Başkan daha ne yapsın?

  • 17.08.2022 10:48
  • (1)

DÜZCE Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü göreve başladığından bu yana bazen sevildi bazen methedildi bazen eleştirildi bazen de yerden yere vuruldu.

Başkan Faruk Özlü’nün en çok sevdiğim bir huyu var bunu biliyor musunuz? Kim olursa olsun herkesi nazikçe ve sakin bir şekilde dinliyor. Sonuca gelirsek kim ne derse desin o yine bildiğini okuyor. Bir huyu daha var üslubunu hiç bozmuyor.

Başkan Özlü’yü kızdıracak ve sinirlendirecek bir çok dedikodular olmasına rağmen üslubunu vallahi de billahi de hiç bozmuyor.

Yani mütevazi kişiliğini devam ettiriyor. Sadece gülüp geçiyor. Demek istediğim şey böyle başkan az bulunur.

Özlü Düzce Belediye Başkanlığı görevine başlar başlamaz işe hızlı girmişti. İlk etapta İnönü parkını yıkarak gönüllere taht kurmuştu. Ne hikmetse İnönü parkının yıkılması Düzceliler’in çoğundan fazlasını sevindirmişti.

Daha sonra Başkan Özlü duraklama devresi yaşadı. Kurduğu kadro verimli olmamasına rağmen kendi şahsi çabaları ile Düzce’yi bir yerlere getirmeye çalıştı.

Düzce Belediye Başkanı Özlü’nün kişisel çaba ve gayretleri ile alt yapı üst yapı derken son aylarda verimli çalışmalara imzalar atılmaya başlandı.

Yani Başkan Özlü verdiği sözlerin arkasında durup sırası ile yatırımlara devam ediyor.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün yaptığı hizmetleri ve yaptığı çalışmaları sıralamaya gerek yok. Düzceli olan herkes neyin ne olduğunu biliyor. Kimin ne şekilde çalıştığını biliyor.

Düzce belediyesinde defalarca kadro değişiklikleri yaşandı. Hatalar olmadı mı? Tabii ki oldu. Kusursuz işyeri olur mu?

Başkan Özlü’nün mütevazi oluşunu efendi duruşunu fırsata çevirmeye kalkanlar olmadı mı? Tabii ki oldu.

Başkanın kafasını çelmeye çalışanlar, doldur boşalt yapanlar olmadı mı? Tabii ki oldu.

Öyle de böyle de herkes yaptığı ile kaldı. Yine seçimler olacak yine yeni adaylar sahneye çıkacak.

Faruk Özlü öyle ya da böyle Düzce için çırpındı. Düzceliler’in gördüğü hizmetler dışında bir de görünmeyen taraflar vardı.

Özlü bu görünmeyen tarafları dillendirmedi. Bu görünmeyen tarafları anlatmadı ve hala anlatmıyor. Bazı konular hakkında şunu şöyle yapmışsınız diyorum. Neden kamuoyuna açıklamıyorsunuz dediğim zaman bana: ‘’Kimse sormuyor ki, soran olduğu zaman anlatıyorum’’ diyerek cevap veriyor.

Hatta niye anlatayım diyerek bazı konuları geçiştiriyor. Herkes tanıdığı için reklama ihtiyacı yok. Bu saatten sonra akıl almaya da ihtiyacı yok. Bakanlık mertebesine kadar yükselen bir kişi boş insan değildir.

Başkan Özlü son aylarda sahanın her yerinde görülüyor. Faruk  Özlü’nün A takımı diye bir şey yok.

A takımı verimli olsaydı kadrolar devamlı değişmezdi. Düzce’ye mi hizmet edeceksiniz yoksa çalıştığınız kadrolar ile mi uğraşacaksınız.

Eğer Başkan Özlü olmasaydı Düzce bu kadar olmazdı. Eğer biz A takımına kalsaydık, Özlü’de her lafa baksaydı ne Düzce böyle olurdu ne de Özlü sevilirdi.

Özlü iyi ki kendi bildiğini okuyor. Başkan daha ne yapsın beyler? Başkan daha kimin veya kimlerin lafına baksın. Yeter yahu!...

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Fatih kurt
    Fatih kurt
    17.08.2022 11:28

    Faruk özlü Düzce için şans ama bunu değerlendirecek siyaset ortada yok düzcenin daha yaşanabilir bir şehir olması için düzceyi tanıtım noktasında daha çok çalışılmalı konuralp cazibe merkezi olması için daha çok turişt çekmeli korugöl futbol takımlarının kamp merkezi olsa oradan mutfak sanatları merkezi oradan konuralp anfi tiyatro Akçakoca Yığılca şelaleleren son bitirici efteni tabiat parkı hala ortada yok düzceye turist çekecek projeler üretmek lazım topuk yaylası düzceyi tanıtıyor tanıtımol

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız