BİR ANDA KENDİNİ ADAM ZANNETTİ

  • 7.01.2018 00:00

Ülkemiz ne garip değil mi? Adamım diye erkeğim diye geçinen o kadar çok insan var ki? Bazı bayanlar var, erkekten daha erkek...

 

Sözüm o ki; sakalı bıyığı olan herkesi adam veya erkek zannetmeyin. Ya da onları güçlü kuvvetli zannetmeyin, aslında onlar zavallıdır. Anlamadan, dinlemeden, bilmeden kendilerini süpermen zannederler. Amaçları bayanlara, eşine, dostuna hava atmak.

 

Bunlar adam ya... Bunlar erkek ya... (bana göre zavallı tipler)

 

Düzce'de olduğu gibi ülkemizde de bir çok olaylar yaşanıyor. Bir kaç gün önce bir haber okudum ve kendimi kaybettim. Aslında böyle bir yazı yazmayı aklımda tutuyordum. Yaşanan bu olaydan sonra hemen kaleme aldım.

 

Otobüs şoförlerine saldırmak, acillerde doktorlara saldırmak, sokaklarda garibanları dövmek, trafikte kabadayılık yapmak, beyzbol sopasıyla saldırmak, bayan sürücüleri sıkıştırmak, drıvınk atmak, makas yapmak, hızlı gitmek, lastik çektirmek, egzoz bağırtmak, yüksek sesle müzik dinlemek,  vs. vs. şımarıklıkları yapmak, ülkemizde olduğu gibi Düzce'de de var.

 

Bunları hep kendini adam zanneden, erkek zanneden kişiler yapıyor. İnsan gibi olmak varken, adam gibi olmak varken, anlayışlı veya  kültürlü olmak varken, bu şımarıklıkları, bu havayı neden yapıyoruz?

 

Dikkat ediniz, bu adamlığı, bu erkekliği yapanlar hep kalabalık yerleri seçiyorlar. Mesela düğünlerde, eğlence yerlerinde, tribünlerde, eğlence yerlerinde vs. vs. yerlerde yapıyorlar. Aynı Arda Turan'ın yaptığı gibi insanlara saldırıyorlar.

 

Bu tip insanlar yakalandığı zaman yalan ceplerinde geziyor. ''Efendim, alkollüydüm hatırlamıyorum'' diyerek kendilerini savunuyorlar.

 

Be adam, be insanoğlu, hatırlamıyorsun değil mi? Olayı yaptıktan sonra, havanı attıktan sonra, erkekliğini yaptıktan sonra kaçmasını biliyorsun ya... Yani alkolüydün, hani hatırlamıyordun? Peki kaçmasını nasıl hatırlıyorsun, olaydan sonra toz olmasını nasıl biliyorsun? Hani alkollüydün?

 

Ah ahh ahh... Elimde yetki olsa, elimde kanunlar olsa, elimde sihirli güç olsa, anlayın artık...

 

Antalya'nın  Muratpaşa ilçesinde erkek kılıklı adam, halk otobüsünün şoförüne saldırıyor. Bu adam şöförün burnunu kırarak hava yapıyor. Araya başka yolcular giriyor. Bizim artist adam kaçıp gidiyor. 

 

Dikkat ediniz... Türkiye Cumhuriyeti'nde, Ay Yıldızlı bayrak altında yaşıyoruz. Bu adam yabancı uyruklu eşinin yalan lafına bakarak, ekmeğinin peşinde koşan halk otobüsünün şoförüne saldırıyor.

 

Bakın yine dikkat ediniz... Siyah bir araçla, üç-beş arkadaşını yanına alarak, Devletin temsil ettiği, halkına hizmet veren halk otobüsünün önünü kesiyor.

 

Adama bakar mısınız? Erkeğe bakar mısınız? Yol kesiyor, halkın bindiği halk  otobüsün önünü kesiyor. Terör estiriyor, ondan sonra kaçıp gidiyor. Devletimiz yakaladı mı yakaladı.

 

Olayı neden yaptı? Yabancı uyruklu kadın Türkçe bilmediği için görevini yapan halk otobüsü şoförünün bilet almasını istemiş. Vay efendim sen benim çocuğumdan nasıl bilet istersin. Şoför anlatsa ne olacak? Kadın Türkçe bilmiyor ki...

 

Yolcuların hepsi olaya şahit oluyor. Hatta şahitlik yapmak için bütün yolcular telefon numaralarını veriyorlar. Biz haklı olan Türk şoförümüze sahip çıkarız diyerek yardımcı oluyorlar.

 

Yabancı uyruklu kadın Türk eşini arayıp olayı anlatıyor. Adam kılıklı adam da otobüsün önünü kesiyor. Böylece bizim Türk koca Türk şoförün burnunu kırıyor.

 

Olayın sonunda yanlış anlaşılma ortaya çıkıyor. Yani şoför haklı çıkıyor. Bizim adam kılıklı adam özür dilese ne olacak? Sen Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşıyorsun değil mi? Hadi oğlum yabancı uyruklu eşinin ülkesine git de orada bir artistlik yapsana... Sıkar değil mi?

 

Esenkalın...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • FEVZİ SAĞLAM
    FEVZİ SAĞLAM
    8.11.2018 14:21

    EFENDİ,İNSAN GİBİ İNSANLARIN VUCUT DOKUNULMAZLIĞINA AŞIRI DERECE ZARAR VEREN İNSANLAR(HAYVANLAR) BİR İFADEDEN SONRA TUTUKSUZ YARGILANMAK ÜZERE SOKAĞA SALIVERİLİYOR,DAHA SONRA BİR DAHA İŞLEMEMEK ÜZERE PARA CEZASINA FALAN ÇEVRİLİYOR.AT ADAM GİBİ İÇERİYE YATSIN BİRAZ BAKALIM BİR DAHA YAPABİLİYOR MU ?

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız