Psikolojimizi bozdular

  • 9.03.2023 09:52

DEPREM olacak deprem olacak, afet olacak afet olacak diye üzerimizde bulunan bir psikolojimiz vardı onu da bozdular.

Televizyonlara çıkıp gözümüzün içine baka baka afet olacak illeri tek tek sayıyorsunuz. Gözümüzün içine baka baka deprem olacak yerler için tarih bile verebiliyorsunuz.

Hande Kazanova ile Aygül Aydın isimli iki tane astrolog televizyona çıkmış deprem olacak diye açıklama yapıyorlar.

Yahu zaten milletin morali bozuk bir de siz çıkıp niye yangına körükle gidiyorsunuz.

Bu kadar bilmişliği, bu kadar güveni size kim veriyor? Madem bu kadar çok bilginiz var şu sayısal lotonun rakamlarını bize verin de 6’lıyı yakalayalım. Şu Yıldırım Demirören’e para kaptırmayalım.

Bu iki astrolog çıkmışlar televizyona ballandıra ballandıra 28 Şubat ile 14 Mart tarihleri arasında İzmit, Sakarya, Düzce ve Bolu illerinde deprem olacak iddiasında bulunuyorlar.

Özellikle Nisan Mayıs aylarına dikkat edin diyorlar. Vallahi billahi psikolojimizi bozdular.

Bu arada astrologların bir iddiası daha var. Gökyüzü ve Yıldızlar haber veriyor. Bu bir doğa olayı diyerek 20 Nisan’da harita her şeyi belirleyecek iddialarında bulunuyorlar.

Yapmayın gözünüzü seveyim yapmayın. Bildiklerinizi kendinize saklayın. Ya da bu kadar çok bilginiz varsa bizim öleceğimiz tarihi de verin.

Ne demek yahu 28 Şubat ile 14 Mart tarihleri arasında deprem olacak. Allah Allah… Siz Allah’ın işine niye karışıyorsunuz.

6-7 Mart tarihlerinde deprem olacak dediniz. Bizim psikolojimizi altüst ettiniz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bilemediniz.

Günlerden 5 Mart 2023 Pazar günü eve geldim. Bizim hanım demesin mi “Ben bu akşam ve yarın akşam barakada yatacağım. Eğer hava soğuk olursa arabada kalacağım.”

“Niye” diye sordum.

“Sen duymadın mı? Haberin yok mu? 6-7 Mart tarihlerinde İzmit, Sakarya, Düzce ve Bolu’da deprem bekleniyor. Televizyondaki astrologlar söyledi.”

“Selamünaleyküm” dedim. “Başka ne dediler” demeden bizim hatun hemen harekete geçti.

“İster gel istersen gelme ben evde kalmayacağım.”

Depremin ne zaman geleceğini, ne zaman olacağını kim bilebilir ki? Eskiler depremlerin hep gece olduğunu söylerdi.

Şimdi depremlerin gecesi gündüzü kalmadı. Depremin ne zaman olacağını kimse bilemez. Sadece Allah’a emanetiz.

Bu arada hatunu zor ikna ettik. Hatun homurdana homurdana evde kaldı ama dikkatini hiç kaybetmedi.

Yukarıda belirttiğim gibi bizim psikolojimizi bozdular. Deprem bölgelerini hepimiz ezberledik. Nerede deprem olacağını hepimiz biliyoruz.

Mesela Düzce’de 20-25-30 yıl ara ile deprem olduğunu biliyoruz. Artçıları biliyoruz, sarsıntıları biliyoruz. Kaç nokta olduğunu yerin altında kaç km’den geçtiğini ezberledik.

Depremle yatıp depremle kalkıyoruz. Bazen depremi unutuyoruz. Ama deprem kendini unutturmuyor.

Depren bölgesinde olduğumuzu kabul edelim. Zaten etmek zorundayız. Beni üzen taraf depremin olacağı değil. Deprem olacak diye tarih verenler…

Astroloğuz diye geçinen Hande ve Aygül kardeşlerim… Hadi bana bir kıyak yapın bu hafta sonu bir sayısal loto alalım. Numaralarını söyleyin ona göre oynayalım. Parayı beraber paylaşırız.

Nasıl olsa 6 aydır sayısal lotoyu bilen yok. Kazanalım bu parayı vallahi billahi dağıtacağım.

Psikolojimizi mahvettiniz ya… Depremle yatıp depremle kalkıyoruz. Bırakın bir de aile huzurumuzu bozmaya başladınız.

Esenkalın…

   

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız