Üç haftadır cepten gidiyor

  • 19.04.2022 10:19

İlimizi profesyonel ligde temsil eden ve tek takım olan Bitexen Düzcespor her geçen hafta eriyor. Son 3 haftadır galibiyet yüzü görmeyen temsilcimiz cepten yemeye başladı.

Kalan 3 maçta kesinlikle 6 puan alması beklenen Düzcespor’un son haftalarda oynadığı futbol eleştirilere yol açtı.

Son 3 haftanın ilk maçında Karakoçan’a farklı yenilen Düzcespor devamında kendi saha ve seyircisi önünde İskenderunspor’la berabere kaldı.

Bu hafta 52 Ordu deplasmanına giden Düzcespor yine hayal kırıklığı yaşatarak berabere kaldı ve yürekleri ağzımıza getirdi.

Şampiyonluk adaylarından biri olan Iğdırspor ensemize kadar geldi. Yine Iğdır’ın takipçisi İskenderunspor’da şampiyonluk için ümitlendi.

Neden mi?

Düzcespor’un beklenmeyen sonuçlar alması ve son 3 haftadır puan kaybetmesi bu takımları ümitlendirdi.

3 hafta öncesine kadar Iğdır ile aramızda 7 puan fark vardı. Şimdi ise 3 puan fark kaldı. İskenderun ile 6 puan fark vardı. Şimdi ise 4 puan fark kaldı.

Bana göre takımımız nazara geldi. Düzcespor özellikle son haftalarda uyguladığı taktikler puan kaybetmesine yol açıyor.

Önce savunma yapıyor sonra kontratakla gol arıyor. Yani anladığım kadarı ile önce gol yememeyi düşünüyor. Ardından fırsat yakalarsa gol atmayı planlıyor.

Düzcespor avantajını hala koruyor. Yalnız yazmadan geçemeyeceğim. Bazı oyuncularımız şampiyonluk yolunda gittiğimizi hala idrak edemediler.

Bu takımı lider yapan oyuncularımız işin ciddiyetini bilmelerine rağmen halen normal oyunlarını oynuyorlar. Koşan, ısıran, pozisyon bulan, rakibi boğan bir takım hüviyetinden hala uzakta görünüyorlar.

Düzcespor’un 3 hafta içinde 2 galibiyet alması şart oldu. Eğer ki biz bu işe baş koyduysak kendi sahamızdaki Kaleci Altındağ ve Çarşamba maçlarını mutlaka kazanmamız gerekecek.

Düzcespor kötü demiyorum. Kötü olan bir takım lider olmaz. Sadece eleştiri ve uyarılarda bulunmak istiyorum.

Grubumuzda bulunan tüm takımlar Düzcespor üzerinde baskı kuruyorlar. Lidere ve şampiyonluğa giden takımımıza direnmeye çalışıyorlar.

Bazı takımlar kümede kalmak için mücadele veriyor. Bazı takımlar Play-Off için saldırıyorlar. Bazı takımların oyuncuları transfer olmak için varını yoğunu ortaya koymaya çalışıyorlar.

Orta sıralarda iddiaları olmayan takımlar bile Düzcespor’a karşı kafa tutuyorlar. Bu arada bazı maçlarda hakemler bile tutarsız kararlar verebiliyorlar.

Düzcesor’un taraftarlarını bir kenara atamayız. İçerde ve dışarda takımlarına destek veriyorlar. Sezon başından beri 12. Adam olarak görevlerini yapıyorlar.

Düzcespor yönetimi daha ne yapsın? Başkan Gökhan Kapoğlu başta olmak üzere hepsi maddi ve manevi desteklerini sürdürüyorlar.

Düzcespor’a verilen bu desteğin karşılığı şampiyonluk olmalıdır. Düzcespor cepten yemeyi bırakmalıdır. Düzcespor’un eski haline dönmesini istiyoruz. Futbolcu kardeşlerimizin hepsi birer pırlanta arkadaşlar…

Futbolcu kardeşlerimizin liderlik ve şampiyonluk heyecanını yenmeleri gerekir. Sizler birer profesyonel futbolcularsınız. Forma aşkı ve furbolcu ruhunu ortaya koyduğunuz gibi bundan sonraki maçlarda daha fazla koymanız gerekir.

Bu takımı buralara kadar getiren sizlersiniz. Grubumuzda bulunan bütün takımları ve futbolcuları tanıyorsunuz. Sizler kendi sahanızda 15 maç kazanmış bir ekipsiniz. Deplasmanları saymıyorum. Iğdır takımını bile 3-0 yenen bir takım olduğunuzu unutmayın.

Düzceliler, Taraftarlar, Yöneticiler, Teknik Heyetimiz ve siz Düzcesporlu futbolcu kardeşlerimiz bu şampiyonluğu hepimiz bekliyoruz. Bizim kimseden aşağı kalır tarafımız yok.

Türkiye profesyonel liglerde bulunan tüm takımlar sizden bahsediyor. Düzcespor’un şampiyonluğa koştuğunu biliyorlar. Düzcespor şampiyon olduğu zaman sizlerin de primleri artacak. Sizlerin peşinde bir çok kulüp koşacak. Çünkü şampiyon takımın futbolcuları kulüpler tarafından kapışılacak.

Silkelenmemiz lazım arkadaşlar… Bu iş öyle veya böyle bitmelidir. Sizlere güveniyor ve inanıyoruz. Bizleri mahcup etmeyin.

İçimde uhde olacak yazmam gerekiyor. Sakın yanlış anlamayın. BİR: Şu geri yaslanmayı, İKİ: Geri pası vermeyi, ÜÇ: Geç oyuncu değiştirmeyi neden bırakamadık anlamadım.

Düzcespor’um ŞAMPİYONLUK yolunda başarılar dilerim. Daha her şey bitmedi. Biz lideriz ve liderin yolu açık olsun.

Esenkalın…      

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız