MEVLÜT USTA ‘’TOPLUMSAL BARIŞ BOZULUYOR’’

  • 18.09.2023 09:57
  • (1)

Düzce’de inşaat sektörü denilince ilk akla gelen şirketler arasında yer alan Usta Kardeşler Limited Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Usta bir dizi açıklamalarda bulundu.

Mevlüt Usta ile arkadaşlığımız yıllar öncesine dayanır. İşini seven, işini takip eden, yardımsever, hayırsever, muhabbetli, cana yakın bir dostumdur.

Mevlüt arkadaşım ilk başta sizlere farklı gelebilir farklı görünebilir. Onun bilinmeyen birçok yönleri vardır.

Mevlüt arkadaşım herkesin evi olsun diye uğraşan ve elinden geleni yapan bir kişiliğe sahiptir.

Arkadaşım reklamı pek sevmez. Ama onun yardımsever olduğunu çok iyi biliyorum. Geçen yıl evi yanan bir aileye bedava daire vermişti. Hatta o dairenin içini eşyalarla donatarak teslim etmişti. Haber yapmamı engellemişti.

Yine Mehmet Keleş’in belediye başkanlığı döneminde Düzcespor’a sayısını bilemediğim daire bağışlarında bulunmuştu.

Daha bunun gibi bilinmeyen birçok yardımları bulunan Usta Kardeşler Limited Şirketi’nin tek suçu bana göre reklam yapmayı sevmiyorlar.

Diğer inşaat grupları ile kıyaslama yapmaya gerek yok. Reklamı olan ve olmayanlar belli oluyor.

Geçenlerde Usta Kardeşler Limited Şirketi’nin bürosuna gittim. Bir çaylarını içip ve biraz sohbet edeyim dedim. Ne de olsa Mevlüt arkadaşımdı.

Mevlüt Usta’nın inşaat konusunda bazı şikayetleri vardı. Muhabbet esnasında Mevlüt Usta açıklamalarda bulundu.

Eee bizde mesleğimiz icabı bu muhabbeti beynimize yazdık. Gazeteci ile sohbet ederseniz haber olmaktan kaçamazsınız.

Lafı fazla evelemeden gevelemeden Mevlüt Usta’nın açıklamalarına getiriyorum. Bakın Mevlüt Usta neler dedi:

‘’Abi eskiden Düzce belediyesi müteahhitleri bir araya toplar görüşlerini alırdı. Bizlerle istişare yapardı. Şimdi bunların hiç biri olmuyor.

Müteahhitler gerçekten sıkıntı içindeler. Düzce Belediyesi’nin imar verdiği yerde alt ve üst yapı yok. İnşaat bittiği zaman ne alt ne de üst yol olmadığı için su, doğalgaz, elektrik bu binalara gelmiyor.

Belediyemiz tamamında yolu verse başı ağrımaz. Bizim de ağrımaz. Eğer bir müteahhit işi bırakırsa hem vatandaşlar hem de kamu mağdur olacak.

Daire satışlarında sıkıntı yaşanıyor. Vatandaşlara daireyi teslim ederken bir çok mağduriyetler yaşanıyor.

Kamu mağdur olacak derken su, doğalgaz ve elektrik kurumları iş yapamayacak. Vatandaşlar abone olmazsa bu kurumlar ne yapacak?

Bu yüzden herkes zarar ediyor. Toplumsal Barış bozuluyor.

Düzce Belediyesi’nin bir an önce müteahhitleri toplayarak fikir alışverişinde bulunulması gerekir. Bu hem bizim hem de vatandaşlar için faydalı olacak.

Aksi takdirde müteahhitler, vatandaşlar ve kamu kurumları sıkıntı yaşamaya devam edecek. Toplumsal Barışın bozulmaması için herkes üstüne düşen görevi yapmalıdır.

Biz müteahhitler olarak sesimizi duyurmaya çalıştık. İnşallah gereken ne varsa yapılır ve inşaat sektörü başta olmak üzere kamu kurumları rahat eder.

Bu vesile ile sizler başta olmak üzere Düzce’nin ilk ve en eski gazetesi olan Düzce Postası Gazetesi’ne bundan sonraki yayın hayatında başarılarınızın devamını dilerim.’’

Bizler de bu mağduriyetin bir an önce giderilmesini bekliyoruz.

Esenkalın…   

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Hasan Bostancı
    Hasan Bostancı
    18.09.2023 14:19

    Bu sorunları yetkililere duyurmak ne güzel bir hizmet. Köşe arkadaşımı tebrik ediyorum.İşte bunlar topluma hizmettir : Eksiklikleri görüp göstermek.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız