Kardüz yaylası kimin malı

  • 14.10.2019 00:00

Düzce’nin Gölyaka ilçesine bağlı Kardüz Yaylasını değerlendiremedik gitti. Her gelen Kardüz yaylasını ağzına doladı, her gelen bir laf söyledi, her gelen ümit verdi, her gelen ümitleri söndürdü. Kardüz yaylası bazen sessizliğe gömüldü.

Sonuçta aylar, yıllar su gibi aktı geçti. Kardüz yaylası için konuşanlar, çalışma yapanlar, seyahat edenler, ziyaret edenler çekti gitti.

Diyeceğim şu ki; bu Kardüz yaylası kimin?

Son aldığım bilgiye göre Kardüz yaylası için tekrar düğmeye basılmış. Baby Lift Kayak Tesisi için proje çalışmaları başlıyormuş. Vallahi çok ama çok sevindim.

Etrafımız dağlarla çevrili ama kayak alanımız, kayak tesisimiz yok. Her şeyimiz  var kayak merkezi ile hava alanımız yok.

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, yayla yollarının asfaltlanması için ne gerekiyorsa yapılacağını ifade etmiş. Bu arada Belediye olarak yer tahsisi için görüşmelerin yapılacağını, yayla yollarının asfaltlanacağını, kafeterya ve otoparklar için çalışmalara kısa zamanda başlanacağını belirtmiş.

İnşallah bu konuşmalar, bu çalışmalar lafta kalmaz.

Efendim eski Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Kardüz yaylası için heyetiyle beraber yurt dışına gitmişlerdi. İsviçre ya da Avusturya olması lazım.  

Heyet Düzce’ye döner dönmez açıklama yaptılar. ‘’Kardüz yaylasını Davos yapacağız ‘’ dediler.

Vallahi piyasada kimse kalmadı. Ama Kardüz yaylası aha da orada öylece duruyor. Yani ilgilenecek, sahip çıkılacak, çalışma yapılacak kişi ya da kişileri bekliyor.

Daha sonra 25 Haziran 2018 tarihinde Düzce’ye atanan  yeni Turizm Müdürü göreve başladı.

Isparta İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı görevinden Düzce’ye atanan ve Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü olan Resul Taştan, Düzce’yi ve turizm yerlerini tanımak için gezmeye başladı.

Taştan çok duyduğu Kardüz yaylasına giderek incelemelerde bulunmuş. Yeni müdür Taştan ilk açıklamasını öyle bir yaptı ki hepimiz ağzı açık bakakaldık. ‘’Kardüz yaylasından bir şey olmaz’’.

Bolu bile Kartalkaya kayak merkezi varken ikincisini yapmaya çalışıyor. Köroğlu dağlarına kayak merkezi kurmak için kendilerini parçalıyorlar. Ve gereken çalışmalara hız verdiler.

Bizim Düzce’de de Kardüz yaylasından bir şey olmaz diye işin içinden çıkıveriyorlar. Anlamadım gitti emekliliği gelen Düzce’ye mi atanıyor, çalışmak istemeyenler Düzce’ye mi gönderiliyor, cezalı mıyız neyiz?

Zaten Düzce Turizm müdürünü kimse tanımıyor. Ortalıkta gözükmeyen, bir icraatı duyulmayan, koca yaz ayını geride bıraktık ne yaptığı belli olmayan, hangi çalışmaya imza attığı bilinmeyen bir turizm müdürü ile birlikte Düzce’de yaşıyoruz.

Şimdi Kardüz yaylası için yeniden yeşil ışık yakıldı. Baby Lift Kayak Tesisi için proje çalışmaları başladı. Kafeler, otoparklar ve asfalt çalışmaları yapılacak.

Hani Kardüz yaylasından bir şey olmazdı? Ya olmasa bile oldurmaya çalışmanız lazım. Aha da kış geldi çattı, turizm müdürlüğü koca 6-7 aylık kış sezonunda ne yapacak?

Dairede sıcacık kaloriferin başında kış sezonunun bitmesini mi bekleyecek? Oh ne güzel iş değil mi?

Kardüz’den bir şey olmaz diyerek koca kış mevsimini çalışmadan, uğraşmadan, cam kenarından beri Düzce’yi seyrederek sıcak çayımızı yudumlayalım.

Haa karşımıza televizyon koyalım, olmadı gazeteleri elimize alalım ve mesainin bitmesini bekleyelim.

Hay Allah makam arabamı hazırlayın, içi sıcak olsun, kış lastiklerini takın kaymayalım. Bak Kardüz’de kaymak isteyenler var.

Neyse kısa keselim arkadaşlar. Düzce’ye kayak merkezi yapılır. İsteyince her şey yapılır. Bize çalışkan, hırslı, istekli, arzulu, aldığı paranın hakkını veren memurlar, amirler, müdürler lazım.

Düzce ne kaybediyorsa bir şey olmaz diyenlerden kaybediyor.

Esenkalın…

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız