Agresif bir toplum olduk

  • 23.06.2022 15:29
  • (1)

Ekonomik hayat şartları bizleri agresif toplum olma yarışına soktu. Kimileri parasına, kimileri eşine dostuna, kimileri akraba ve sülalesine, kimileri çevresine, kimileri siyasi hayatına, kimileri gücüne, kimileri makamına, kimileri gözü kapalı gücüne, kimileri devlet dairelerinde çalışan tanıdıklarına, kimileri Ankara’da adamlarım var gibi söylemlerle kabadayılık yapıyorlar.

Yani herkesin güvendiği bir yerler var ki agresif oluyorlar. Nasıl olsa ceza yemem nasıl olsa serbest kalırım havası ile agresif olmaya devam ediyoruz.

Nereden nereye geldik. Ya da nerelerden nerelere geldik. Herkes güçlü olanların yanında yer almaya başladı. Herkes para kimde ise ondan tarafa olmaya başladı.

Ulusal ve yerel haberlerde her gün olay var. Olaysız vukuatsız bir gün geçmiyor. Şimdi sizlere yaşanan vukuat olaylarından birkaç tanesini yazma gereği duydum.

70 YAŞINDAKİ NİNEYİ DÖVDÜ: Adana Kozan’da 70 yaşındaki yaşlı teyzeyi döverek mahveden genç tepki çekti. Dakikalarca yaşlı kadını döven genç karakoldaki ifadesinde eşekten düştü dedi. Yani üstüne bir de dalga geçti.

Yaşlı teyze ile uğraşan genç adam 4 yıldır bu teyzeyi kendisine husumet bellemiş. Daha önce köpeği ile yaşlı teyzenin kuzusunu parçalattıran ve etini yiyen genç adam 800 lira para cezası ile kurtulmuş.

Bu sefer su kuyusu yüzünden yaşlı teyze ile kavga eden genç adam yaşlı teyze yüzüme tükürdü diye darp ederek küfürler yağdırmış. Yetmemiş ayağı ile boynuna basarak makyaj yapar gibi darmadağın etmiş. Karakolda ise eşekten düştü diye dalga geçiyor.

PAZARYERİNDE KAVGA: İki kadın pazarcı yer yüzünden kavga ediyor. Hacivat-Karagöz kavgası gibi birbirinin üstüne çıkmaya çalışan pazarcı kadınlar, birbirlerine patates ve soğan fırlattılar.

Biraz sonra fırlattıkları patates ve soğanları toplayarak tezgaha koydular. Sonra ne mi oldu? Yere düşen patates ve soğanları müşterilere sattılar.

BEN GAZETECİYİM BENİ TANIMADIN MI?: Bartın’da polisler sarhoş bir sürücü ile imtihan verdiler. Sarhoş bir sürücü denetim yapan polis aracına çarptı. Ayakta duracak hali olmayan sürücü polislere usta beni tanımadın mı ben gazeteciyim diyerek paçayı yırtmaya çalıştı.

16 YAŞINDA EHLİYETİ YOK: Bursa’da 16 yaşındaki genç polislere yakalanınca ceza yememek için polislere yalvardı. Ehliyeti olmayan genç delikanlı 3674 lira ceza yemekten kurtulamadı.

BURALAR BİZİM PARK EDEMEZSİN: İstanbul Sultangazi’de esnaf ile Suriyeli esnaflar birbirine girdi.

Komşu esnaf aracını park edeceği anda diğer esnaf buralar bizim buralara park edemezsin diyerek kavga çıkardı.

TEŞKİLATI ARAYIN: Bu olaylar bana pandemi döneminde yaşanan bir olayı hatırlattı. Motorsikleti ile kuryelik yapan genç delikanlı maske takmadığı için ceza yiyeceği sırada polislere direndi.

Polislerin yanında telefonla eniştesini arayan genç delikanlı ‘’Bana teşkilatın numarasını verin’’ dedi.

Allahım ne günlere kaldık. Nasıl bir teşkilata mensup anlamadım.

BU DA ZENGİNLİĞİN SİMGESİ: Dizi oyuncusu Kıvanç Tatlıtuğ ve 6 yıl önce evlendiği Başak Diner oğulları için bakıcı tuttular.

Sıkı durun şimdi yazıyorum. Çift bakıcıya ayda 1400 dolar yani 25 bin lira ödeyecek. Çift ayrıca vize, sigorta ve yılda bir defa Filipinler’e gidiş/dönüş uçak masrafını karşılayacak.

Türkiye’de ilginç olaylar her gün yaşanıyor. Kimileri vatan hasreti ile tutuşur. Kimileri yaşadığı vatanın kıymetini bilmez. Kimileri bir anlık sinirle hayatını mahveder.

Lütfen sakin olalım. Agresif olmakla elimize bir şey geçmez. Bu dünya hepimize yeter. Herkes kendinden sorumludur.

Ne ekersen onu biçersin. Adaletli ve düzgün kararlar verelim ki karşılığında Allah önümüzü açsın.

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Recep kılıç
    Recep kılıç
    24.06.2022 09:17

    Düzcede yaşamak biraz zor gösgörü ortamını yeşertmek lazım Düzce herşeyin iyisine layık düzceyi yaşanabilir şehir olması için d100 karayolunun şehir dışına çıkarılması titizim yatırımlarının yapılması Düzce için çok önemli düzceyi tanıtıp daha çok yerli turist çekmesi lazım düzcenin

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız