Prof. Dr. Celal ERBAY
Prof. Dr. Celal ERBAY

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı

Nerden nereye!!!

  • 6.10.2022 10:16

Sevgili dostlar; dünyada bir ülkenin bağımsızlığının hissedilip pratiğe yansıması, o ülkenin savunma sanayiine yönelik yatırım ve üretiminin verimliliğiyle doğru orantılıdır. Nitekim geçmişte, ne zaman vatanperver bir Türk evladı silah, uçak gibi savunma sanayiine yönelik bir fabrika, hatta bir tezgah kurmaya kalksa emperyalist dış güçler ve onların içimizdeki uydularının baskı ve engelleriyle karşılaşır, sonuçta ya teşebbüsünden vazgeçer ya da onu tencere-tava fabrikasına dönüştürürdü. O hain birliktelik, bu yolda, intihar süsü vererek nice seçkin mucit beyinlerimizi katledip istikbale yönelik umutlarımızı yok ettiler.

Çünkü onlar savunma sanayiini temellendirip üretime sokmadan fiilen “BAĞIMSIZ” olunamayacağını gayet iyi bilirler. Bunu da “sen kimsin” diyerek kendilerinden başkasına layık görmezler. Dolayısıyla sen onların kabullenişine göre asla kendi silahını üretemezsin. Kaldıki sen mazlumun hamisi olarak tarih boyunca her daim zalimin karşısına çıkmış, mazlumu tutup ayağa kaldırmışsındır.

Onlar bir daha senin dirilmeni, titreyip kendine gelmeni, özüne dönüp tarihi misyonunu icra etmeni hiç isterler mi? İstemezler ama, korkunun ecele faydası olmadığını, onlarla birlikte bütün dünya  anlamıştır artık!!!

İHA ve SİHA’ların devreye girişiyle başlayan Türkiye’nin DİRİLİŞ Harekatı hız kesmeden hem hava, kara ve denize yönelik yatırım ve verimliliğiyle devam ederek, Türkiye’nin savunma araç-gereç ve mühimmatında dirilişin başlangıç anına kadar yüzde 80’lerde olan dışa bağımlılığını yüzde 20’lerin altına indirmiş bulunmaktadır.

O kadar ki Libya ve Azerbaycan-Karabağ da, Türk İHA ve SİHA’larının ortaya koyduğu etkinlik, dünyanın dikkatini yeni bir savaş çağının başladığına çekmiş ve İngiliz Savunma Bakanı’nı “Türkler savaşın seyrini değiştirdi” cümlesini kurmaya mecbur etmişti.

En önemlisi Defense News gibi yabancı askeri yayın organları da, kısa bir süre önce “Türkiye son yıllarda savunma sanayiinin ihracat pazarı’nı Orta doğu ve Afrika’da hızla genişletiyor. Türkler bu güçle Afrika’yı fethediyor” diyerek adeta bu güne kadar Afrika’nın kanını emen zalim emperyalist güçleri uyarıyordu.

DAHA ÖNEMLİSİ!

Geçenlerde Amerikan Defence Post dergisi, gelişmiş ülkelerden biri olarak vasıflandırdığı  Japonya’nın bile savunma sanayii konusunda Türkiye ile müşterek çalışma arzusunda olduğuna dikkat çekerek Türkiye’nin bölgedeki etkinliğinin Rusya-Ukrayna savaşıyla daha da arttığına vurgu yaparak, bilhassa Libya başta olmak üzere Karabağ’ da zaferin asıl sebebinin Türk Siha’larının olduğunu açıkça yazıyordu.

ABD,İNGİLİZ, FRANSIZ GÜDÜMLÜ TERÖRİSTLERİN KORKULU RÜYASI!

Bu tescilli emperyalistlerin en belirgin vasfı “tavşana kaç, tazıya tut” demektir. Bunların Afrika’da sömürülerine devam edebilmek için bu günlerde kullandıkları terörist gruplardan biri de Eş-Şebab adlı terör örgütüdür.

Londra merkezli Middle East Eye internet sitesi, Türk SİHA’larından biri olan TB2’lerin Eş-Şebab terör örgütüne karşı harekata katıldığını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Somali hükümeti de Türk SİHA’ların, Somali’de faaliyet göstermekte olduğuna yönelik haberleri doğrulamıştı.

Somali İçişleri Bakanı Ahmed M. Figi, SİHA’ların vasıtasıyla Afrika’nın en etkili terör örgütüne karşı başarı sağladıklarını ifade ederken, bölgeye yönelik Güvenlik Analist Uzmanı Abdüsselam Guleyd’da Türk SİHA’larının devreye girmesiyle terör örgütünün etkisiz kalacağına vurgu yapmıştı.

Kısacası Türk Savunma Sanayiinin ürettiği Toma’lar, zırhlı araçlar, SİHA’lar Somali’de yalnız teröristleri kovalamıyor. Afrika’nın Başkentlerinde de emperyalistlerin uydusu olarak mazlum halkın iradesini sonlandırmak ve de yönetimi emperyalist batılılara teslim etmek için Başkentlere doğru koşan uydu karakterlerin önünü kesip onlara da “DUR!” diyorlar.

Başta ABD ve AB olmak üzere dünyanın sahibi olduklarını iddia eden Emperyalist ve Siyonist birliktelik, tarihî misyonu doğrultusunda özüne dönen işte bu Yeni Türkiye’den çok rahatsızlar… Sözüm ona demokratik yollarla Yeni Türkiye’nin varlığına son vermek için, içerimizdeki dostlarıyla işbirliği halinde, her hileyi mübah görerek SANDIĞA doğru koşuyorlar.

Ama şunu da bilsinler ki, bu milletin BASİRETİ , onu tarihî misyonundan uzaklaştırmaya yönelik her türlü tuzak ve tezgahı boşa çıkaracak güç ve kuvvettedir. Allah bu yüce milletin yanındadır.

Kalın sağlıcakla sevgili dostlar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız