DÜZCE’NİN REKLAMSIZ KAHRAMANI HALİL UZUN

 • 19.09.2023 10:10
 • (2)

Düzce’nin siyasetinde olsun, kalkınmasında olsun, işsizlere iş verme konusunda olsun, hayırsever ve yardımsever konularında olsun gizli bir kahramanı var.

Her zaman yazdığım ve söylediğim gibi Düzce için çalışan ve kimsenin bilmediği kişileri tespit ederek kamuoyu ile paylaşan birisiyim.

Bu kişiler reklam yapmayı pek sevmezler. Her fotoğraf karelerine girmezler. İşleri sadece Düzce’ye nasıl yardımcı olabiliriz vatandaşlar için neler yapabiliriz diye düşünürler.

Halil Uzun kardeşim gerçekten çok saygıdeğer, efendi ve cana yakın bir kişiliğe sahip. İnanın kibirlik büyüklük yok. Çocukla çocuk büyükle büyük olur.

Derdiniz varsa elinden geleni yapmaya çalışan bir kişidir. Hayatın çilesini ve zorluklarını çok yaşamış. İnsanların halinden anlıyor.

Tepeden düşme işadamı olmamış. Çabalamış, gece gündüz çalışmış, bütün zorluklara göğüs gererek bugünlere kadar gelmiş.

Çağ Özel Güvenlik ve Eğitim Okulu Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uzun yukarıda sıraladığım bütün özelliklere sahip birisidir.

Halil Uzun için kısa bir araştırma yaptım. 1981-2006 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Jandarma Astsubay olarak görev yapmış.

Emekli olduktan sonra Çağ Özel Eğitim ve Danışmanlık Şirketini kurmuş. Yine Uzun Özel Güvenlik ve Çağ Temizlik Personel Hizmetleri, Araç Kiralama ve Antika Şirketlerini kurmuş.

Halil Uzun boş adam değil. Bir çok okullarda okuyarak bilgi ve becerisini ortaya koymuş.

1977-1981 yılları arasında Jandarma Astsubay Okulu’nda okumuş. 1989-1993 yılları arasında Anadolu Üniversitesi’nde Lisans İşletme Fakültesi, 2017-2021 yılları arasında yine Anadolu Üniversitesi Lisans, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, 2021-2022 yıllarında Ahmet Yesevi Üniversitesi Yüksek Lisans, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuş.

Halil Uzun kardeşimin Düzce’de siyasi geçmişi de var. 2006-2009 yıllarında Merkez İlçe Yönetimi, 2009-2015 yılları arasında 2 dönem MHP Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı, 31 Mart 2019 yıllarında MHP Belediye Başkan Aday Adaylığı ve 28 Mayıs 2023 yılında MHP Milletvekilliği Aday Adaylığında yarışlara katıldı.

Halil Uzun 2016 yılından bu yana Düzce Valiliği’nde Özel Güvenlik Komisyon Üyeliği, İnsan Hakları Komisyon Üyeliği devam ediyor.

Yine 2014 yılında 3 dönem Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda meclis üyeliği yaptı.

Halil Uzun’un 2023 yılı (bu yıl) Emniyet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği devam ediyor.

Kardeşim Halil Uzun siyasi hayatında da başarılı olmak ve Düzce’ye hizmet etmek istiyor.

Çünkü siyasi yaşantısında aday adaylığı şansını bir iki kez denedi. Son olarak aldığım duyumlara göre MHP İl Başkanlığı için aday olacak.

Yani seçimlere tek liste ile girmek istiyor. Kısacası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin vereceği kararı bekliyor.

Bu arada Halil Uzun’un benim kafadan olduğunu anladım. Bugüne kadar siyasi il başkanlığı yapanların bir daha aday olmalarını istemiyor. Şu koltukları bırakın da biraz da başkaları yapsın düşüncesine sahip.

Yani kendisine bir şans verilmesini bekliyor.

Bana düşüncemi sorarsanız eğer hemen söyleyeyim.

Arkadaşlar Türk Silahlı Kuvvetleri’nden gelen birine, bu kadar lisans yapan ve üniversiteler bitiren birine, 600-700 kişiye iş imkanı sağlayan birine, reklam yapmayı sevmeyen birine, Düzce’de bir çok yerde üyelikleri olan birine, hizmette sınır tanımayan birine bu şansı verin.

Allah aşkına bırakın bu gibi insanların önü bir açılsın. Bir kere olsun bu tür insanları bir deneyin yahu…

Bugüne kadar görev yapanları biliyoruz. Bu görevleri kimler devir alacaksa bakalım onlar ne yapacak diye hiç mi merak etmiyorsunuz?

Halil Uzun hakkında yazılarıma aralıklarla devam edeceğim. Yolun açık olsun kardeşim. Allah yardımcın olsun.

Esenkalın…  

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Murat acar
  Murat acar
  20.09.2023 09:10

  Tüm övgüleri hak eden çok çok değerli bir insan Saygılarımı sunuyorum...

 • Hüseyin
  Hüseyin
  19.09.2023 11:46

  Güvenlik kursunu açtığı dönemlerden bu güne ülkücü gençlerin ençok dışlandığı dönemlerde bile üzretsiz eğitim verip iş sahibi yapmış değerli bir ülkücüdür. Adam gibi adamdar. Ülkü ocaklarının her gezisinde otobüs paramız olmayınca yemek paramız olmayınca kapısına gittiğimiz bir dava adamıdır.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız