Ümit Yılmaz meclisten seslendi

Ümit Yılmaz, “Düzcelilerin kaliteli ve modern eğitimleri alabilmeleri için ayrılan ödeneğin artırılması gerekmektedir” dedi.

1.02.2022 - 18:38
Haber Merkezi

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM genel kurulunda söz aldı. Yılmaz, 2022 yılı içinde Düzce’de Millî Eğitim Bakanlığı’nın okul yapımı ve onarımı için ayrılan yatırım tutarının 18 milyon 486 bin Türk lirası olarak belirlendiğini söyledi. Düzce’de 18 okulda ikili eğitim öğretim yapıldığına dikkat çeken Yılmaz, “İkili eğitim sistemi Millî Eğitim Bakanlığının da tasvip etmediği bir sistemdir. Düzce'de bir an önce tekli eğitime geçilebilmesi için yapımı devam eden okulların haricinde en az 10 adet yeni okul yapılması gerekmektedir. Ancak 2022 yılı için ayrılan bu ödenekle okulların yapılması bir yana mevcut okulların tamirinin yapılması bile zor görülmektedir. Düzcelilerin hak ettiği kaliteli ve modern eğitimleri alabilmeleri için ayrılan ödeneğin artırılması gerekmektedir” dedi.

Düzce Öğretmenevi’nin ekonomik ömrünü tamamladığına ve iptidai bir binada hizmet vermeye çalıştığına da dikkat çeken Yılmaz, “Yeni öğretmenevi binası bir an önce yatırım planına alınarak ihalenin yapılması ve inşaatın başlaması gerekmektedir. Buradan tüm Düzceli hemşerilerimiz adına Millî Eğitim Bakanımıza sesleniyorum” ifadelerini kullandı.

 


Editör: C. Sandıkçı
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız