TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
19.01.2021 - 09:57

T.C.

DÜZCEİCRA DAİRESİ

2020/234 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Düzce ili Kaynaşlı ilçesi Çakırsayvan k. Köyiçi mevkii,52 Parsel, 4.410,00 yüzölçümlü olan arsa vasıflı taşınmaz satışa çıkacak olup bilirkişi raporuna göre; Kaynaşlı İlçe Merkezinin7.0 Km. Güneybatısındadır. Turistik bir merkez olan Samandere Şelalesine 3.5 Km. mesafededir. Denizden yüksekliği 450-850 metre arasındadır. Köyde ağırlıklı olarak fındık tarımı yapılır. Orman ile iç içe bir köyüdür. Kaynaşlı ilçe merkezinden köy gurup yolunu takiple Çele, Tavak, Çatalçam köyleri geçilerek Çakırsayvan köyüne ulaşılır. Yine ayrıca Düzce il merkezinden Beyköy beldesi üzerinden Samandere Köyü üzerinden Çakırsayvan köyüne ulaşım imkanı vardır. Köyün yolu asfalttır. Karadeniz sahiline 40.0 Km, Abant Gölüne 12.0 Km mesafededir. Taşınmazın Keşif İncelemesi: Taşınmazın batı tarafında 1/3 lük kısmı yukarıdan aşağı doğru tarla olarak, güneydeki 2/3 lik kısmı ise verim çağında fındık bahçesidir. Köy yerleşik alanı içindedir. Meskun Mahal içindedir. Taşınmaz çok meyilli arazidedir. Taşınmazın batısı mahalle yolu, doğusu arazi yoludur. Taşınmazın Konumu: Düzce İlinin 16.00 K. Güneydoğu ve Kaynaşlı İlçesinin 7.00 Km. güneybatısındadır. Taşınmaz köy merkezinin 175m. kuzeydoğu tarafında anayol üzerindedir. Taşınmazın Ulaşımı: Kaynaşlı İlçesinden itibaren yolları köy içine kadar asfalt döşelidir. Taşınmaz ana yol kenarındadır. Taşınmazın Fındık Bahçesi Özellikleri: Fındık Bahçesi yaklaşık olarak5.0 x 5.0 Metre sıra arası ve sıra üzeri mesafeler korunarak tesis edilmiştir. Taşınmazdaki fındık ocakları verim çağındadır. (10-35 Yaş dönemindedir.) Bakım durumları normaldir. Fındık ocaklarının genç bireylerden oluşmaktadır. Taşınmazın Diğer Özellikleri: Taşınmaz Köy Yerleşik Alanı sınırları içinde ve meskun mahalde kalmaktadır. Yola cephesi vardır. Taşınmazın elektrik içme suyu ve yol hizmetlerinden faydalanması çok kolaydır. Turistik bir merkez olan Samandere Şelalesine 3.5 Km. mesafededir. Çakırsayvan köyü oldukça meyilli dik arazilerden oluşan bir köydür. Köy arazilerinin bir kısmı devlet ormanlarıdır. Köydeki tarım şekli kapama fındık bahçeleri şeklindedir. Köyde cami mevcuttur. Eğitim, sağlık, sosyal, kültürel, ticari ve devlet birimlerinin bulunduğu Kaynaşlı ilçesine7.00 Km. mesafededir. Taşınmazın bulunduğu mevkide, 1-2 katlı köy evleri ve ahır-samanlık yapıları ve fındık bahçeleri mevcuttur. Borçlu CAFER oğlu ERDOĞAN TAŞDEMİR taşınmazın 1/1 malikidir. Taşınmazın toplam değeri 124.009,20 TL dir.

Yüzölçümü                         : 4.410 m2

Kıymeti                                : 124.009,20 TL

KDV Oranı                          : %18

İmar Durumu                    :Düzce İli, Kaynaşlı İlçesi, Çakırsayvan Köyü Gümüşova Belediyesi mahalle ve mücavir alan sınırları dışında kalmaktadır. Çakırsayvan Köyü 52 nolu parsel Köy Yerleşik Alanı Sınırları İçerisinde kalmaktadır.

Kaydındaki Şerhler         :3402 Sayılı Kanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasının (a ) bendi uygulamasına tabidir.

1. Satış Günü                     : 09/03/2021 günü 10:40 - 10:45 arası

2. Satış Günü                     : 05/04/2021 günü 10:40 - 10:45 arası

Satış Yeri                             : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Düzce ili Merkez ilçesi Hamidiye mah. 202 Ada 1 Parsel Zemin kat. 30/160 arsa paylı 137,52 yüzölçümlü ana taşınmazın mesken nitelikli2 nolu bağ. bölümü satışa çıkacak olup bilirkişi raporuna göre;137,52 m² yüzölçümlü düz arazi yapısına sahip arsa üzerinde ayrık nizam betonarme yapı bulunmaktadır. Tapu Müdürlüğünde mevcut 1995 tarihli kat irtifakı projesi incelenmiştir. Kıymete konu Zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm mesken ana yapının zemin katında yer almaktadır. 2 nolu bağımsız bölümün eklentisi olarak 1 nolu kömürlük bodrum kattadır. Konu taşınmaz onaylı mimari projesine göre mesken niteliğinde olup, hol+salon+mutfak+2 yatak odası +banyo+wc+2 adet balkondan oluşmaktadır. Bodrum katta 4,13 m² yüzölçümlü kömürlüğü bulunmaktadır. Projesine göre net 74,00 m2 ~brüt 83,00 m2 alana sahiptir. İnceleme dışarıdan yapıldığından iç özellikler tespit edilememiştir. Taşınmazın toplam değeri 124.500,00 TL dir.

Adresi                                  :Karaca Mah. Tel Sk No:14/2 Merkez Düzce       

KDV Oranı                          : %1

Yüzölçümü                         : 137,52 m2 satışa konu bağ. bölüm net 74,00 m2 ~brüt 83,00 m2dir.

Kıymeti                                : 124.500,00 TL

Arsa Payı                             : 30/160

İmar Durumu                    : Düzce Belediyesi’nden alınan imar durum bilgisine göre Hamidiye Mahallesi202 ada 1 Parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde yer almaktadır.

Kaydındaki Şerhler         : 12/04/2019 tarih ve 8931 yev.no ile yönetim planı şerhi vardır.

1. Satış Günü                     : 09/03/2021 günü 10:50 - 10:55 arası

2. Satış Günü                     : 05/04/2021 günü 10:50 - 10:55 arası

Satış Yeri                             : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/234 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/01/2021

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız