Prof. Dr. Celal ERBAY
Prof. Dr. Celal ERBAY

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı

Altılı masanın görünmeyen ortakları!

 • 12.01.2023 14:02
 • (19)

Sevgili dostlar; bilhassa 28 Şubat süreciyle birlikte “Batı Çalışma Grubu” birlikteliği içinde milletin sosyal yapısını, yabancı kültürlerin belirlediği formüllerle yeniden şekillendirme gayret ve düzenlemeleri sonucu, kökü mazide olan kabulleniş ve değerlerimizi devre dışı bırakılarak ruh ve manası güdükleştirilmek istenen bu aziz milletin, bütün engellemelere rağmen 2002 Kasım’ında tarihî misyonu doğrultusunda tecelli eden millî iradesinin belirlemiş olduğu istikamette, ÖZÜNE DÖNÜŞ yolunda yapılan her seçimde daha da ivme kazanarak bu günlere gelmesi; ecdadımızın belirlemesiyle, “Yedi Düvel” diye adlandırılagelen EMPERYALİST blok açısından, 2023 seçimlerini “Müslüman Türk’ün özüne dönüş sürecini sonlandırma“ imkanını elde etme ihtimaline binaen daha da önemli kılmıştır.

Nitekim, en hafif tabiriyle kendini yalnız “Yedi Düvel”in değil, bütün dünyanın AĞASI kabul eden ABD Başkanı sayın Biden, seçildikten sonra, 2002’den bu yana Türk Milletinin önüne konulan her seçim sandığında tecelli eden ve bugüne kadar da her seferinde pekişen MİLLî İRADE gereği, milletin özüne dönüş yolunda ve tarihî misyonu doğrultusunda üstlenmiş olduğu sorumluluğun icabını yerine getiren sayın Erdoğan’a yönelik serzenişte bulunmuş ve 2023 seçimlerini ima ederek “oradaki dostlarımızla birlikte o engeli de aşacağız…” demişti. Bir bakıma, sanki Ana Muhalefetin öncülüğünde Cumhur İttifaklarına karşı oluşturulan Millet İttifakı üzerinde bir vesayet, kontrol ve yönlendirme yetkisinin olduğunu zımnen ifade etmiş oluyordu…

Bütün bu dış vesayet imalarına yönelik “içerideki dostlardan” herhangi bir RED ve TEKZİB içerikli açıklama gelmezken, tam aksine; bundan bir yıl önce geçirmiş olduğumuz karlı kış günlerinde, Ana Muhalefetin liderliğinde bir araya gelen Millet İttifakı’nın önde gelen aktörleri, adeta “ben daha sadık dostum” dercesine İngiltere Büyükelçisi ile balık sofrasında buluşma, ABD Büyükelçisi ile hasret giderme yarışına girmişlerdi. O günlerde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanının gündemdeki tartışmalara yönelik vaki açıklaması, bu süreç içerisinde duyulan heyecanın temelinde hangi kabullenişin bulunduğunun itirafına yönelik çok önem arzediyordu.

Daha sonraki gelişmeler hep, Biden’ın başlangıçtaki açıklamasıyla ima etmiş olduğu dış vesayeti destekler mahiyette gelişmişti. Önce Ana Muhalefet Lideri tarafından İstanbul ve Ankara B.Ş.B. başkanlarının, bundan böyle de seçilmiş oldukları şehrin halkına hizmete devam edecekleri açıklanmış, daha sonra sayın Genel Başkan, bütün mensuplarını birlikte yol yürümeye, aksi takdirde yolundan çekilmeye davet etmişti.

Artık, Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı kim olacak sorusunun cevabı biraz daha belirgin hal almıştı. Şimdi sıra sayın Genel Başkanın “daha sadık dost” olduğunu deklare etmesine gelmişti. İşte bu doğrultuda gerçekleşen ABD ziyareti, gölgede kalan 8 saatlik zaman dilimi, bu süreçte tüketilen hamburgerler… Takip eden günlerde İngiltere’de devam eden TEMİZ PARA arayışları… Beyaz Saray’ın 6’lı masadaki gözlemcisi Rıfkı ile birlikte gerçekleşen, ama yarım kalan Almanya’ya yönelik teknoloji belirleme ziyaretleri…

ŞECAAT ARZ EDERKEN MERD-İ KIPTİ SİRKATİN SÖYLER

Evet sevgili dostlar; buraya kadar bir takım ima, söz-beyan ve davranış değerlendirmeleriyle 6’lı masanın HDP’nin de ötesinde görünmeyen bir 8. Ortağının olduğunu; bu ortağı, Emperyalist- Siyonist Birliktelik adına, ABD güdümlü birtakım dış vesayet noktalarının temsil ettiğini ifade etmeye çalıştım. Ama bu açıklamalara hiç de hacet kalmadı.

Zira geçtiğimiz günlerde ABD medyasının en etkin kuruluşları olan Bloomberg TV ve Washington Post’ta çok dikkat çekici bir yorum yayınlandı. O yorumda bizdeki, “2023 seçimleri, dünyanın en önemli seçimi olacak” cümlesiyle adeta bütün dünyanın dikkati üzerimize çekildikten sonra detaya girilmiş ve “Türkiye seçimleri, Washington-Moskova hattında jeopolitik ve ekonomik sonuçlara yol açacak, ayrıca Avruapa başkentlerini, Orta-Doğu’yu, Orta-Asya’yı ve Afrika’yı etkiliyecektir” deniliyordu.

Tam da, şecaat arzedecek şekilde daha da ileri giderek yorum, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanacak en güçlü adayın Erdoğan olduğunu belirttikten sonra, Batılı liderler tarafından Erdoğan’ın istenmediğinin de altı çiziliyor ve açıkça itiraflarını şu şekilde sıralıyorlardı. “Ankara’nın dünya meselelerindeki etkisi, ERDOĞAN’ın iktidarda kaldığı süre boyunca  elde ettiği başarıları KANITLIYOR… Erdoğan liderliğindeki Türkiye giderek güçleniyor. Biz bunu asla istemiyoruz. Dolayısıyla bu seçimlerde Erdoğan’ı engellemeliyiz.”

İşte bu sebeple; evrensel Siyonist-Emperyalist Birlikteliği, kendi organize ve teşvikleri doğrultusunda oluşan ve tamamen Erdoğan nefret ve düşmanlığı etrafında bir araya gelmiş bulunan 6’lı masa’yı, en etkin GİZLİ ÜST ORTAK olarak destekliyor. Bu gizli-üst ortak  6’lı masa ile birlikte aynı zamanda FETÖ ve PKK’yı da destekliyor. Bu durum karşısında akl-ı selim sahibi her vatan evladına düşen görev ise; seçim sürecine girdiğimiz şu günlerde ABD ve Batı Bloku’nun vaki açıklamalar doğrultusunda Erdoğan’ı neden istemediklerini bir kere daha düşünüp, aziz milletimizin ruh ve mana bütünlüğü doğrultusunda kendi geleceğine, devletinin bekasına, vatanının bütünlüğüne sahip çımasıdır.

Kalın sağlıcakla sevgili dostlar.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (19)

 • Ferdi Akyürek
  Ferdi Akyürek
  27.01.2023 06:16

  10 kez toplanmış 6'lı masa. 100.toplantılarında belki aday adaylarını açıklarlar. 2023 seçimine olmasa da 2028'e yetiştirirler belki.

 • Fatih Serdar Kamışlı
  Fatih Serdar Kamışlı
  19.01.2023 21:22

  Hdp aday çıkartacak, ancak 6lı masaya destek için seçmeni kendi adayına oy vermeyip, Babacana oy verecekler. Babacan'ın SİHA'lara tepkisi bu yüzden.

 • Kumtepeli Hayrettin
  Kumtepeli Hayrettin
  19.01.2023 21:19

  Türkiye'nin seçim sürecinde olmadığı 1 gün bile yoktur. Dünyanın bu konuda en nadir ülkesiyiz diye düşünüyorum. İstikrar her zaman iyidir.

 • Kaan Dusseldorf
  Kaan Dusseldorf
  19.01.2023 21:16

  Altılı masanın kafası karışık. Birisi Türklüğü kaldırıyor, birisi Diyanet'e saldırıyor, diğeri Savunma Sanayisine takoz olmaya çalışıyor, bir diğeri PKK'yı destekliyor, diğeri İstanbul Sözleşmesinin tekrar yürürlüğe girmesini, diğer ortak ise kaldırılmasını istiyor. Bunlarla bu iş olmaz, 6 aya kalmaz hatta belki 6 güne kalmaz dağılırlar böyle giderse.

 • Enes Hocalı
  Enes Hocalı
  19.01.2023 21:07

  MİLYONLARCA VATAN SEVDALISI OLARAK ERDOĞAN'IN YANINDAYIZ.

 • Gökhan Turunç
  Gökhan Turunç
  19.01.2023 21:06

  Haydi hayırlısı. Seçim tarihi de açıklandı. 14 Mayıs 2023. Seçim havasına giriyoruz, hazır mısınız?

 • Rustem Aliyev
  Rustem Aliyev
  19.01.2023 21:03

  Bence altılı masadan birileri kalkacak ve ACABA MASADA OLMAKLA DOĞRU MU YAPIYORUZ YANLIŞ MI YAPIYORUZ deyip masaya biri tekme vurup gidecek. Çünkü bir kısım ÇOKLU ADAY seçiminden yana. Bunu da ana muhalefet lideri kabul etmiyor. Masaya devam edelim mi etmeyelim mi tartışmalarını bundan sonra belki çok sık görebiliriz.

 • Turan aktepe
  Turan aktepe
  19.01.2023 19:18

  Ya hocam bunlar varya kendi söylediklerine bile inanmayan 6 ganyanlar ama inanınki seçmenlerini aptal yerine koyup kandırıyorlar ve bunlara inanan çok insan var.

 • Semih Dalan
  Semih Dalan
  19.01.2023 19:14

  Aylardır toplanıp dağılan altılı masa henüz aday belirleme değil, aday belirlemeyi konuşmanın kararını alması gerekiyor. Başlasın tiyatro... Seçimden sonra hemen adaylarını belirlerler.

 • Arif Göğebakan
  Arif Göğebakan
  19.01.2023 19:09

  Savunma Teknolojileri daha fazla desteklenmeli daha çok özendirilmelidir.Türkiye silah sanayi ülkesi olmalıdır,olmak zorundadır.Mevcut silah üretimimizi ve stoklarımızı artırmalıyız.Emeği geçen tüm yetkilileri bir vatandaş olarak tebrik ediyor,Sizlerle gurur duyuyoruz.Millet olarak unutmamalıyız.Jeopolitik konumumuz nedeniyle düşmanı çok olan bir ülkeyiz.Unutmuyalım çünkü Su uyur düşman uyumaz.

 • Duran Hayati Berk
  Duran Hayati Berk
  19.01.2023 19:08

  Hocam bu ALTILI MASANIN dertleri seçimi kazanıp sorun çözmek değil, özüne dönmeye başlayan toplumu kendi ideolojileri doğrultusunda hizaya getirmek. Bunun için herşeyi yaparlar. Dertleri Erdoğan değil, İslamdir.

 • Zafer Ceylan
  Zafer Ceylan
  19.01.2023 19:05

  Sırf ideolojik saplantılar yüzünden bütün bu gelişmeleri görmezden gelen bir kitle var maalesef... bence seven-sevmeyen herkes gurur duymalı..

 • Vasip Coşkun
  Vasip Coşkun
  19.01.2023 19:04

  Mübarek Müslüman Türk milletinin daim muzaffer olmasın için rabbimize daim duacıyız. Allahım şefkatlı devletlimize, mübarek reisimize uzun ömürler nasip etsin inşallah. Katkıları bulunan tüm şerefli elemanlardan Allahım razı olsun inşallah. Devletimize ve milletimize kalkan eller kopsun. Hain planları kendi başlarında binlerce misli yağsın inşallah. Amin Ya Rab

 • Huzeyfe Alioğlu
  Huzeyfe Alioğlu
  19.01.2023 09:17

  ABD ve İsrail, Fransa, Yunanistan ve tüm İslam düşmanları ERDOĞAN BU SEÇİMİ KAYBETMELİ, EĞER SEÇİMİ TEKRAR KAZANIRSA NATO'DAN TÜRKİYE'Yİ ÇIKARTMALIYIZ diyorsa İNADINA ERDOĞAN BU SEÇİMİ KAZANMALI bence. Bu yüzden inşallah tekrar seçimi ERDOĞAN KAZANSIN istiyorum.

 • Serkan Koldaş
  Serkan Koldaş
  19.01.2023 08:34

  Altılı Masaya soruyorum: Ey saygıdeğer 6'lı masa başkanları? Projeniz nedir? İktidar gitti diyelim, sorunlar nasıl çözülecek? Tekrar IMF kapısında dilenerek mi? Genel baskanlarinizin yaptigi gibi İngiltere den dilenerek mi? Hic bir projeniz yok anca laf üretin.

 • Valeh Abdullayev
  Valeh Abdullayev
  19.01.2023 08:29

  Siyonistler her yolu deniyor ama RABBİM nurunu tamamlıyacak onu bilmiyorlar ama durmak yok yola devam. Seçmeni satın almaya kalkanlar sandığı da satın almaya kalkar. Bunlar için her yol mübah. Yeterki Reis gitsin gerisinin bir önemi yok isterse ülke batsın, münafıklık kazansın. Allah bunların eline düşürmesin bu ülkeyi 50 yıl geri gider bu devlet.

 • Halil Ertürk
  Halil Ertürk
  19.01.2023 08:20

  İzmir’de daha önce Peygamber efendimize hakeret eden ve bu yüzden 7.5 ay hapis cezasına çarptırılan isim vermeyeyim Kemalpaşa Belediyesi Başkanı R.K. partisinin ilçe başkanlığında düzenlediği toplantıda “Herkesin karşı taraftan bir kişiyi ikna etmesi lazım. Rakı mı ısmarlayacaksınız. Zemzem suyu mu ısmarlayacaksanız. Ne yaparsanız yapın. Bu işi başaracağız. En az 10-15 puan fark atmamız gerekiyor” diyor.İşte buna din istismarı denir. Dini siyasete alet etmek denir.Allah akıl fikir versin.

 • Ruşen Alioğlu
  Ruşen Alioğlu
  19.01.2023 08:11

  YETER, SÖZ MİLLETİN! 14 Mayıs 2023 . (Merhum Adnan Menderes)

 • Hasan Kudal
  Hasan Kudal
  13.01.2023 09:00

  Evet, ülkenin her yerinde seçim atmosferi yaşanmaya başladı... Geçmişe bakılacak kim ne söz verdi ne yaptı. Geleceğe bakılacak kimin elinde hangi proje var, ne kadarı olabilir. Buns göre kararı millet verecek. Dışarıdan müdahale ediliyor inşallah milletimiz bunları tesbit edecek görecektir. Dışarısı binecek alçak eşek arıyor, küheylan var karşılarında.. Cuma gününün hayır ve bereketi üzerinize olsun sayın hocam

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız