BAŞKAN ÖZLÜ ADAM GİBİ ADAMDIR

  • 28.09.2023 10:31
  • (1)

Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı şimdi Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Düzceliler’in gönlünde yer edinmeyi başardı.

Bugüne kadar Düzce’de başarılı şekilde Belediye Başkanlığı yapanların arasında yer alan Faruk Özlü’yü unutmak mümkün değil.

Sayın Özlü’yü müsteşarlığı, milletvekilliği, bakanlığı ve belediye başkanlığı döneminden bu yana tanıyorum.

Sayın Özlü’yü yıllar öncesi nasıl tanıdıysam şimdi yine aynı tanıyorum. Çizgisini bozmayan, kanunlar çerçevesinde kuralcı olan disiplinli, çalışkan, proje tutkunu, yardımsever, cana yakın, muhabbetçi, çocukla çocuk büyükle büyük olan, insanları dinleyen, hizmetten kaçmayan, gece gündüz her yere yetişen, 24 saat ayakta durmaya çalışan, fuarlara, sünnetlere, düğünlere, toplantılara, televizyon programlarına, denetlemelere, kontrollere, incelemelere iştirak eden, seçim çalışmalarında başrol oynayan, turizmde Düzce’nin duyulmasında rol oynayan, Antikkent projesinde üst sıralara çıkmamıza vesile olan, sporda, stad yapımında, kentsel dönüşüm çalışmalarında, Düzce’nin reklamını yapma konusunda ve daha sayamayacağım bir çok konularda başarılı bir tutum sergileyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü şu anda benim gözümde adam gibi adamdır.

Sayın Özlü sadece belediye hizmetlerinde değil, vatandaşların özel isteklerini de yerine getirmeye çalışıyor. Tam bir halk adamı izlenimi veriyor.

Mesela belediye işleri dışında vatandaşların Sayın Özlü’den özel istekleri de oluyor. Atama yapmak isteyenler, tayin olmak isteyenler, ameliyat işi olanlar, hastane işi olanlar, Ankara’da işi olanlar bile Özlü’ye başvuruyorlar.

Sanki Faruk Özlü danışma hattı gibi herkes kendisine müracaat ediyor. İsteklerini dile getiriyorlar. Üniversiteyi kazananlar bile Özlü’den yurt konusunda kendilerine yardımcı olmasını istiyorlar.

Devletin işi olan okul konularında bile Milli Eğitim Müdürlüğü sorumlu iken herkes Faruk Özlü’ye gidiyor. Faruk Özlü’yü ilgilendirmeyen konularda bile Faruk Özlü’yü sorumlu tutuyorlar.

Bu yazıyı neden yazdım. Herkesin bir görüşü vardır. İnsanlar birbirlerini severler sevmezler. Yukarıda belirttiğim gibi Özlü’yü yıllardan beri tanıyorum. Özlü yıllardır çizgisini bozmadı. Bu yüzden Faruk Özlü’yü seviyorum.

Meyve veren ağaç taşlanır misali Özlü’yü bitirme ve karalama dedikoduları Düzce’de dolaşmaya başladı.

Kulağıma gelen dedikodulara karşı üzülüyorum. Benim Özlü’den bu güne kadar en ufak bir beklentim olmadı. En ufak bir işim bile olmadı. Yiğidi öldürürüm ama hakkını yemem.

Başkan Özlü benim için adam gibi adamdır.

Başkan Özlü Düzce’de ne yaptı demeyin. Ne yapmadı ki deyin. Ortada kaçak bir şey yok. Her şey ortada duruyor. Hatasız kul var mı? Yok…

Hangimiz dört dörtlük insanlarız. Bir evi zor geçindiriyoruz. Adam Düzce’yi ve vatandaşların özel isteklerine yetişmeye çalışıyor.

Başkan Özlü bu yazıyı okur veya okumaz bu ayrı bir konu. Mesela Faruk Özlü, festival yapsa niye yaptı? Yapmasa niye yapmadı diyen Düzceli muhalifler var. Halkımızın eğlenmeye ihtiyacı yok mu? Tabii ki var. O zaman Düzce’de her türlü etkinlikler yapılır. Buna kimse itiraz etmesin. Bir kere olsun başkan sana helal olsun deseniz ne olur?

Seçimler yaklaştıkça dedikodular şimdiden ayyuka çıkmaya başladı. Neymiş efendim Ankara’dan kesin bir tiyo aldım. Özlü aday gösterilmeyecekmiş.

Eee ne olmuş yani? Kimse yerinde baki kalmıyor. Ama Düzce yerinde duruyor. Ne başkanlar geldi gitti. Özlü’de bir gün gider ne olacak?

Yahu biz kişilerle uğraşacağımıza Düzce’ye nasıl faydalı olabiliriz, Düzce’nin neresine çivi çakabiliriz demiyoruz.

Allah aşkına bugüne kadar kaç kişi Başkan Faruk Özlü’ye gidip bana görev ver dedi. Kaç kişi Özlü’ye ben ne yapabilirim dedi. Kaç kişi Düzce’ye faydalı olabilmek için Özlü’ye destek verdi.

Bana göre kimse Özlü’ye  gidip destek olalım demedi. Hep Özlü’den destek istendi. Bir başkan tek başına hangi birine yetişsin.

Yıllardır tanıdığım Faruk Özlü bana göre yine adam gibi adamdır.

Kendisini öyle tanıdım öyle kalacak. Dargınlığı sevmeyen bir kişiliğe sahip olan Faruk Özlü’ye destek vermeye devam edeceğim.

Sahte gülüşlere, sahte davranışlara karşıyım. Herkes dürüst insan arıyor ama dürüstleri kimse sevmiyor. Ben herkesi seviyorum.

Esenkalın…

 

 

     

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Gülden birsen
    Gülden birsen
    28.09.2023 18:36

    Öncelikle kaleminize sağlık çok güzel bir yazı yazmışsınız. Faruk özlü gerçekten beyefendi bir insan ve duzcenin halkini çok güzel temsil eden bir başkan. Beni temsil ettiğini düşünüyorum ama birtek Faruk özlü ile hicbirsey çözülmüyor. Faruk özlü ekibini iyi secemedi. Herkes Faruk ozluye gidip derdini anlatıyorsa yada anlatmak istiyorsa Faruk özlü hemen ekibini toplayıp sormaliydi bu insanlar niye direkt bana geliyor. Siz neden dinlemiyorsunuz demeliydi.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız