Sırada EYT var

  • 20.05.2022 10:03

Temmuz’da ek iyileştirme mesajı veren Bakan Bilgin, 3600 ek gösterge çözümünü bu ay tamamlayacaklarını belirterek, ‘Sözleşmeli personel, EYT meselesi var. Bunların hepsi dosya dosya önümüzde’ dedi.

Asgari ücrete yüzde 50.5 artış, ardından memurlara ve memur emeklilerine ek iyileştirme düzenlemelerinin ardından yeni gündem 3600 ek gösterge düzenlemesi oldu.

Kamu çalışanlarının ek göstergelerini yeniden ele alan çalışmanın bu ay tamamlanarak Meclis’e sevk edilmesi planlanırken; sıra sözleşmeliler, emekliler ve emeklilikte yaşa takılanlara yönelik düzenlemelere gelecek. Bu konularla ilgili önemli açıklamalar yapıldı.

‘EMEKLİLERİ KORUYACAĞIZ’: Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, çalışanları enflasyona karşı koruyacaklarını belirterek, ‘’Temmuz ayında sadece enflasyon farkı değil emekçilerin karşılaştıkları bu enflasyon tahribatına karşı daha kapsamlı korunmasını sağlayacak düzenlemelerin hazırlığını yapıyoruz.

Aynı zamanda emeklilerimizle ilgili hazırlıklarımız da var. Onları da koruyacağız. Onlara karşı da sorumluluğumuz var’’ dedi.

3600 ek gösterge meselesinin çözümünü bu ay sonu itibarıyla tamamlamış olacaklarını anlatan Bilgin, ‘’Bitti zaten, son düzenlemeleri yapıyoruz. Sözleşmeli personel meselesi var. EYT meselesi var. Bunların hepsi önümüzde. Dosyaları adım adım açıyoruz ve sorunu çözdüğümüzde kamuoyumuzla paylaşıyoruz’’ diye konuştu.

Emekçi, çalışan, işçi ve emeklilerin endişe etmemesini isteyen Bilgin, ‘’Bizim görevimiz onları enflasyon karşısında da korumak, tahribatlara karşı da korumak, tıpkı gıdanın geleceğini düşündüğümüz gibi emeğimizi, emeklilerimizi, insanımızın geleceğini de düşünmek mecburiyetindeyiz. Bu aynı zamanda benim görevim’’ dedi.

5 ADIMDA TAMAMLANACAK: AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da konuyla ilgili şunları söyledi: ‘’Asgari ücret yüzde 50.5 zamlandı. İkinci olarak memur ve emeklilerimizle ilgili düzenlemeyi yaptık. Temmuz itibarıyla ikinci 6 aylık düzenlemeyi yapacağız, alım güçlerini artıracağız. Üçüncü olarak 3600 ek göstergeyi yasalaştıracağız. Dördüncü adım olarak sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesini temiz edeceğiz. Ve beşinci adım olarak da EYT’lilerin durumunu ele alarak, düzenlemeyi bütün kamuoyumuzla paylaşacağız.’’

(TAKVİM Gazetesi’nden Alıntıdır)

 

                      Ek  Ödeme  Düzenlenecek,  Ek  Gösterge  Gelecek

                                   SAĞLIKÇININ  GELİRİ  ARTACAK  

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının özlük haklarına iyileştirmeler sağlayacak düzenlemenin çok yakında Meclis’e geleceğini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesine ilişkin kanunun Meclis’ten geçtiğini belirterek, ‘’Ara vermeden sıra ekonomide Sağlık çalışanlarımızın maaş ödeme sistemleri ve özlük haklarında iyileştirmeler sağlayacak düzenlemeler, çok yakında Meclis gündemine alınacak’’ dedi.

Fahrettin Koca, şunları kaydetti: ‘’Sabit ek ödemeler, maaşla tek bordroda merkezi bütçeden ödenecek, herhangi kayba yol açmaksızın emekliliğe yansıtılacak.

Döner sermayeden ek ödeme vermeyen hastane kalmayacak. 3600 ek gösterge düzenlemesiyle birlikte emeklilikte yeniden düzenleme yapılacak.

Cumhurbaşkanımızın 14 Mart müjdeleri ile başlayan süreç, Meclis’te kısa zamanda karşılığını bulacak.’’

(TAKVİM Gazetesi’nden Alıntıdır)

 

                                               HASTAYA  31  MİLYAR  TL

 

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Cevdet Ceylan, Covid-19 nedeniyle bugüne kadar 13 milyar liralık geçici iş göremezlik parası, tedavi ve bakım hizmeti kapsamında 18 milyar lira olmak üzere toplam 31 milyar lira ödeme yapıldığını söyledi.

Aktif olarak 23 teşvik uygulamasının sürdüğünü belirten Ceylan, e-Devlet uygulaması üzerinden 306 milyon tıklanma alındığını ifade etti. Ceylan, 13.5 milyon emeklinin bulunduğunu belirterek, ‘’Bu yıl 810 bin kişiye emekli aylığı bağlamışız. 2021’de emeklilerimize 406 milyar emekli aylığı ödemesi gerçekleştirdik’’ diye konuştu.

(TAKVİM Gazetesi’nden Alıntıdır)

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız