Sevmiyordum şimdi seviyorum

  • 31.01.2023 10:42

DÜNYACA ünlü işletmeci Nusret Gökçe, etten sonra kahve dünyasına da el atmıştı. Kapicciiiinoo adlı kahve dükkanından elde ettiği gelirin yarısını Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlayacağını duyuran Nusret sözünü tuttu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve çocukları misafir eden Nusret, 6 aylık gelirinin yarısı olan 1 milyon 20 bin TL’yi Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağışladı.

Salt Bae (tuzlama) hareketiyle dünya çapında şöhret sahibi olan Nusret Gökçe, ‘cappuccino’ akımını da başlatmış ardından ise kahve dükkanı açmıştı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki çocuklarla birlikte Nusret’i ziyarete gitti. Nusret’i görünce büyük sevinç yaşayan çocuklar bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Nusret, Park Hyatt İstanbul Maçka Palas’ta altı ay önce açtığı ilk kahve dükkanı Kapicciiiinoo’nun altı aylık gelirinin yarısı olan 1 milyon 20 bin TL kimsesiz çocuklar yararına Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağışladı.

Bakan Yanık da Nusret ile kahve eşliğinde sohbet etti. İş insanı Nusret Gökçe görüşmede; 18 yaşını dolduran gençlere de istedikleri takdirde yurt içi ve yurt dışında mesleki eğitim ve destek sözü verdi.

YORUM: İlk bakışta iş insanı Nusret Gökçe’nin hal ve hareketleri bana itici gelmişti. Bu ne yapıyor demiştim. Elini kaldırıp bileğini büküp tuz serpiştirerek şöhret olunuyorsa vay bu memleketimin haline demiştim.

Şimdi bu sözümü geri alıyorum. Bu sefer tam tersini söylüyorum. Helal olsun sana Nusret kardeşim helal olsun. Memleketimizin senin gibi adamlara ihtiyacı var. Keşke herkes senin gibi olsa diyorum.

Sen ki çocuklara sahip çıktın. Sen ki kimsesiz çocuklara yardım da bulundun. Sen ki verdiğin sözleri yerine getirdin adamın dibisin.

Seni yanlış tanımışım. Seni yanlış bilmişim. Bileğini büküp tuz serpiştirmene kızarken şimdi seni alkışlıyorum. Şimdi avuç dolusu tuz atsan bile seni alkışlıyorum.

Sen ki bu yardımlardan sonra hala kimsesiz çocukları okuturum diyorsun. Sen ki yurt içi yurt dışı mesleki eğitim masraflarını karşılarım diyorsun. Sen ki kimsesiz çocuklara sahip çıkıyorsun. Adamın hasısın.

Nusret kardeşim ilk etapta seni ve hareketlerini hiç sevmiyordum ama şimdi herkesten çok seviyorum.

Her fırsatta yaptığın hareketleri ve şovları ilgi ile izliyorum.

Senin bu yaptığın iyilikleri, yardımları, kimsesiz çocuklara sahip çıkmanı yürekten kutluyorum.

Ve hala da mesleki eğitimleri bana ait diyorsun.

Kazancına kazanç katmasını bilmene rağmen yardım etmesini de biliyorsun. Allah sana sen de kimsesizlere veriyorsun.

Bazıları hep bana hep banaya alışmış. Vermesini değil almasını öğrenmiş. Yani alma hastalığına yakalanmış. Zaten mevlam onları kendi haline bırakmış. Oysa Nusret kardeşim hem alma hem de yardım etme hastalığına yakalanmış.

Tebrikler Nusret kardeşim. Allah daha çok versin. Allah işini daha çok rast getirsin.

Kimsesizlere bir çivi çakanın kulu kölesi olurum. Kimsesizleri sevindirenin kulu kölesi olurum. Kimsesiz çocukların eğitim masraflarını karşılayanın kulu kölesi olurum. Kimsesizlere sahip çıkanlara, memleketimizde hayırlı evlatların yetişmesi için katkıda bulunanların kulu kölesi olurum. Kim olursa olsun memleketimiz için bir çivi çakanın kulu kölesi olurum. Bu böyle biline…

Esenkalın… 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız