Prof. Dr. Celal ERBAY
Prof. Dr. Celal ERBAY

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı

Hiç kimse sabrımızı test etmeye kalkmasın!

  • 24.11.2022 17:09
  • (1)

Sevgili dostlar; geçen hafta “Milletimizin Başı Sağolsun” başlığı altında, İstanbul-Taksim İstiklal Caddesinde PKK Terör Örgütü ve Türevlerinin gerçekleştirmiş olduğu bombalı saldırıyla, aramızdan kalleşçe alıp götürdükleri 6 canımızın, milletimizin yüreğinde açmış olduğu yaranın hüzün ve ızdırabını bu sütunlarda dillendirmiştik.

Ateş düştüğü yeri yakar derler… Ama vatan sathında, bu ateşin yakıp kavurmadığı bir ciğer, mahzun kılmadığı vicdanlı bir yürek kalmamıştır. Şehitlerimizin kanını yerde koymayacağından emin olduğumuz Türk Silahlı Kuvvetleri, zalimlerin inlerine doğru, onların üzerlerine-üzerlerine, peş peşe fırlatmış olduğu YAĞMUR ve ECRİN meşruhatlı füzelerle milletin yüreğine her ne kadar su serpmiş olsa da, zalim teröristler bu sefer bulundukları yerden 10’un üzerinde uzun menzilli roket fırlatarak güney sınırlarımızı taciz etme cesaretini dahi göstermişti.

O kadarki, şehit sayımız artmış, Gaziantep Kalkamış’da bir öğretmenimizle, 5 yaşındaki Hasan’ımız şehit olmuştu. Artık bıçak kemiğe dayanmıştı. O kadarki, terör örgütü PKK ve onun Suriye’deki uzantıları PYD, YPG’nin adını değiştirip, DEAŞ’a karşı birlikte mücadele yürüttükleri yalanını uydurarak PKK, PYD ve YPG’ye on binlerce TIR silah yardımında bulunan ABD bile, bu olaylar karşısında “Türkiye’nin kendini savunma hakkı var” demek mecburiyetinde kalmış ve geç de olsa Türkiye’nin ciddiyetini anladığını dolaylı olarak ifade etmiştir.

İşte kendini savunma hakkının en tabii sonucu olarak Türkiye, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirmiş olduğu hava harekatlarıyla, bölücü terör örgütlerinin üzerine kabus gibi çökmüş ve şehitlerimizin kanını yerde koymamıştı. Bu kapsamda Irak’ın kuzeyindeki Kandil, Asos, Hakurk ile Suriye’nin kuzeyindeki Ayn’el-Arap (Arap Pınarı), Tel Rıfat, Cizire bölgelerindeki terör yuvaları imha etmişti.

ŞECAAT ARZ EDERKEN MERD-İ KIPTî SİRKATİN SÖYLER!

ABD’nin, Türkiye’nin harekatını meşru gördüğünü ifade eden “Türkiye’nin kendini savunma hakkı var” cümlesi, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İlişkiler Direktörü John Kirby’e aittir. Kirby, bu açıklamayı, Türkiye’nin maruz kaldığı bu son saldırılar karşısında, zoom üzerinden bizzat Beyaz Saray Muhabirinin sorularını cevaplarken yaptı.

Cevabı aynen şöyleydi; “Türkiye, özellikle güneyindeki terör tehdidi nedeniyle muzdarip olma durumunu sürdürüyor. Tabiki her türlü, kendilerini ve vatandaşlarını savunma hakları var. Fakat aynı Kirby; PKK, PYD, YPG’nin baş harflerini SDG şeklinde değiştirerek, harf değişikliğiyle ABD’nin teröristlerle sözüm ona, DEAŞ’a karşı ortaklık yaptığını söylerken tam da “Şecaat arz ederken merd-i kıptî sirkatin söyler” darb-ı meseline örnek teşkil ediyordu.

Ama Kirby, her ne kadar böyle diyor ve harf değişiklikleri ile ayıbını örtmeye kalkıyorsa da, terör örgütü PKK/YPG ve PYD’nin Suriye’deki uzantısı ve sözde yöneticisi Mustafa Balı ve onun etrafı “sattın bizi Amerika”  paylaşımlarıyla hem Kirby’i tekzib ediyorlar, hem de bizzat Mustafa Balı, kendi elektronik e-posta adresi olan [email protected] mailinden paylaştığı karikatürle ABD’nin kendilerini sırtından bıçakladığını, dolayısıyla örgütün çok zor durumda olduğunu ortaya koymuş oluyordu.

 

 

BİZE DÜŞEN GÖREV!

Uzun sözün kısası, bize düşen görev; güvenli sınır hattımız nereye kadar uzanacaksa, Türkiye’nin sınır güvenliğini garanti altına alacak şekilde, daha önce belirlenmiş haliyle 30 km. derinliğindeki sınır ötesi zeminin terör örgütlerinden temizlenmesine yönelik, havadan ve karadan başlatılacak olan temizlik harekatı ile teröristlerin kökünü kazımak olacaktır.

Rabbim, Ordumuza ve bütün Emniyet Güçlerimize güç ve kuvvet versin, her daim onların yardımcıları olsun.

Kalın sağlıcakla sevgili dostlar.

 

SON DAKİKA!!

 Sevgili dostlar; ben bu yazımı, Düzce-Gölyaka depreminden tam dört saat önce yazıp asistanıma Wassap’la gönderdim. Saat 04:30 itibariyle de Kaynaşlı’dan bir dostum beni telefonla aradı ve meydana gelen olaydan beni bilgilendirdi. Ben de anında başta Sayın Düzce Valimizi ve Gölyaka Belediye Başkanımızı arayarak geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Haftalık yazım, olaydan önce sisteme girdiği için “Son Dakika”başlığı altında bir kere daha, başta Gölyakalı hemşehrilerim olmak üzere bütün Düzceli kardeşlerime geçmiş olsun diyor, can kaybının olmayışı sevinci içerisinde Rabbimin bütün ülkemizi her türlü afattan korumasına dualar ediyorum.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Necmettin KURT
    Necmettin KURT
    26.11.2022 13:15

    Allah Türk ordusuna, milletimize ve devletimize zeval vermesin. Allahım askerlerimizi korusun, güç ve kuvvet versin. Ayaklarına taş değmesin inşallah. Şu da var ki TÜRK ORDUSU SABIRLIDIR AMA BIÇAK KEMİĞE DAYANINCA GEREĞİNİ YAPMAKTAN KESİNLİKLE KAÇINMAZ. Ordumuzun her bir mensubuna inshallah bir şey olmaz. Sağ salim kavuşurlar sevdiklerine.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız