Ömer Soyer

Ömer Soyer
16.04.2021 - 09:43

10 Nisan Türk Polis Teşkilatının 176 kuruluş yılı kutlu olsun.

10 Nisan 1845 yılında ilki İstanbul’da kurulan Polis Teşkilatının 176’ncı yılı kutlanırken varlığı her zaman onurumuz olan Polis Teşkilatı 176 yıldır Türk halkına hizmet veren müstesna bir kuruluştur. Vatan, millet, Türk bayrağı altında koruma görevlerini yürüten başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Düzce Emniyet Müdürü ve birim müdürleri, amirler, görev yapan ve bizlerin yegane onurları olan tüm emniyet personelinin 176’ncı kuruluş yılını kutluyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin birliği, huzur ve güvenliği, birlik ve beraberliğinin teminatı olan Polis teşkilatları, 24 saat görev başında yegane, müstesna bir kuruluştur.

Türk Polis Teşkilatı her türlü zorluğa göğüs geren, Türk halkının can ve mal güvenliğini, huzur ve asayişi sağlayan, başarıları ile bize güven veren bu kuruluşa saygı ve sevgilerimizin her zaman gönlümüzde olduğunun bilinmesini isteriz.

Kural ve kanun tanımayan bazı vicdansızlar üç beş kuruş kazanmak için genç bedenleri uyuşturucu batağına sürükleyerek geleceklerini karartmaktadır. Uyuşturucu satıcılarının karşısında aslan pençesi gibi duran polislerimizi Allah başımızdan eksik etmesin.

Düzce’de sokaklarda hırsızlara, sarhoşlara, uyuşturucu baronlarına, katillere, vicdandan yoksun kural tanımayan sürücü ve gaspçılara ve tüm asayiş olaylarına polislerimizin kötü zihniyetli insanlara göz açtırmayıp anında müdahaleleri, biz vatandaşların huzur içinde yaşamımıza, çalışmamıza büyük katkı sağlamaktadır. İl bazında emeği olan tüm Emniyet Birimlerimize minnet duygularımızı sunuyorum. İyi ki varsınız.

Görevlerini yerine getiren Emniyet mensuplarına, görevleri başında şehit olan Emniyet teşkilatı mensuplarına da Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar dilerken, Tüm Polis teşkilatlarımıza Allahtan muvaffakiyetler dilerim.

Saygılarımla.