Üniversitede Cengiz Tuncer farkı

  • 22.11.2022 10:33

DOÇ. Dr. Cengiz Tuncer Düzce Üniversitesi’nde sorumlu rektör danışmanlığı görevini başarılı bir şekilde sürdürüyor. Tuncer’in danışman olmasından sonra üniversitede yenilikler yaşanmaya başlandı.

Yani Cengiz Tuncer’in göreve gelmesi ile birlikte üniversitede bir çok farklılıklar göze batmaya başladı.

Daha önce Düzce Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Cengiz Tuncer bu görevinden ayrılarak Düzce Üniversitesi Prof. Dr. Nedim Sözbir’in tıp fakültesi ve hastaneden sorumlu rektör danışmanlığı görevine getirildi.

Uzun yıllar Düzce Üniversitesi Hastanesi ve Atatürk Devlet Hastanesi’nde cerrah olarak hizmet veren Doç. Dr. Cengiz Tuncer, sağlık sektörüne geri döndü.

Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde göreve gelir gelmez kolları sıvayan Tuncer, kısa zaman içerisinde başarılı işler yapmaya başladı.

İlk etapta çok tehlikeli olan boyun fıtığı ameliyatını ekibiyle beraber başarılı bir  şekilde yapan Tuncer, hasta yakınları tarafından takdir edildi.

Tuncer’in hedefleri arasında Düzce Üniversitesi’nde çocuk acil servisinin bir an önce açılması için projeler hazırladığını öğrendim.  

Gerçekten üniversite hastanesinde böyle bir servisin acilen açılması gerekiyor. Tuncer’in bu düşüncesini destekliyorum. Bu açığı yakalayan Cengiz kardeşimin daha çok işlerde başarılı olacağını tahmin ediyorum.   

Doç. Dr. Cengiz Tuncer’in hedefleri arasında neler var neler?

Üniversite öğrencilerinin sorunları, ulaşımları, barınmaları, üniversiteye acilen lazım olan servisler, üniversite içinde sosyal faaliyetler, açılması planlanan fakülteler için girişimler, üniversitenin kalkınması ve daha da büyümesi için hazırlamaya çalıştığı projeler, hastane için acil ihtiyaçlar ve en önemlisi de Düzceli hastaların dışarıdaki hastanelere gitmelerini engellemek için üniversite hastanesinin ihtiyacı olan tüm noksanlıkları tamamlamak bulunuyor.  

Ben Cengiz Tuncer’in yağcısı değilim. Çalışanın yanındayım, Düzce’ye kim bir çivi çakarsa onun yanındayım. Yiğidi öldür hakkını yeme derler.

Beyin cerrahisi olan Cengiz Tuncer Düzce için bir kazançtır. Tuncer hakkında kıskançlık dedikodu yapacağımıza onun yanında durarak Düzce’ye daha neler kazandırabiliriz diye düşünmemiz lazım.

Düzce olarak bir huyumuz var. Çalışanı sevmiyoruz. Ağzı laf yapan edebiyatı kuvvetli olanları seviyoruz.

Ben ne Düzceliler tanıyorum. Ne isimler biliyorum. Düzce’ye çivi çakmamış ama fotoğraf karelerinde geri kalmıyorlar. Bu kişilerin edebiyatları kusurlarını göstermiyor. Bu kişiler yıllardır aynı politikayı güdüyorlar.

Düzce Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Cengiz Tuncer, Düzce için gece gündüz çalışmıştır. Bazen evinin yolunu bulamamıştır. Kim bilir kaç kez akşam yemeğini ailesi ile birlikte yememiştir.

Başkan Yardımcılığı esnasında Tuncer’in yaptığı çalışmaları sıralamaya kalkarsam sayfalar almaz. Cengiz kardeşim özel istekle üniversiteye geri dönerken, burada da aynı başarılarına devam edecektir bundan hiç kuşkum yok. Biz Düzceliler çalışan insanların kıymetini bilelim. İnsanlar da hep kusur aramayalım.

Cengiz kardeşim sen yoluna devam et. Ben seni takip edeceğim. Yaptığın hizmetleri aralıklarla yayınlamaya devam edeceğim. Yolun açık olsun.

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 28.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız