Siyaset arenası kızıştı

  • 20.03.2023 14:26

TÜRKİYE genelinde olduğu gibi Düzce’de de siyaset arenası kızışmaya başladı. Seçim tarihinin belli olmasından sonra milletvekili aday adayları kolları sıvadı.

Siyasi partilerden milletvekili aday adayları partilere giderek isimlerini yazdırmaya başladı.

Milletvekili olabilmek için başvuru yapan aday adayları bağlı bulundukları il başkanlıklarına giderek dosyalarını vermeye başladılar.

Birbirinden değerli isimlerin başvuru yaparken parti binalarına kalabalık şekilde gelmeleri dikkatlerden kaçmıyor.

Her aday kendini milletvekili olarak görürken seçimlerin bir hayli çekişmeli geçmesi bekleniyor.

Biliyorsunuz ne kadar çok aday adayı olsa bile başvurulardan sadece 3 tanesinin ismi yazılacak.

Bugüne kadar en çok milletvekili aday adayı başvurusu AKP’ye yapıldı. Diğer siyasi partilerden ise şimdiye kadar aday adayı olacak fazla bir isim gündeme gelmedi.

Bu arada milletvekili olabilmek için işlerinden ve makamlarından istifa edenlerin sayısı da artmaya başladı.

Her aday kendilerini şanslı görürken siyaset arenasının bir hayli çekişmeli geçmesi bekleniyor.

En büyük dikkatleri Gölyaka ile Yığılca ilçeleri çekiyor. 2001 yılından beri bu ilçelerden bir tane milletvekili çıkmadı.

Gölyaka ilçesi AKP’nin kalesi olarak gözükürken şimdiye kadar bu ilçeden bir tane olsun milletvekili çıkmamış.

Düzce’ye bağlı 7 tane ilçe var. Gölyaka dışında diğer ilçelerde her partiden belediye başkanı seçildi. Gölyaka’da ise AKP’den başka bir tane olsun belediye başkanı seçilmedi.

Gölyaka bu sefer milletvekilliği için kolları sıvadı. AKP kurulduğundan bu yana devamlı AKP kazandığı için milletvekilliğini biz de hak ediyoruz diyorlar. Bu seçimlerde Gölyaka milletvekilliği bekliyor.

Vallahi bu sefer Gölyaka’dan AKP’li bir tane milletvekili adayı çıkmazsa bundan sonra yapılacak olan seçimlerde ne olur bilmiyorum.

Aday adaylığı için birçok sürpriz isimlerin olacağı beklenirken Düzceli seçmenler de bundan sonraki adayları merakla bekliyorlar.

Bu arada AKP’de milletvekilliği aday adaylığı süresi uzatıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) kararı ile milletvekilli aday adaylığı başvuru süresinin 22 Mart 2023 Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar uzatıldığını açıkladı.

Milletvekilli aday adaylığı için başvuranların gençlerden oluşması dikkatleri çekti. Gençliğin sesi olmak isteyen genç adayların iddialı oldukları da bana gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Milletvekili aday adaylığı için başvuran bayanların çok olması da gözlerden kaçmıyor.

Aday adaylarının hepsi umutlu olduklarını savunurken genel merkezlerin ilk üç sıra için hangi isimlere yer vereceği de merak ediliyor.

Bu arada anketlerin yapılması beklenirken kamuoyu yoklamasında hangi isimlerin ön saflara çıkacağı merak ediliyor.

Seçmenler tarafından tahmin edilen isimler gündemde yer alırken, önceki dönemlerde görev yapan isimlerin henüz başvuru yapmadıkları gözleniyor.

Ayşe Keşir başta olmak üzere Faruk Özlü, Mehmet Keleş, Fahri Çakır, Fevai Arslan, Metin Kaşıkoğlu, İsmail Bayram, Gönül Asuk gibi isimlerin milletvekili aday adaylığı için başvuru yapıp yapmayacakları merakla bekleniyor.

Aldığım istihbaratlara göre bazı isimlerin adaylık için son günü bekledikleri iddia edildi. Bazı isimlerin ise Düzce’de değil direkt Ankara merkeze başvuracakları ifade edildi.

Düzce için hayırlısı ne ise o olsun demek erken. Milletvekilliğine başvuran adaylarımıza bazı tavsiyelerim olacak.

Ankara’ya yerleşip Düzce’yi unutmayın. Ankara’da yaşayıp Düzce milletvekiliyim demeyin. Düzce için çalışın. Düzce’ye zaman ayırın. Düzce’ye gelen bakanların yanında yer alıp boy boy fotoğraf çektirmeyin. Ayda yılda bir Düzce’ye gelmeyin. Sizi seçen seçmenlerinizi unutmayın. Sizleri Ankara’ya gönderen seçmenlerinize ihanet etmeyin. En önemlisi Düzce’ye ihanet etmeyin.

Tarih sizden hesap sorar. Düzceliler sizleri unutmaz.

Milletvekili aday adaylarımıza hayırlı olsun.

Esenkalın…   

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız