GEZ GÖR TÜRKİYE’DE BİR İLK

  • 25.09.2023 09:51

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından ilimizde ilk defa bir program düzenlendi.

GEZ GÖR DÜZCE adlı program Düzceliler tarafından çok ilgi ve rağbet gördü. Haftanın 5 günü turlara çıkan Gez Gör Düzce vatandaşların beğenisini kazandı.

Hava durumuna göre hareket edilen programda Düzce’nin tüm güzellikleri gözler önüne seriliyor.

Dr. Faruk Özlü tarafından Düzce tarihinde ilk kez uygulanan bu programa binlerce kişi katılmak istiyor.

GEZ GÖR DÜZCE programına katılmak isteyen vatandaşlar önce Düzce Belediyesi Beyaz Masa Bürosu’na müracaat ediyorlar.

Ardından TC ve Telefon numaralarını yazdırıyorlar. Daha sonra sırası gelenler tek tek aranarak GEZ GÖR DÜZCE turuna çağrılıyorlar.

Bu programa katılmak için binlerce kişi sıra bekliyor. Bay Bayan ayırmaksızın müracaat eden herkes sırası ile davet ediliyor.

GEZ GÖR DÜZCE turları bununla bitmiyor. Belediye Başkanlığı tarafından misafirlere ikramda bulunuluyor.

Düzce tarihi yerleri gezilirken tesislerde konuklara çeşitli yiyecek ve içecekler takdim ediliyor.

Bir gün köfte ekmek bir gün sucuk ekmek gibi yiyecekler verilirken içeceklerde sıkıntı yaşanmıyor. İsteyenler istediği kadar çeşitli içeceklerden faydalanabiliyor.

Türkiye’de bir ilk olan bu program diğer çevre belediyelere de sıçrayacağı tahmin ediliyor.

Çünkü bir çok belediyenin gelecek yıllarda bu uygulamayı yapmak için çalıştıklarını öğrendim.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ilklere imza atmaya devam ediyor. Başvuru sırasına göre herkesin faydalandığı GEZ GÖR DÜZCE turlarına Düzce dışından da vatandaşların katıldığı ifade edildi.

Bu arada imkanları olmayan ve Düzce’nin çeşitli güzelliklerini görmeyenler açısından çok faydalı olan bu programın önümüzdeki yaz döneminde de devam edeceği öğrenildi. 

Düzce’nin tarihi güzelliklerini ayağınıza altına getiren bu turlar için vatandaşlar Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye çok teşekkür ederken dualarını da eksik etmiyorlar.

Konuralp Antikent, Aydınpınar ve Güzeldere Şelaleleri, Efteni Gölü, Akçakoca Aktaş Şelalesi, Akçakoca Ceneviz Kalesi, Akçakoca Fakıllı ve Yığılca Sarıkaya Mağaraları, Hasanlar Barajı gibi bir çok yerler Düzce Belediyesi tarafından vatandaşlara bedava olarak gezdiriliyor. Bu arada rehber eşliğinde turistik yerler için bilgi veriliyor.

GEZ GÖR DÜZCE otobüsü haftanın 5 günü Düzce Belediyesi önünden hareket ediyor. Sabah 10.30’da başlayan gezi programı öğleden sonra 16.00-17.00 arası Belediye önünde son buluyor.

Türkiye’de bir ilke imza atan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye şahsım adına bu hizmetinden dolayı çok teşekkür ederim.

Esenkalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız