Prof. Dr. Celal ERBAY
Prof. Dr. Celal ERBAY

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı

İhanetin yıl dönümü!

  • 14.07.2022 09:47
  • (1)

SEVGİLİ dostlar; bugün 14 Temmuz 2022, yarın ise 15 Temmuz 2022. Bir ihanetin yıldönümü… Kusura bakmayın, huzur dolu bir bayram sonrasında, devletimizin bekasına kasteden bir ihanet organizasyonunun unutulmasını engelleyip, hainlerin ve onların akıl almaz ihanet ve harici iş birlikteliklerinin her daim devam etmekte olduğunu, bu Aziz vatanın gerçek sahiplerinin zihinlerinde canlı tutmak ve bu doğrultudaki duygularımı siz değerli dostlarımla paylaşmak istedim. Yoksa kastımız; Bayramların sizlere kazandırdığı huzuru zedelemeye yeltenmek değil asla… Tam aksine; millet olarak birlik ve beraberlik şuur ve olgusuyla, aziz vatanımızın bütünlüğü içerisinde, devletimizin bekasından emin bir şekilde Rabbimin lütfettiği ömür çizgisini tamamlayıp evlad-u iyalimize tek bayrak, tek vatan, tek millet, tek devlet denkleminde ifadesini bulan ve ecdadımızdan bizlere intikal eden “Vatan ve Devlet” diye adlandırdığımız bu kutsal emaneti aldığımız gibi bizden sonraki neslimize emanet edebilmemize yardımcı olmaktır asıl gayemiz.

Bu güne kadar ihanetin bu kadarına rastlanmamıştı aziz dostlar. Biz nice devletler kurduk, nice badireler atlattık. Ama hiç bir seferinde dış organizelerin, mensubu bulunduğumuz medeniyet ve gönül dünyamızın baş düşmanı olan, ana hedefleri modernleşme aldı altında bizi bütün değerlerimizden uzaklaştırıp kendilerine döndürmek ve benzetmek olan Emperyalist ve Siyonist ittifakının baş sorumlusu ve dolayısıyla kendisini fiilen dünyanın ağası ilan  eden ve aynı zamanda dünyadaki zulüm ve haksızlıkların baş planlayıcısı ve uygulayıcısı olan bir katil devlete sığınıp onun emir komutası altında, mensubu olduğunu iddia ettiği bu asil milletin iman ve kutsalını kullanarak emperyalist ve   Siyonist organizasyonuna uşaklık yapmıştı.

Ama 15 Temmuz 2016 kalkışmasıyla “FETÖ” damgalı o hain ve alçak ihanet şebekesi; bu milletin yalnız birliğine, bütünlüğüne kast etmedi. Aynı zamanda milletin ruh ve manasını dumura uğratarak, özünden uzaklaştırılmış haliyle bu yüce milleti, himayesine sığındıkları Emperyalist Efendilerinin emrine amade kılacak, onu uşaklaştıracaklardı. O kadar organize olmuş büyük bir azimle ayaklanmışlardı ki, her zaman olduğu gibi, tehlike anında “kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner taşarım, hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım” haykırışlarıyla meydanlara fırlayan, cadde ve sokaklara taşan, canını hiçe sayarcasına kurşunlara göğüs geren, kendini hain uşakların kumanda etiği tankların önüne atan kahraman vatan evladı yiğitlerin üzerine gözlerini kırpmadan kurşunlar yağdırdılar. Tam tamına 251 vatan evladının canına kastettiler. O alçak hainlerin namlularından çıkan kurşunlarla tam 2196 kardeşimiz de yaralanıp gazilik mertebesine erdi.

İşte yarın, 15 Temmuz Cuma günü, o meşum ve lanetlenmiş kalkışmanın yıl dönümü. Dolayısıyla ne o alçak ihaneti, ne de o alçak ihanet şebekesinin faillerini asla unutmayacağız, unutturmayacağız. FETÖ damgalı kalkışmanın belini kıran Şehid Ömer Halisdemir başta olmak üzere bütün şehitlerimizi her daim rahmetle anacağız. O 251 şehid, devletimizin bekasının, milletimizin birlik ve beraberliğinin devamlılığını temin eden en etkin saik ve sebeptir. Bununla birlikte hainlerin nerede, hangi ülkelerde yaşadıklarına, foyaları meydana çıktığında kaçıp hangi devletlere sığındıklarına çok, ama çok dikkat edip zihnimize yerleştireceğiz. Kısacası varlığımıza kast edenlere kimlerin kucak açtığını, onları kimlerin bakıp beslediğini, hem de ispat vasıtalarıyla birlikte bileceğiz.            

Bu vesile ile başta Ömer Halisdemir olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize acil şifalar niyaz ediyorum. Milletin geleceğinin karanlıklara gömülmek istendiği o  gecede, başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, halkımızı kendi özgürlüğüne ve istiklaline sahip çıkmaya teşvik ve davet eden herkesi saygı ve minnetle anıyorum. Rabbim devletimizi, milletimizi ve vatanımızı bir daha bu tür alçak ve hain ihanetlerle karşı karşıya koymasın.

Kalın sağlıcakla sevgili dostlar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • ilyas kaya
    ilyas kaya
    14.07.2022 10:47

    15 temmuz karamanlık destanı yazan bu ugurda şehit olmuş bu ülyeki hayatları pahasına savunan destansı bir geceydi bu için bu ugurda bu ülkeyi cuntaya karşı koruyan kollayan bütün ülke evlatları destanı 15 temmuz düzcede siyaset yapmış bir celal erbay düzcenin sorunlarını çözüm yollarınıda dile getirirse düzce kamuoyu bilgilenir düzcenin tanıtımı konusu düzcenin gelişmesinde siyasi iktidarın atması gereken adımlarda yol gösterici olabilkirse düzceye katkı noktasında fayda saglar düzcede bu lazım

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız