TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
20.01.2020 - 09:31

T.C.

DÜZCE

İCRA DAİRESİ

2018/22438 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Düzce ili Merkez Hamidiye Mahallesi 52 ada 47 parsel sayılı 4/36 arsa paylı 331,88 m2 yüzölçümlü üç katlı betonarme bina ve arsası olan ana taşınmazdaki bodrum kat 2 nolu bağımsız bölüm olan taşınmaz satılacak olup tamamı borçluya aittir. Bilirkişi raporuna göre ; taşınmaz semt merkezine yakın mesafede, il merkezinin kuzeyinde ve kuş uçuşu yaklaşık 1 km, akçakoca karayoluna 70 metre, D100 karayoluna 160 metre mesafade yer almaktadır. Taşınmazın yapı sınııfı 3-B olup, 2018 yılı yapı yaklaşık maliyeti 966,00 TL'dir. Yaklaşık 25-30 yaşında olup, yapısal değeri %25 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Parselin topoğrafik yapısı düz olup, yapılaşmaya uygundur. Parsel üzerinde bodrum+zemin+2 normal kattan oluşan bina mevcuttur. Binanın her katında 2 şer adet mesken mevcuttur. Binanın dış cephesi sıva ile kaplıdır, giriş kapısı demir doğramadır. Binanın kat holleri ve merdivenleri mermer ile kaplamadır. Merdiven korkulukları paslanmaz malzeme kaplı demir doğramadır. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Satışı yapılacak 2 nolu bağımsız bölüm net 48 m2, 1 oda-salon-mutfak -antre-banyo-wc mahallerinden oluşmaktadır. Binanın bodrum katında bina giriş kapısına göre ön-yan-arka(doğu-güney-batı) tarafa cepheli yer ilan bir meskendir. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup tesisatları duvardan dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve odada şap üzeri muşamba, antre, mutfak,banya ve wc'de seramik ile kaplıdır. Duvarlar banyoda ve wc de yarıya kadar fayans, diğer mahallerde sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar tüm mahallerde sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutafak dolapları profilli suntalam kapaklı olup, tezgahı mermerdir. Banyoda duş tertibatı, wc de klozet, holde lavabo mevcuttur. Pencereler çift camlı pvc, iç kapılar işlemeli ahşap panel kapıdır. Daire giriş kapısı demir kapıdır. Taşınmazın keşif esnasında mal sahibi tarafından mesken olarak kullanıldığı görülmüştür.

Adresi                          :Hamidiye Mah. Teknik Sok. Altınışık Apt.No:7/2 Merkez/DÜZCE

Yüzölçümü                  : Ana taşınmaz 331,88 m2 olup satış yapılacak mesken 48 m2'dir.

İmar Durumu             : Konut alanı+Yol alanı olarak planlanmış, ayrık nizam 3(üç)kat, Taks:0,45,                     Kaks:1,5 yapılaşma hükümleri belirlenmiştir.

Kıymeti                        : 55.000,00 TLArsa Payı    : 4/36

KDV Oranı                  : %1Kaydındaki Şerhler    : Yönetim Planı : 24/07/2012

1. Satış Günü              : 26/02/2020 günü 10:50 - 10:55 arası

2. Satış Günü              : 24/03/2020 günü 10:50 - 10:55 arası

Satış Yeri                     : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/22438 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2020

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 24.09.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız