Esnafa kademeli tarife talebi

TBMM genel kurulunda söz alan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, elektrik ve doğalgazda uygulanan sübvansiyonun esnafı tatmin etmediğini ve konutlarda uygulanan kademeli tarifenin esnafa da uygulanması gerektiğini söyledi.

21.04.2022 - 16:06
Haber Merkezi

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, pandemi döneminde hükümet tarafından esnaflara verilen desteklerin esnafların kapalı kaldığı dönemi bir nebze olsun rahat atlatmasını sağladığını söyledi. Bu verilen kredilerin esnafımıza âdeta can suyu gibi geldiğini ve nefes aldırdığını ifade eden Yılmaz, “Kapanma sürecinin bitmesi ile pandemi sürecinin sonunun gelmesini dört gözle bekleyen esnafımız bu sefer de Ukrayna-Rusya savaşının ekonomiye olumsuz yansımalarıyla karşı karşıya kalmıştır. Yaşanan ekonomik gelişmelerin sonucunda hükûmetimiz her ne kadar elektrik ve doğalgazda sübvansiyon uygulamakta olsa da yine de ekonomisi pandemi sürecinde kırılgan hâle gelen esnafımızı tatmin etmemektedir. Özellikle artan elektrik fiyatlarının esnaf üzerindeki etkisini azaltmak için konutlarda uygulanan kademeli tarifenin esnafımıza da uygulanması zor günler geçiren küçük esnafımızı rahatlatacaktır diyorum” ifadelerini kullandı. 


Editör: Ç. Diger
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız