Tapu Müdürlüğü’nde durmak yok

  • 24.11.2022 12:49
  • (1)

DÜZCE Tapu Müdürlüğü’nde durmak yok. Düzce Tapu Müdürlüğü’nde sabah başlayan maraton akşam mesai bitinceye kadar devam ediyor.

Ağrı Doğubeyazıt Tapu Müdürlüğü’nden Düzce Tapu Müdürlüğü’ne atanan Gülsen Sağlam’ın gelmesi ile Tapu’da işler fark etmeye başladı.

2020 yılı atamaları ile Düzce Tapu Müdürlüğü’ne atanan Gülsen Sağlam başarılı çalışmalarına burada da devam ediyor.

Müdür Sağlam’ın göreve başlaması ile tapuda yeni bir devrim başlamış oldu. Randevu sistemi ile çalışan tapuda personele bir dakika boş durmak yasak.

Devlet daireleri içerisinde en yoğun çalışan birimlerden biri olan tapuda adeta hizmet yarışı yapılıyor.

Her gün onlarca kişi tapunun kapısını aşındırırken tapuda işlerini bitirenlerin yüzlerinden mutluluk akıyor.

En tatlı şekilde ve tatlı dille halka hizmet veren başta tapu müdürü Gülsen Sağlam ve tapu personeli halkın takdirini kazanıyor.

Tapu dairesine başvuranlarla tek tek yakından ilgilenen ve sorunlarını çözmeye çalışan tapu dairesi hizmette sınır tanımıyor.

Tapu dairesinden randevu alanların işi anında görülürken tapuda yeni bir hizmet daha uygulamaya geçecek.

Türkiye genelinde olduğu gibi sahtekarlığın önüne geçmek için Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi (EKDS) kullanılmaya başlanacak. Tapuda uygulanacak olan bu sistem ile sahteciliğin önüne geçilmiş olacak.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen ve daha önce pilot uygulamaları yapılan sistem artık Türkiye genelinde kullanılmaya başlandı. Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi ile yeni kimlik kartlarında bulunan biyometrik vesikalık fotoğraf, parmak izi gibi bilgiler karşılaştırılabiliyor. Tapu müdürlüklerine işlem için gelen vatandaşlar yeni kimlik kartlarını POS cihazı şeklindeki Kimlik Doğrulama Sistemine takıyor, parmak izleri ile sistemdeki verilerle karşılaştırılıyor. İşlem yapmak isteyen kişinin doğru kişi olup olmadığı sistem üzerinden teyit ediliyor.

Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi ile TC Kimlik Belgesi üzerindeki bilgilerin doğruluğu, MERNİS sistemi üzerinden teyit ediliyor. Kimlik doğrulama sistemi ile parmak izi alındığı zaman, nüfustaki parmak izi ile de kontrol sağlanmış oluyor. Doğrulama kimlik üzerinde yer alan bilgilerden değil, kimlik kartı üzerinde yer alan çip üzerinden sağlanmış oluyor.

Düzce Tapu Müdürü Gülsen Sağlam’ın Düzceli olduğunu biliyor muydunuz? Düzce’nin evladı olduğunu Nusrettin Mahallesi’nden olduğunu biliyor muydunuz?

Düzce’nin öz evladı olan Gülsen hanım Düzce’nin gelişmesi ve kalkınması için tapu işlemlerini personeli ile beraber anında yetiştirmek için özen gösterdiklerini biliyor muydunuz?

Gülsen hanım vatandaşlarla tek tek ilgilenip yardımcı oluyor. Vatandaşlara yol gösteriyor. Üstelik kibirli değil, burnu büyük değil, kendini beğenmişlik yok. Tamamen halk için çırpınan işçi gibi çalışan bir müdüre sahibiz.

Vatandaşların sıra almalarında imza atmalarında yakın takipte bulunan Gülsen hanıma bu yardımseverliğinden dolayı teşekkür ederiz.

Tapu müdürü Gülsen Sağlam’ın bundan sonraki çalışmalarını yakından takip edip aralıklarla bu sayfamızda yazmaya devam edeceğim.

Müdür Sağlam başta olmak üzere personeline bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim.

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • d
    d
    28.11.2022 10:06

    BİRDE İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE GİDİN.

E-Gazete

  • 28.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız