MERHABA

  • 12.09.2023 10:55
  • (1)

Gazeteci-Yazar

Saygıdeğer Düzceli hemşerilerim. Ben Nebahat Çalık, Düzce'nin gururlu bir evladı olarak sizlere kendimi tanıtmak istiyorum. 30 yıl boyunca Ankara'da yaşamış olsam da şimdi ise bir aydır tekrar memleketim Düzce'de bulunmaktan gurur duyuyorum.

Meslek hayatım boyunca bir gazeteci olarak hizmet verdim ve tam 29 yıldır bu kutsal mesleği en iyi şekilde icra etmeye çalışıyorum. Bu süre zarfında birçok farklı televizyon kanalı ve gazetede görev aldım, deneyim kazandım. TRT’de de “İçinden Tren Geçen Şehirler” Belgeselinin hem yapımcılığını hem de yönetmenliğini yaptım. 2002 yılında ise Ankara'da Anadolu'nun Sesi Gazetesi'ni kurarak kendi medya platformumu oluşturdum. 23 yıl boyunca bu gazeteyi başarıyla yönettik ve bu süreçte pek çok değerli dost kazandım, farklı şehirlerden gelen samimi ilişkiler kurma fırsatı buldum.

Ancak son yıllarda kendi memleketimde daha fazla zaman geçirmek istediğim için Düzce'ye geri döndüm ve kendi gazetemizin yayınını durdurdum. Ancak gazetecilik benim için sadece bir meslek değil, aynı zamanda bir tutkudur ve bu tutkuyu yaşatmaya kararlıyım. Bu nedenle Düzce'nin önemli bir sesi olan Düzce Postası Gazetesi'nde köşe yazıları yazma fikri doğdu.

Gazetenin kurucusu saygıdeğer Bayram Ali Kubilay Bey ile samimi ve hedef odaklı bir görüşme gerçekleştirdik. Düzce'nin gündemini, haklıyı, haksızı, doğruları, yanlışları, sevinçleri ve üzüntüleri bu platform aracılığıyla sizlerle köşe yazılarımda paylaşma fırsatını bulacağımı sevinçle belirtmek isterim.

Gazetecilik benim için yıllardır icra ettiğim bir meslek olmanın ötesinde, bir misyondur. Bu misyonun temelinde doğruların izini sürmek, gerçek hayatları yansıtmak, toplumun ihtiyaçlarını anlamak ve demokratik değerlere olan bağlılığım bulunmaktadır. Aynı zamanda insan sevgisi, sessiz çoğunluğun sesi olma arzusu ve kaliteyi yaşam biçimi olarak benimseme tutkusu da beni bu mesleğe yönlendiren unsurlardır.

Düzce Postası Gazetesi üzerinden sizlerle daha fazla etkileşimde bulunmak, şehrimizin sorunlarına çözüm aramak ve toplumumuzun daha iyi bir geleceğe yönelik umutlarını canlı tutmak için buradayım. Umuyorum ki, bu platform aracılığıyla daha fazla insanla buluşup, Düzce için olumlu katkılarda bulunabiliriz.

Saygılarımla…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Mehmet Akbacak
    Mehmet Akbacak
    12.09.2023 11:38

    Düzce basın dünyasına hoş geldiniz. Basınımıza zenginlik katacağınızı umuyor başarılar dilerim.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız