Gizli kahraman Hasan Günden

 • 29.08.2022 09:37
 • (3)

DÜZCE Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden göreve geldiği günden bu yana harıl harıl çalışıyor.

Düzce’ye hizmet için elinden geleni yapan Hasan Günden’in çalışmaları basına yansımıyor. Yaptığı çalışmaları basın ile paylaşmayan ve gizli kalmasını isteyen Hasan kardeşimizin bu çalışmalarını ben yakaladım.

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan kardeşimizin kaç tane işi var biliyor musunuz? Düzce için nelere imzalar atıyor biliyor musunuz? Gecesini gündüzünü nerelere harcıyor biliyor musunuz? Hasan kardeşime 24 saat yetmiyor bir 24 saat bile olsa yetmeyecek. Evinin yolunu bulabiliyor mu merak ediyorum.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ile beraber aynı tempoda mesai harcayan Hasan kardeşimi onurlandırmamak haksızlık olurdu. Yaptığı hizmetleri ve çalışmaları görmemezlikten gelmek bizlere yakışmazdı.

Her zaman söylediğim gibi ben yağcı ve şakşakçı değilim. Ben çalışanın hakkını veren kişiyim. Ben çalışanları bu köşelerde yayınlayan kişiyim. Böyle insanlara sahip çıkalım ki daha çok çalışsınlar. Bizler de daha çok kaleme alalım. Hiçbir şeyleri gizli kalmasın.

Sizler de çalışın sizleri de yazalım. Sizler de Düzce için hizmet verin sizleri de bu köşelerde onurlandıralım.

Yazıma kaldığım yerden devam edeyim. Hasan Günden kardeşimize Düzce belediyesin de kaç tane birim bağlı imiş önce ona bir bakalım.

Zabıta Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Mezarlıklar Müdürlüğü, Ulaşım A. Ş. Müdürlüğü ve Muhtarlıklar Müdürlüğü olmak üzere tam 5 tane birim Hasan kardeşimize bağlı bulunuyor.

Üstelik Düzce’nin geleceği için, Düzce’nin ihtiyacı için, Düzce’nin görselliği için, halkın gözüne batan en önemli birimler bu kardeşimize bağlı bulunuyor.

Hasan Günden göreve geldikten sonra birimlerdeki bazı değişiklikleri sizlere tamamını değil birer tanesini açıklayacağım. Zabıta ile ilgili olarak sıkı bir çalışma görülüyor. Zabıtalar her alanda sahadalar ve halkı sıkmadan şeffaf şekilde çalışıyorlar.

Park ve Bahçeler konusunda oyun aletleri başta olmak üzere tüm parklar tek tek elden geçirilerek bakımları yapıldı. Düzce’nin her tarafı çiçeklerle donatıldı.

Ulaşım A. Ş. Sıkı denetim altında hizmet veriyor. Şoförler devamlı olarak denetleniyor. Otobüsler 15 dakikada bir duraklara uğruyor. Kesinlikle taviz verilmiyor. Hata yapan minübüsler cezaya çarptırılıyor.

Muhtarlıklar Müdürlüğü’ne atanan Gönül Ekiz Asuk hanımefendi tecrübesi ile Hasan kardeşimize destek veriyor. Tüm mahalle muhtarları ile görüşülerek eksiklikler varsa giderilmeye çalışılıyor.

Hasan kardeşim her şeyden önce mezarlıklara çok önem veriyor. Her cuma günleri şehir mezarlığında dua edilerek ilahiler söyleniyor. Mezarlıkların bakımı ve temizliği dört dörtlük yapılıyor.

Yalnız anlamadığım bir şey var. Düzce hafızlar kenti olarak biliniyor. Bayram arifelerinde mezarlıklarda dualar ve ilahiler canlı olarak yapılıyor. Neden her cuma canlı dua yapılmıyor? Neden banttan yapılıyor merak ediyorum. Hâlbuki 2 saat canlı olarak dualar yapılsa ne olur?

Hasan başkandan rica ediyorum. Diyanet İşleri Başkanı’ndan 2 hoca rica ederek her cuma duaların canlı yapılmasını sağlarsa iyi olur.

5 birimden birer tane örnek verdim. Koskoca Düzce’de her gün yüzlerce örnekler var. Bu çalışmaları yapan belediyemiz ve sorumlu kişileri yazmamak haksızlık olur.

Hasan Günden kardeşim benim için gizli kahramandır. Kim ne derse desin yiğidi öldür hakkını yeme derler. Ben de bu çalışmaları Düzce halkına yansıtmaya çalışıyorum. Kimin nasıl çalıştığını Düzceliler bilsin istiyorum.

Yapılan çalışmalar yapılan hizmetler gizli kalmasın. Hasan kardeşimin bundan sonraki çalışmalarını takip edeceğim. Aralıklarla kaleme alıp sizlerle paylaşacağım. Hasan kardeşim ve ekibine bundan sonraki çalışmalarında başarılarının devamını dilerim.

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • cemil durmaz
  cemil durmaz
  30.08.2022 10:50

  düzceye trafik sorunu çözmek için tranvay hattı metrobüs hattı monaray hattı hangi sistem düzceye uygunsa trafik sorununu çözülmeli hızlı tren hattı hatta alaplı akçakoca arasında havaalanı yapılırsa bölgeye hitap edecek yatırımlar düzcenin gelişmesine katkı saglar düzcenin çevre yolları yeni açılacak yollar ulaşımda kaliteli rahat ulaşım için yatırımlar yapılmalı efteni korugöl kardüz gibi turizim yolları yapılmalı yatırım planlarına aldırılmalı düzceye bu yatırımlar deger katar

 • cemil durmaz
  cemil durmaz
  30.08.2022 10:42

  düzce ulaşımda çevre illerin yaptıklarını bu şehre getirmek lazım tranvay sistemi metröbüs sistemi havadan ulaşım monaray ulaşım sistemi düzcenin yeni çevre yolları trafik sorununu giderecek çözümler park sorununu giderecek çözümler üretilmeli faruk özlünün sorunları çözecek kadrolar kurmalı düzce iki metropolun ortasında hızlı tren hattı hatta alaplı akçakoca arasında havaalanı projesi bölgeye sanayiye yatırımı yapılabilirmi bunları çalışıp düzceye yakışan sistemleri düzceye getirmek lazım

 • Yabancı
  Yabancı
  30.08.2022 00:48

  Metin Bey Yazılarınızı düzenli olarak okuyorum.Düzce aşığı birisi olarak gerçektende Düzce ile ilgili yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum.Ben Düzceli değilim ama Düzce'de yaşadığım için sizlerden biriyim.Hani işsiz biri Kaldırım Mühendisiyim diyor ya Düzce'deki Kaldırımların bir ölçüsü yok gördüğüm kadarıyla.Kimisi aşağıda kimisi yukarıda her bina kendine göre kaldırım yapmış.Yeni İtfaiye binasının girişindeki ATM lerin olduğu binanın önüne yakın zamanda bir kaldırım yaptılar o ne öyle.Bu işin ö

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız