Liman göründü haydi maça

  • 12.04.2022 10:13

Hafta sonu Elazığ Karakoçan deplasmanında farklı mağlup olduk. Karakoçan takımı sezonun en farklı galibiyetini alırken Düzcespor en farklı mağlubiyetini yaşadı. Kimse heveslenmesin hala lider Düzcespor’dur.

Futbolun üç ihtimalli olduğunu bilmeyen yok. Düzcespor takımı yenildi diye dünyanın sonu gelmedi. Bu bizim ilk yenilgimiz değil. Tabii ki yenmek, yenilmek ve berabere kalmak futbolun içinde var.

Geçmişi geri getiremeyiz. Geleceğe bakmamız lazım. Bu mağlubiyet bizlere ders olmadı desem yalan olur.

Kabahat kimde? Kabahat Düzcespor’da arkadaşlar… Bizi başarılara zaferlere alıştırdı. Liderlik koltuğuna alıştırdı. Şampiyonluğa koşturdu.

Bu yüzden alınan mağlubiyet bizleri üzmedi desem yalan olur. Ama ders almadık mı desem o da yalan olmaz.

Noksan ve değişik kadro tercihi yaptık. Mesela Kaptan Nevzat’ı ilk 11’de sahaya çıkarmadık. Sağ bek yoktu. Orta sahada bir oyuncumuz daha noksandı. Kısacası halkadan 2-3 futbolcu eksik olunca sonuç kaçınılmaz oluyor.

İlk yarı direkten dönen topumuz gol olsaydı maçı biz farklı kazanırdık. Zaten top direkten dönünce kırıldık. Üstüne gol yedik ve soyunma odasına öyle gittik.

İkinci yarı Semih’in kırmızı kart görmesi direncimizi ve oyun sistemimizi alt-üst etti. Orta saha tamamen koptu ve 3 puanı bıraktık geldik.

Bu arada Karakoçan takımı Düzcespor’a bu kadar niye bilenmiş anlamadım gitti. Ne şampiyon olma hayalleri var ne de küme düşme korkuları var. Düzcespor’a karşı bu kadar savaşmalarını anlamış değilim.

Liderliğe yakışmayan bir sonuç aldık. Yenildiğimize üzülmüyorum. Farklı gol yediğimize üzülüyorum. Zaten bir beraberlik bir mağlubiyet hakkımız vardı. Biz mağlubiyet hakkımızı kullandık.

Arkadaşlar yenildik diye dünyanın sonu gelmedi. Bizim işimiz bizi takip eden takımlarla olacak. Buyrun kısmet ayağımıza geldi.

Yarın İskenderunspor’u yenersek bu iş biter. Bütün enerjimizi bu maça vermemiz lazım. İskenderunspor öyle ahım şahım bir takım değil. Düzcesporlu futbolcular bunun bilinci içindeler. 

Ahım şahım olan takım Düzcespor’dur. Çünkü lider olan takım Düzcespor’dur. Çünkü 6 puan fark atan takım Düzcespor’dur.

Düzcespor’un İskenderun hesabı daha bitmedi. Iğdır bizimle uğraşırken mefta oldu. Sıra İskenderun’a geldi. Bu maçı kazan herkes lidere selam dursun.

Düzcesporlu taraftarlara sesleniyorum. İskenderun limanı gözüktü. Yarın hepimiz maçta olalım. Yarın hepimiz Düzcespor’un yanında olalım. Bu maç bizim için 6 puanlık maç olacak.

Kazandığımız zaman bütün takımların hevesi kırılacak. Biz başımızı alıp giderken geride kalanlar birbirleri uğraşıp dursunlar.

Sezonun en kritik ve en tehlikeli maçı yarın oynanacak. Bu yüzden yıllardır verdiğimiz emeğin karşılığı ortaya çıkmış olacak.

Grubumuzda en çok galibiyet alan takım Düzcespor’dur. Grubumuzda en az gol yiyen takım Düzcespor’dur.

Yine 133 takım arasında kendi sahasında yenilmeyen tek takım Düzcespor’dur. Grubumuzda yılın teknik direktörü seçilen Yavuz İncedal yine Düzcespor’un hocasıdır.

Bütün yetenekler, özellikler, başarılar Düzcespor’dan yanadır. 3. Lig 2. Grupta lider kim diye sorsalar Düzcespor derler.

Grubumuzda en büyük taraftar topluluğu yine Düzcespor’dadır. Takımlarına en büyük desteği veren yine Düzcespor taraftarlarıdır. Takımlarını yalnız bırakmayan taraftar topluluğu yine Düzcespor’da vardır.

Böylesine bir takımın hocaları, futbolcuları ve taraftarları nerede varmış şaşarım. Yarın büyük gün olacak. Yarın Düzce’de tarihi bir gün yaşanacak. Bu sevinci, bu mutluluğu, bu galibiyeti, bu 3 puanı Düzcespor’dan istiyor ve bekliyoruz.

Düzceli 7’den 70’e tüm herkesi bu mutlu güne davet ediyorum. Yarın stadda şenlik var. Yarın Düzcespor’un ve taraftarların günü olacak.

Koşan, ezen, baskı yapan, topla oynayan ve golleri atan bir takım izlemek istiyorsanız yarın stadyumda buluşalım.

Futbolun F’sini, liderliğin L’sini, taraftarların T’sini ispatlayalım. Bu yolda hepimizin tuzu olsun. Düzcespor’a ve taraftarlarımıza başarılar diliyorum.

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız