Hangi ilçeler 82. İl olmaya yakın ?

  • 13.09.2022 12:20

İl olmaya aday ilçelerin listesi belli oldu! Hangi ilçeler 82. İl olmaya yakın? İşte ilçe ilçe o liste…

‘’Hangi ilçeler il olmaya aday?’’ sorusunun cevabı internette en çok araştırılan konuların başında geliyor. Türkiye’de 81 il ve buna bağlı 922 ilçe bulunuyor. Bazı ilçelerin nüfusunun bir çok ilden fazla olması ise dikkat çekiyor. Peki hangi ilçeler 82. İl olmaya yakın? İşte ilçe ilçe o liste…

Türkiye Cumhuriyeti’nde 81 il bulunuyor. Bu 81 ile bağlı 922’de ilçe bulunuyor. 30’u büyükşehir statüsünde olan bu illerimizin arasına katılmak isteyen bazı ilçelerimiz bulunuyor. Bu ilçelerin nüfusunun ise bir çok ilden fazla olması dikkat çekti.

Peki il olmaya aday ilçeler hangileri? Hangi ilçeler 82. İl olmaya yakın? İşte ilçe ilçe o liste…

Yüksekova (Hakkari), Kahta (Adıyaman), Edremit (Balıkesir), Polatlı (Ankara), Ünye (Ordu), Ergani (Diyarbakır), Kozan (Adana), Cizre (Şırnak), Elbistan (Kahraman Maraş), Ereğli (Konya), Lüleburgaz (Kırklareli), Bandırma (Balıkesir), Fethiye (Muğla), Nazilli (Aydın), Akhisar (Manisa), Erciş (Van), Manavgat (Antalya), Ereğli (Zonguldak), Siverek (Şanlıurfa), İskenderun (Hatay), Çorlu (Tekirdağ), İnegöl (Bursa), Alanya (Antalya), Tarsus (Mersin), Gebze (Kocaeli)

İŞTE EN KALABALIK NÜFUSA SAHİP İLÇELER:

Öte yandan, Türkiye’nin en kalabalık nüfusa sahip ilçeleri de açıklandı. İşte ilçe ilçe o liste…

Ankara (Çankaya) 925 bin, Ankara (Keçiören) 910 bin, Gaziantep (Şahinbey) 910 bin, İstanbul (Esenyurt) 957 bin, Bursa (Osmangazi) 870 bin, Adana (Seyhan) 800 bin, Gaziantep (Şehitkamil) 775 bin, İstanbul (Küçükçekmece) 790 bin, İstanbul (Bağcılar) 740 bin, İstanbul (Pendik) 730 bin.

EN AZ NÜFUSLU İLÇELERİMİZ DE AÇIKLANDI

Ayrıca, en az nüfusa sahip ilçelerimizin de listesi belli oldu. İşte detaylar…

Konya (Yalıhüyük) 2 binden az, Bingöl (Yayladere) 2.139, Eskişehir (Han) 2.272, Isparta (Yenişarbademli) 1.936, Kırklareli (Kofçaz) 2.368, Erzincan (Otlukbeli) 2.456, Afyonkarahisar (Kızılören) 2.463, Elazığ (Ağın) 2.556, Rize (Hemşin) 2.450, Bingöl (Yedisu) 2.828.  

 

                                 İCRADAN 10 MİLYON DOSYA DÜŞECEK!

 

İcraya düşen 2 bin liraya kadar olan borçların tasfiye edileceği açıklanırken, bu borçların çoğunluğunu öğrencilerin 300-500 lira civarındaki telefon borçları ile sabit ve dar gelirli diğer kişilerin elektrik ve su borçlarının oluşturduğu öğrenildi.

Vatandaşın, icra takibine düşen 2 bin liraya kadarki elektrik, doğalgaz su ve telefon borçlarının tasfiyesiyle ilgili düzenlemenin detayları netleşiyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Adalet Bakanlıklarının üzerinde çalıştığı düzenleme, icra takibine yol açan 2 bin lira ve altındaki borçları kapsayacak.

Söz konusu düzenleme, 15 Ağustos’tan önceki icra dosyalarını kapsayacak.

Borçların tasfiyesi ile ilgili karar, sadece bir kez uygulanacak.

Farklı dönemler için yeniden gündeme gelmeyecek.

BAŞVURU GEREKMEYECEK

Düzenlemeden faydalanmak isteyen vatandaşın, borçların silinmesi için herhangi bir kuruma başvurması gerekmeyecek.

Kişilerin borçlu olduğu şirketler, icraya verdikleri alacaklarını muhasebe kayıtlarında gider kaleminde gösterecek ve bunları vergiden düşecek.

Öte yandan, tasfiye edilecek borçların çoğunluğunu öğrencilerin 300-500 lira civarındaki telefon borçları ile sabit ve dar gelirli diğer kişilerin elektrik ve su borçlarının oluşturduğu öğrenildi.

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız