TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
9.10.2020 - 09:22

T.C.

DÜZCE

İCRA DAİRESİ

2019/2317 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Düzce ili Merkez ilçe, Azmi Milli Mahallesi, 217 ada 10 parsel sayılı, 920,09 m2 yüzölçümlü iki bloktan oluşan üçer katlı betonarme apartman ve arsası olan ana taşınmazdaki 80072/736072 arsa paylı A blok 2.kat 5 nolu mesken nitelikli bağımsız bölüm satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Ana taşınmaz darıcı sokak üzerinde üzerinde yer almaktadır. Çevresinde işyerleri, meskenler, site, camii, eğitim kurumları bulunmaktadır.. Elektrik, yol, su ve altyapı hizmeti vardır. Yola cepheli durumdaki taşınmazın eğimsiz düz arazi vasfında olduğu görülmüştür.Taşınmazın bulunduğu yapının dış cephesi sıvalı, boyalı ve yalıtımlıdır. Yapının içerisine girilemediğinden dolayı incelemeler dışarıdan ve onaylı projesi üzerinden yapılmıştır. Projesine göre 2. Kat 5 nolu bağımsız bölümün antre + 3 adet oda + oda+ mutfak + salon + banyo + wc + 3 adet balkondan oluşmaktadır. Onaylı projesine göre net alanı 95,40 m²,brüt alanı 106.00 m² dir.

Adresi : Azmi Milli Mahallesi Darıcı Sok.Çakır Apt.No:60/A D:5 Merkez/DÜZCE

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama imar planında “Konut Alanı “olarak planlandığı, Ayrık nizam, 3(üç) kat, yapılaşma hükümleri belirlendiği görülmüştür.

Kıymeti : 169.600,00 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler :Yönetim planı:18/02/2013

1. Satış Günü : 08/12/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 04/01/2021 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2317 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2020

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 14.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız