Milli duygu olmayınca hesap soran da yok

  • 28.09.2022 09:48

DÜNYADA isim yapmış olan Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden A Milli Futbol takımımız neredeyse 2. amatör takıma yenildi diyeceğim.

Hazmedemiyorum, kabullenemiyorum. 90 milyonluk nüfusumuzla dalga geçen bir sorumlu ve takımımızın başında bulunan Alman bir hoca ile C liginden B ligine geçmişiz.

Faroe Adaları Hamidiye Mahallesi kadar bir yer arkadaşlar… Nüfusu 50 bin ya var ya da yok. Antreman yapacak sahaları bile kısıtlı olan bir takıma yenildik.

Eski Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy vardı. Ulusoy ne zaman başkanlığı bıraktı Türk futbolu çöküşe geçti.

TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop Milli takımımızın Faroe Adaları’na 2-1 mağlup olmasını normal karşılıyor.

Altıntop ısrarla ben sorumluyum ya ben sorumluyum diyerek işin içinden çıkıveriyor.

Yani hoca Stefan Kuntz’u savunuyor. Altıntop Almanya’da doğdu ve Almanya’da futbol oynadı ya Alman hocayı bizlere karşı savunuyor.

Ben sorumluyum ya ben sorumluyum diyerek bocalıyor. 90 milyon Türk vatandaşını kenara atıp Alman hocayı tutuyor. Hatta bu hoca ile devam edeceğiz diyor.

Sanki Alman hoca Kuntz’un parasını kendi cebinden ödüyor. Yahu sen bizlere saç baş yolduruyorsun. Sen Türkiye’yi dünyaya rezil ediyorsun hala ben sorumluyum diyorsun.

Peki sen sorumlusun. Ne yapacaksın şimdi söyle ne yapacaksın?

Takımı mı değiştireceksin? Milli futbolculara ödene paraları mı keseceksin? Alman hocayı mı göndereceksin? Yoksa istifa mı edeceksin?

Sevgili Hamit Altıntop senin ne kadar mazin varda sen bu kadar büyük laf ediyorsun. Sorumlu benim demekle iş bitti mi sanıyorsun.

Bizim ağzımı kapattın mı sanıyorsun. Bu hoca hocalıktan anlamıyor. Bu hoca Türkiye’ye hem para kazanmaya, hem eğitim almaya, hem hocalık öğrenmeye gelmiş. Bu hoca Türkiye’de tecrübe sahibi olmak için gelmiş.

Stefan Kuntz ile Hamit Altıntop kankiler. İkisi de Almanya’da beraber yaşamışlar.

Heyy uyanın arkadaşlar uyanın. Burası Türkiye… Burası Almanya değil. Burada kafa yapmayın. Burada dalga geçmeyin.

Kabahat sizde değil. Kabahat sizleri bu göreve getirenler de…

Allah aşkına sizlere hesap soran yok mu?

Yahu bunlara hesap soracak milli duygusu yüksek bir insan yok mu?

Bir takım yenilir ama Hamidiye Mahallesi kadar nüfusu olan bir takıma yenilmez ki… Rakip takım oyuncuları istekli ve hevesli oynadılar. Bizim milyarlık futbolcularımız ise lakayt ve laubali oynadılar.

Haa bu arada milli takım hocası ve futbolcularının maaşlarını hesaplara yatırmayı unutma sayın Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop…

Maçtan sonra Hamit Altıntop ile röportaj yapıyorlardı. Altıntop’un ne dediğini anlamadım. Hemen kanal değiştirdim. 

Üzülerek söylüyorum. Milli Takım hocası Kuntz ile Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop görevlerinden ayrılmadıktan sonra milli maç izlemeyeceğim.

İnsanı bu kadar çıldırtıyorlar. Dikkat edin bu kadar lakaytlık olmaz. İşin içinde milli duygu var. İşin içinde bayrağımız var. İşin içinde 90 milyon insan var.

Bu milli takımımız Kuntz ile Altıntop’un değil. Bunlara hesap sorun. Denetim yapın. Kontrol edin. Bunları başıboş bırakmayın.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı göreve davet ediyorum. Bir an önce tedbirlerinizi alın. Türkiye’den çok Avrupa’da oynayan oyuncularla milli takım olmaz. Biz milli takımsak kendi öz evlatlarımıza daha çok şans vermeliyiz. Maç tecrübelerini artırmalıyız. Avrupalı zaten Avrupa’da oynuyor.

Vallahi demedi demeyin. Yarın bir gün topa vurmasını beceremeyen takımlara bile yeniliriz. Ondan sonra çıkar sorumlu benim deriz. Nasıl olsa burası Türkiye diyerek kaptır gitsin deriz.

Benim futbol zevkimi kimse engelleyemez. Hadi oradan Kuntz ile Altıntop hadi gidin başka yerlerde kariyer yapmaya çalışın. Türkiye’yi basamak olarak kullanmayın.

90 milyon insanı üzmeye hakkınız yok. Tüm dünyaya Türkiye’nin boynunu büktürmeyin. Dünyayı titreten Türkleri bu futbolla ezdirmeyin.

Sahi ya bunları denetleyen ve hesap soran yok mu? Bunlar Türkiye ile dalga geçiyorlar. Yarın bir gün ah vah para da etmez.

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız