Basına kalkan eller kırılsın

  • 21.03.2023 11:26

DÜZCE ÖNCÜ RTV Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Sadullah Ünsal’a yapılan çirkin saldırı tüm basın camiasına yapılmıştır. Bir nevi basın camiasına gözdağı verilmek istenmiştir.

Bizler basın mensubu olarak görev yapıyoruz. Yaptığımız haberler kimilerinin hoşuna gider kimilerinin gitmez.

Herkesin gönlüne göre haber yapacak değiliz. Basın mensubu yapacağı haberi kaynağından alır. Aldığı bilgileri kamuoyunda paylaşır.

Basın mensupları kimsenin kölesi değildir. Basın mensupları alnının teriyle çalışarak topladıkları bilgileri okuyucuları ile paylaşır.

Basın mensupları siyaset, asayiş, spor ve bunun gibi bir çok haberleri kaynağından alarak halkımıza ulaştırır.

Basın mensupları bir aracıdır. Basın mensupları olmadan hiç kimse sesini duyuramaz. Basın mensupları herkesin sesi kulağıdır.

Basın mensupları hata varsa yazmak zorundadır. Bu bir görevdir. Basın mensupları yapılan hizmetleri de yazmak zorundadır. Bu da bir görevdir.

Basın mensupları kutsal bir görev üstlenmişlerdir. Bu görevlerini de başarılı bir şekilde yapmaktadırlar.

Basın mensupları olmasa kimsenin bir şeyden haberi olmaz. Bu vesile ile emek sarf eden meslektaşlarıma kalkan eller kırılsın diyorum.

Hangi basın grubundan olursa olsun meslektaşlarıma karşı kimse hakaret edemez, el kaldıramaz, gözdağı veremez.

Ve basın mensuplarını kimse susturamaz.

Hele hele meslektaşım Sadullah Ünsal’ı oyuna getirerek planlı şekilde darp etmeye kalkanların en ağır cezaları almasını istiyorum.

Hukuk yolları varken kaba kuvvete başvurmak ve kabadayılık yapmak bizleri korkutamaz. Hatta tek başına olan meslektaşım Sadullah Ünsal’a üç kişi bir olup darp edemez.

Bu insanlığa sığmaz, bu kabadayılığa sığmaz. 1’e karşı 3 olmak Akçakoca gibi yerde yakışık almaz. Bu kişiler kendileri kadar Akçakoca halkına da ihanet etmişlerdir.

Basın mensuplarının haber alma özgürlüğünü kimse kısıtlayamaz. Yaşanan bu olayı esefle kınıyorum.

Akçakoca’da planlı şekilde oyuna getirilerek darp edildiği iddia edilen olaydan sonra Düzce basın camiası, siyaset dünyası, resmi kurum ve kuruluşları mesaj yayınlayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Aynı zamanda bu davanın takipçisi olacaklarını beyan ettiler. Yukarıda belirttiğim gibi kaba kuvvetle kimse bir yerlere varamaz. Hak aranacaksa adliye mercileri var. Derdinizi orada anlatırsınız.

 Akçakoca’da yaşanan bu olay Sadullah Ünsal kadar hepimizi üzmüştür. Yıllardır Düzce’de görev yapan meslektaşım Ünsal’a ve ÖNCÜ RTV ailesine geçmiş olsun diyorum.

İnşallah bu tür olaylar bir daha yaşanmaz.

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız