Hayırlı olsun Şulenur Kubilay Yılmaz

  • 16.08.2022 10:05

AK Parti Düzce İl Kadın Kolları Başkanlığı koltuğuna Şulenur Kubilay Yılmaz oturdu. Önce kendisine hayırlı olsun diyorum. İnanıyorum ki ilerleyen aylar içerisinde kendisini sevdirecek ve Düzce kamuoyunda takdirle karşılanacaktır.

Ben yıllık iznimi kullanırken bu atamalar gerçekleşti ve şimdi yazma gereği duydum.

Eski Düzce İl Kadın Kolları Başkanı Gönül Asuk’tan boşalan yere Şulenur Kubilay Yılmaz’ın getirilmesi bence isabetli bir karar oldu.

Neden?

Şulenur hanım zaten mesleği gereği avukatlık yapıyor. Avukat demek her şeyi bilen ve takip eden kişi demektir. Avukatlık demek her şeyi aklında tutan ve davadan davaya koşarak her şeyi bilen bir kişi demektir.

O halde Türkiye meselelerinin dışında Düzce meselelerini takip edecek ve bilecek kişi de Avukatlık mesleğinden gelen kişi demektir. Bu da Şulenur’un AK Parti Düzce İl Kadın Kolları Başkanlığı’na getirilmesi ile isabetli bir karar oldu demektir.

Şimdi tecrübe gerekir işi bilmek gerekir diyeceksiniz. Tabii ki herkes fikrini ve düşüncesini söylemek zorundadır.

Bir kişi bir yerlere atanıyor veya getiriliyorsa mutlaka ufak ta olsa bir alt yapısı vardır. Ufak ta olsa biraz bilgisi vardır.

Bu işleri kimse dünyaya gelmeden öğrenmiyor. Göreve gelenler zamanla öğreniyor ve zamanla pişerek topluma faydalı oluyor.

Berber adam fırıncılık yapabilir mi? Uçak pilotu gemi kaptanlığı yapabilir mi?

Bu vesile ile Şulenur hanımın AK Parti için Düzce davası için memleket davası için ilerleyen zaman içerisinde nasıl çalıştığını göreceksiniz.

Durup dururken Gönül Asuk’un, Nigar Çakar’ın bu istifalar nereden çıktı diyeceksiniz? 

Peki Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan metal yorgunluğu var diye eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in istifa etmesini istemedi mi? Ya da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in metal yorgunu diye istifa etmelerini istemedi mi? Ve bunun gibi bir çok örnekler var.

Bu siyaset farklı bir iştir. İşyeri işletmeye benzemez. Nöbet değişimleri olur. Gençlerin önü açılır. Bu koltuklarda oturmak için birileri gelir birileri gider.

Arkadaşlar herkesin aklına torpil işleri gelir. Kesinlikle böyle bir şey düşünmeyiniz. Şulenur hanım olmaz başkası olurdu. Asıl sebep durup dururken bu istifalar niye oldu?

Benim için farketmez. Dün Gönül hanım vardı, bugün Şulenur hanım var. Yarın başkası olur. Asıl önemli olan Düzce’nin kazanmasıdır.

Şulenur Kubilay Yılmaz’a hoş geldin derken yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum.

Şulenur hanımın çalışmalarını takip edeceğim. Aralıklarla buradan sizlere aktarmaya çalışacağım.

Bu arada Gönül hanıma bugüne kadar Düzce için verdiği tüm çabalar için verdiği emekler için teşekkür ederim.

Esenkalın…

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız