Bize bu sevinci yaşatanlardan Allah razı olsun

  • 5.04.2022 14:07

TÜRKİYE Futbol Federasyonu 3. Lig 2. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren ilimizin tek profesyonel takımı Bitexen Düzcespor adım adım şampiyonluğa doğru gidiyor.

Bize en yakın olan rakiplerimizin puan kaybetmesi Düzcespor’un kendi saha ve seyircisi önünde galip gelmesi şampiyonluğun bir habercisi oldu.

ŞAM derken şimdi ŞAMPİ diyoruz. İnşallah kendi sahamızda oynayacağımız İskenderun maçından sonra ŞAMPİYONUZ diyebileceğiz. Hatta şampiyonluk turu bile atabileceğiz.

Efendim hafta sonu Düzcespor kendi saha ve seyircisi önünde Bayrampaşa takımını konuk etti.

Ramazan ayı ve Düzcespor’un şampiyonluk yolunda ilerlemesi dolayısı ile tribünlerimiz full doldu.

Yıllardı bu sahnelere hasret kalmıştık. Yıllardır tribünlerimiz bu kadar çok dolmamıştı.

Hem şampiyonluk yolunda hem de destek verme amacı ile Düzcespor takımı yalnız bırakılmadı.

İstanbul takımları Düzcespor’a hep ters gelmiştir. Şile başta olmak üzere Bayrampaşa takımları peş peşe Düzce’ye geldiler. Stresli ve gergin olan Düzcespor, liderliğin verdiği heyecan ve şampiyonluk adımları için bu maçları kazanması gerekiyordu.

Düzcespor Teknik Direktörü İskender hoca çok iyi bir taktik kullanarak bu iki maçı da oyuncu kadrosu ile kazanmasını bildi.

Önce rakiplerini uyutup ölü taklidi yapan Düzcespor ardından golleri peş peşe sıralamasını bildi.  

Tribünleri dolduran binlerce Düzcespor taraftarları Düzcespor’un kötü futbol oynadığını zannediyordu. Halbu ki öyle değildi. Taktik gereği ilk yarı duran temsilcimiz ikinci yarı vuruyordu.

Dediğim gibi ölü taklitleri işe yaramıştı. Özellikle galibiyeti getiren ve farkı açan goller hep son dakikalarda geliyordu.

Hafta arası yapılan tüm uyarılar işe yaradı. Taraftarlarımızın sağ duyulu davranması sahamızın İskenderun maçında kapanmamasını sağladı.

Zira Düzce’ye her gelen takımlar ve hakemlerden korkuyorduk. Çünkü şampiyonluk yolunda Düzcespor’a ceza gelmesi için her türlü oyunlara dikkat etmemiz gerekiyordu.

Yöneticilerimiz başta olmak üzere basın mensuplarının yaptığı tüm uyarılar işe yaradı. Taraftarlarımız tahriklere ve oyunlara gelmeyerek Düzcespor’un önünü tamamen açmış oldular.

En çok korktuğum olayı geri püskürttük. İskenderun takımını Düzce’de ağırlamak en büyük dileğimizdi.  Çünkü bize en yakın olan bu takımı Düzce’den eli boş gönderip şampiyonluk turu atmak istiyoruz.

Efendim ligin ilk yarısının son maçında Çarşamba karşısında 2-1 yenilmiştik. Ligin son sırasında bulunan Çarşambaspor’a ve puan kaybeden Düzcespor’a çok öfkelenmiştik.

Şimdi kendini ve Düzcespor’u rahatlatan Çarşambaspor’u tebrik ediyoruz. Zira şampiyonluk mücadelesi veren İskenderunspor’u yenen Çarşamba takımı meğerse liderlere ve şampiyonluğa giden takımlara puan vermiyormuş. Futbolun adaleti yok. Üç ihtimalle maçlarda her türlü sonucu kabul etmek gerekir.

Düzcespor bir rekora daha imza attı. Bu sezon Türkiye genelinde sahasında 15 maçtır yenilmeyen tek takım unvanını yakaladı.

Her zaman söylediğim bir laf var. Düzcespor kazandıkça hep birlikte seviniyoruz. Ama bu takım bu sahaya nasıl çıkıyor bilen var mı?

Taraftarların Düzcespor’a sahip çıktığı kadar Düzce’nin ileri gelenleri de sahip çıkmalıdır. Düzce’nin adını Türkiye’de duyuran bizlere bu sevinci yaşatan ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Bazı siyasi ve işadamları başta olmak üzere tribünlerde bir çok kişileri görmeye başladık. Fotoğraf karelerine girmek için hazırlanan kişileri görmeye başladık. Bugüne kadar piyasada olmayan bazı kişiler şimdi bu başarının yanında yer almaya çalışıyorlar. Yani şampiyonlukta pay sahibi olmak istiyorlar.

Efendim sezon boyunca Düzcespor’un yanında kimlerin olup olmadığını herkes biliyor. Düzcespor’a kimlerin maddi ve manevi destek verdiğini herkes biliyor.

Tüm zorluklara rağmen Düzcespor’u bugünlere kadar getiren maddi ve manevi destek veren başta Başkan Gökhan Kapoğlu olmak üzere yönetim Kurulu üyelerine, Teknik heyet başta olmak üzere tüm futbolcu kadrosuna, kulüp müdürüne, masöründen malzemecesine, tribünleri dolduran taraftarlara, gazete ve televizyonlarda, sosyal medyalarda destek veren basın mensuplarına ve emeği geçen tüm Düzceliler’e teşekkür ederken, özellikle bizlere ve Düzceliler’e bu heyecanı yaşatan herkese teşekkür eder, emeği geçenlerden Allah razı olsun.

Esenkalın…     

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 28.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız