleri, kredileri durdurabildi? Hangisi esnafların kapısını tek tek gezdi? Hangisi dert dinledi? Hangisi halkına üyesine destek verdi?

Pandemi esnasında bile ismini vermek istemiyorum  oda başkanının biri üyelerine aidatlarınızı ödeyin diye mesaj çekti yahu…

Esnaf perişan halk perişan bizimkiler de kayıkçı kavgası yapıyorlar. Bence ikisi de suçlu… Neden suçlular biliyor musunuz?

Koronavirüs salgını 1 yılı geçmiş bizimkiler ancak aymışlar… Ancak birbirlerine laf atıyorlar. Yahu siz milleti uyutmaya mı çalışıyorsunuz?

Ben buna yine kayıkçı kavgası derim.

Devlet esnaflarına kredi veriyormuş. 5 bin lira ile 25 bin lira arasında isteyen kredi alabilirmiş. Bizim esnafımız ve halkımız durur mu hemen başvurdular ve paraları aldılar.

Yahu bu esnafa kıyak değil ki? Bu faizli kredi parası… Aha da geri ödemeleri başladı… Bankalar zaten kredi veriyor. Esnaf Kefalet Kooperatifi zaten kredi veriyor. Sanki bağış parası gibi ihtiyacı olan da olmayan da aldı. Aha da şimdi geri ödemeye çalışıyorlar.

Tabi ödeyen ve ödeyemeyenler var. Şimdi Caboğlu ile Kayıkçı bu esnaflara sahip çıksınlar da görelim. Hadi şimdi görev zamanı gösterin kendinizi…

Kendi aranızda kayıkçı kavgasını bırakın. Düzceliler sizin ağız dalaşını dinleyecek değil. Siz Düzce için çıkın icraat yapın. Düzce’ye bir çivi çaktırmaya bakın.

Düzceli esnaflara, Düzceli insanlara, Düzceli ihtiyaç sahiplerine sahip çıkın destek olun. Hadi ispatlayın kendinizi… Ya da Düzce için yaptığınız icraatları açıklayın bilelim.

Hanginiz Ankara’ya gitti? Hanginiz alınan kararlara itiraz edebildi? Hanginiz Düzceli esnafların, Düzceli vatandaşların dertlerine çare olabildi?

Anlat Melahat oh ne rahat işinize devam ettiniz. Allah’ı var DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı 1 lira maaş almıyor. Türkiye’de maaş almayan tek başkan kendisidir. Bu yüzden kendisini kutluyorum ve tebrik ediyorum.

Caboğlu için maaş konusunda laf edemem. Siyasi parti başkanlarının maaş aldığını zannetmiyorum. Hatta ceplerinden harcadığını biliyorum.

Benim konum ne Caboğlu ne de Kayıkçı arkadaşlar… Benim konum DÜZCE’dir. Siz birbiriniz ile uğraşmayın. Siz birlik ve beraberliği sağlayarak sesimizi Ankara’ya duyurun. Sizin ağız dalaşınızı Ankara duymuyor sizin ağız dalaşınızı Düzceliler duyuyor.

Siz birbirinize laf söyleyeceğinize gelin birlikte Düzcelilere sahip çıkın. Esnafları kurtarmak için ne yapabiliriz diye çalışın.

Aha da yasaklar artmaya başladı. Şu kira ödeyen işyerlerin ev sahiplerini durdurmaya çalışın. Basını da kendinize alet etmeyin.

Hadi başkanlarım sizi polemik içinde değil iş içinde görelim. Sizler için iyi şeyler yazalım. Yoksa Düzce kaybediyor.

Hani yıllardır Düzce için bir şey yapılmadı ya.. Hani bir icraat yapsak olmaz mı? Hastalığı bahane ederek kayıkçı kavgası yaparak bir yerlere gelemeyiz.

Yıllarca aynı koltukları işgal etmekle bu işler olmuyor. Cıvıl cıvıl gençler var. Cıvıl cıvıl üniversite mezunları  var. İsterseniz bu gençlerin önünü açalım. Düzce kazansın değil mi?

Esenkalın…

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 17.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız