55 yıllık stadımız tarihten siliniyor

  • 17.11.2022 10:44

DÜZCE 18 Temmuz Şehir Stadımız tarihe gömülüyor. Kentsel dönüşüm programına alınan şehir stadımız bundan sonra eski yerinde olmayacak.

Şehir merkezinde yer alan stadyumun yıkım işleri hızla devam ediyor. İlk etapta koltuklar söküldü. Ardından duvarlar ve maratonun altında bulunan spor salonları yıkılmaya başladı.

1967 yılında kurulan Düzcespor profesyonel ligin ilk maçını bu stadyumda oynamıştı. Düzcespor son maçını ilk devrenin sonunda burada oynayacak ve ardından stadyum tarihten silinecek.

Anıları ve hatıraları bol olan bu stadyumda 7’den 70’ yüzbinlerce Düzceliler yer alarak Düzcespor’u desteklemişti. Yani bu stadyuma gitmeyen kalmamıştır.

Türkiye liglerinde ne kadar takım varsa bu stadyumda oynamıştır.  Sadece Türkiye liglerindeki takımlar değil, Romanya Rusya gibi birçok ünlü takımlar hazırlık maçları olsun kupa maçları olsun Düzce şehir stadında maç yapmıştır.

Tarih kokan stadyum bundan sonra anılarda kalacak.

Hiç unutmuyorum. Eski maraton tribününde bulunan taraftarlar tahta oturakların üzerinde maç seyrederlerdi. Tribünün sağ tarafında rahmetli iğdeci Ömer abi vardı. Ömer abiyi kızdırırlardı. Rahmetli Ömer abi kendisine laf atanlara göbeğini ovuşturarak dua ederdi.

Düzce şehir stadında anılarımız unutulmaz. Ne maçlar oynandı. O sahanın o duvarların dili olsa da anlatsa… Ne yıldız futbolcular geldi geçti. Ne ünlü hocalar geldi geçti.

Bana şahsi fikrimi sorarsanız söylemek istiyorum.

Şıralık bölgesine yapılan stadyum keşke Kuzey Çevre yolunda bulunan o boş alana yapılsaydı.  

Türkiye’nin bir çok yerinde stadyumlar şehir dışına taşındı. Fakat bu stadyumlar Avrupa standartları ölçüsünde yapıldı.

Yani maraton ismi verildi. Arena ismi verildi. Son sistem yapılan bu stadyumlar için Düzce olarak bizler de sözler almıştık. Maalesef o sözler tutulmadı.

Ya da siyasiler, müdürler, sorumlu kişiler işi takip etmediler. Bizim yeni stadyum hayal kırıklığı ile sona erdi.

Başkan Özlü kendi çabaları ile Şıralık bölgesine yeni bir stadyum inşa etti. Büyük bir aksilik olmazsa Düzcespor ikinci devre maçlarına burada devam edecek.

Bilindiği gibi Düzcespor tesisleri Şıralık’ta bulunuyor. Başkan Özlü’nün kafasına kim girdiyse stadyum bu bölgeye yapıldı.

Daracık yollardan Şıralık’a binlerce araç ve insan nasıl gider gelir bilmiyorum. Konumuzu dağıtmadan 55 yıllık stadımız artık tarihten siliniyor.

Stadyumun yıkıldığına veya taşındığına pişman olacak mıyız olmayacak mıyız bunu zaman gösterecek.

Şu anda yıkım çalışmaları devam ediyor. Her şeyin hayırlısı olsun.

Esenkalın…

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 28.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız